Gitar Önerisi (800-1500 Tl)

'Elektro Gitarlar' forumunda devadam4 tarafından 27 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar,

800 - 1500 arasında bir gitar almayı planlıyorum. Çaldığım tarz olarak hard rock, zaman zaman metal (heavy- thrash) nadiren de olsa blues. Örnek verecek olursam guns and roses, megadeth, ac dc gibi grupların parçalarını çalıyorum. Ancak yeri geliyor bir kaç tane rolling stones veya türkçe rock parçalar çalıyorum. Aslına bakılırsa içimde jackson isteği var. Ancak kimileri tonları bu tarz parçalara çok sert kaçar diyor. İbanez öneriyorlar ancak ibanezlerin tonu nedense bana biraz mekanik geliyor. Bu durumda ne tarz bir gitar önerirsiniz. Çalacağım gitarın sololardada tonunun keskin olması benim için artı bir avantaj olacaktır.

2. Jackson DK2. Tüm dertlerinin nokta atışı çözümü.

3. Bu arada jackson gitarlara mydukkandan baktığımda sadece endonezya yapımınu görüyorum. Bu kalite açısından sıkıntı yaratmaz mı sizce?

4. keskin ton olabilir şimdi ton keskin diye illa metal çalmak zorunda değilsin."jacksonla metal yapılır" klişesi :) endonezya jacksonlar hangılerı pro japonlar yok sadece hınt malları uretılıyor sanıyorum(alt kalıte olarak).

5. boşver mydukkan vs al 2. el japon bir jackson dk serisi bitsin gitsin.Boşa para vermeyin zengin etmeyin müşteri yamyamı firmaları.

cengizozyurt ve flyravenfly bunu beğendi.
  6. ery

ery

190
    37
    205
    Henüz almadıysan gitarını, Epiphone SG G-400'ü bir denemelisin. Hem hi gainlere iyi cevap verir, hem de istediğin gibi yerine göre biraz daha yumuşak müzikler de yapabilirsin.
    Ayrıca double cutaway olması klavyeyi son perdelere kadar kullanabilme imkanı veriyor.

7. 950 liraya rg2550 satıyoruz 10 tane mesaj geldi 5 i takas 5 tanesi maaşım yatınca alacağım :)

8. Trash falan görmesem Yahama Pacifica 611 derdim.

9. müzik tarzı manyetikte bitiyor dostum, forumda gez, işçiliği iyi/temel yapısı isteklerini karşılayan bir gitar bul, sonra zevkine göre manyetik modifiyesi ile istediğin tarza çekersin.

gitarın markası müzik tarzını belirlemiyor. ibanez tonları markadan değil genelde kullandıkları ıhlamur ağacı/llisanslı floydun alaşımları/stok manyetikleri'nden geliyor. Önce bolt on-set neck-neck through gibi faktörlere karar ver sonrada köprü modeline. ağaç çeşidine fazla takılma, bass bi ağacı tiz manyetik ile dengelersin sonuçta, yada tiz bi ağacı bass manyetikle.

10. Bir de gitarın skala ölçüleri, perde sayıları gibi ilerde değiştiremeyeceğin şeylere de iyi karar vermelisin. Bunları da unutma.

11. ery

ery

190
    37
    205
    Düşündüğün tarzlarda alabileceğin gitar humbucker lı olmalı ve bence sabit köprülü olmalı. Bu özelliklere sahip marka ve modelleri karşılaştır. Çalım rahatlığı ve ton olarak sana en iyi gelen modeli al. Jacksonlar biraz yumuşak müzik yapmak istediğinde seni memnun etmeyecektir. Aynı şekilde esp ve ya Ltd ler de öyle. Bundan emin olabilirsin.Bazı arkadaşlar çalan kişye kalmış diyebilir. Ama ben denediğim için biliyorum gerçekten olmuyor. Daha versatil gitarlar varken kendini kasmanın anlamı yok. Bence gidip epiphone ları bi denemelisin. ve ya bulabilirsen 2. el gibson. İlle de daha sert ton istiyosan o zaman da emg takarsın, olur biter.

Bu Sayfayı Paylaş