Analog Setup Önerileri

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda caramon tarafından 24 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaslar prosesorden analog setup a geçiş yapmak istiyorum. Trash metal ve türevleri ile ilgileniyorum. 400 tl bütçem var. Analog setup önerilerinizi bekliyorum. İbanez xp 300 gitarım ve marshall 15 watt amfim var. Şimdiden teşekkür ederim
   
 2. Blackstar ht1 combo amfi al pedal işine girmeden önce benim sana tavsiyem ;)
   
 3. Oda aklımda ustad ama pedalında kafamda netlestirmek istiyorum
   
 4. O zaman şöyle bir önerim daha var. Ht1 modelinin bir de reverblü olanı vardı galiba yanlış hatırlamıyorsam. Ondan bir tane al yanına da booster veya bir distortion pedalı alabilirsin. Distortion olarak metalmuff derim. Booster olarak bir şey diyemeyeceğim kullanmadığım için. Bilen arkadaşlar da yardımcı olacaktır mutlaka :)
   
 5. Bu arada metlmuffın da üzerinde boost özelliği olduğunu belirteyim.
   
 6. Ht1 ve metalmuff başlangıç icin yeterliliğim diyorsun ustad
   
 7. Mantığı şöyle kurdum sana bunları tavsiye ederken. Ht1 üzerinde eq kontrol ayarı var sadece bir de kendi teknolojileriyle ürettikleri ISF (Infinite Shape Feature) özelliği var. Metalmuff'ta ise 3 band eq (bass,middle,treble) özelliği bulunmakta. Ayrıca top boost özelliği de var. Hem ayrı olarak eq pedalına pek ihtiyacın kalmayacağını düşünüyorum. Bu ikiliyle patır kütür metal yaparsın gözünü kırpmadan :D Ekstradan belki noise gate ihtiyacın olabilir ama topraklama var ise ona da gerek kalmayabilir.
   
 8. Eyvallah zmn ayırdın teşekkür ederim
   
 9. Hiç girme metal muff falan bayağı pedal değiştirdim şu anda kullandığım drive pedalları ms pozitron love eternity ve xotic ac/rc booster birde carbon copy var deli gibi solo tonu veriyor, muff istersen 150 ye vereyim yani haberin olsun : )
   
 10. Performanslarını dinlemek isterim pedallarının
   
 11. mp3 formatında paylasım yapılıyor mu bır tane var pc de gecenlerde tel ıle kaydettıgım.
   
 12. Bir dk sen ms pozitron klon pedallarla aldığım tonu diyorsun değil mi metal muff değil yani ? ona göre atcam ; )
   
 13. Ms pozitron evet
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş