Yardım Lütfen

'Elektro Gitarlar' forumunda beko225 tarafından 18 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. 1000tl-2500 arası bütçem var rr24 için amfi istiyorum çok iyi metal tonu almam lazım amfi önerisi lazım yardımlarınız için teşekkürler

2. aceleye getirme sabret bütçeyi biraz daha arttır ve ENGL E322 thunder combo almanı tavsiye ederim ya da özel yapım amfilere de yönelebilirsin..

3. Engl çok gereksiz pahalı bir ampli, hiç tavsiye etmem. Drive' ı yeterli herhangi bir ampli + tube screamer(ts808 veya ts9)+isp decimator ile çok iyi metal tonu alırsın. Bana sorarsan düşük fiyatlı ama drive ları yeterli ampliler çok yerinde seçimler. Mesela bugera 6262+ tube screamer+mxr smart gate şeklinde bir sistem kurmuş arkadaş saatlerce gitarı elimden bırakamadım.

4. tabi ki göreceli bu kavramlar fakat düşüncenizi merak ettiğim için soruyorum, ne açıdan gereksiz? pahalı olması evla da..

5. Jackson gitarlar için Marshall bir kafa, ve illaki 1960A 4*12 lik kabin lazım. Şu sıralar revaçta olan 2000 modeli hariç bir model araştır derim. Gerçi en babası şu sıralar bana göre 410HJS, iki hafta önca çıktı piyasaya. Joe Satriani modeli 12 presetli ama çok pahalı. Onun dışında Blackstar öneririm.

6. Düşünürsen ENGL Gigmaster Combo satıyorum,istediğin tarz için çok güzel bir amplidir.

7. 4 gain stage barındıran ampliler üretiyor ENGL firması. Ama fiyatlarına baktığında 7 8 gain stage li amplilerden bile pahalı olabiliyor. Onun yerine bir diezel bir peavey 6505+ yada diamond nitrox gibi daha fazla gain stage sahip daha modern ampliler almak çok daha akıllıca.

Alshain ve katarsis bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş