Fikret Kızılok

leylim leylim, uyku kardeşim, gecenin tam 3de, kalbim bunlar bu adam yonlendırdı muzıge benı bozcaadayı sevdım sayende.. mekanın cennet olsun

ah sadece 3 sayfa koca Kızılok a,maalesef burada yazanların çoğu Fikret Kızılok u içine sinmeden yaptığı basit şarkılarla tanıyor.Kimse bilmiyor ki bu adam çeşitli forumlarda rock müzikten anladığı iddiasında bulunan zevk fukaralarının hayatında duymadığı kalitede progressive rock çalışmaları yapmıştır,İnsanmıyım Otmuyum Mahlukmuyum,Aşkın Olmadığı Yerde,hele bir de enstrümantal Ay Battı vardırki Turhan Yükseler in oradaki hammond performansı takdire şayandır.
Fuzz gitar tonları ne kadar tatlıdır.Şimdi ne var bas distortion u Ibanez e Jackson a ,bağır al sana rock.

522.jpg

electricturk demiş ki:
ah sadece 3 sayfa koca Kızılok a,maalesef burada yazanların çoğu Fikret Kızılok u içine sinmeden yaptığı basit şarkılarla tanıyor.Kimse bilmiyor ki bu adam çeşitli forumlarda rock müzikten anladığı iddiasında bulunan zevk fukaralarının hayatında duymadığı kalitede progressive rock çalışmaları yapmıştır,İnsanmıyım Otmuyum Mahlukmuyum,Aşkın Olmadığı Yerde,hele bir de enstrümantal Ay Battı vardırki Turhan Yükseler in oradaki hammond performansı takdire şayandır.
Fuzz gitar tonları ne kadar tatlıdır.Şimdi ne var bas distortion u Ibanez e Jackson a ,bağır al sana rock.

Fikret Kızılok ve 3 sayfa yorum... Türk rock müziği ile uğraşan adamların Türk Rock Müziği tarihini ne kadar bildiğini burdan anlayabiliriz. Fikret Kızılok için yorum yapmak ukelalık yapmak gibi geliyor şu an bana. Her dinlediğimde farklı şeyler öğrendiğimi söyleyebilirim sadece. Yaşarken de, öldükten sonra da hak ettiği yere gelememiş bir "üstad"dır. Mekanı cennet olsun. Saygılarımla.

büyük ustaya selam olsun...

Fikret Kızılok, çağdaş hafif Türk müziğinin ustalarından biri...

Türkiye'de kaliteli müziğin öncülerinden neferlerinden biri..

burda hangisini sayayım hangi parçasını anlatayım bilemiyorum, bu büyük ustayı anlatmaya yetecek kelimem var mı cümlem var mı şüphedeyim..

bi çok müziksever onu, Leman Sam ile yaptığı "Gönül" (gerçek bir efsane) düetle tanır belki ama Fikret ustayı bu kadar sınırlı tanımak olmaz.. arkadaşlar mutlaka alın edinin bi yerlerden dinleyin, ruhunuz olgunlaşsın, kulağınız açılsın, sözlerle müziklerle sevişin..

büyük ustaya saygıyla eğiliyorum..

Gecenin Üçünde - Fikret Kızılok (Sibel Sezal eşlik eder)

düz değil, düzen değil,
az değil, ezen değil,
boz eğil, bozan değil,
bir gül biter içimde, içimde, içimde,
tam bildiğin biçimde, biçimde, biçimde,
oofff...
gecenin tam üçünde,
gecenin tam üçünde.

can değil, canan değil,
er değil, eren değil,
geç değil, erken değil,
bir gül biter içimde, içimde, içimde,
tam bildiğin biçimde, biçimde, biçimde,
oofff.
gecenin tam üçünde,
gecenin tam üçünde.

sevda gibi kanımda,
can verirken elimde,
pençe gibi düşümde,
uy değil, uyku değil.

bir gül biter içimde,
gecenin tam üçünde,
gecenin tam üçünde.

türk müziğine gerçekten büyük emekleri geçmiş çok iyi bir müzisyen.ve dediğiniz gibi forumda 3 sayfasının olması çok üzücü.coverları da o kadar çok yapılıyor ki.özellikle "bu kalp seni unuturmu" şarkısını cok coverlıyorlar.

Fikret Kızılok'a Gönül'de Sibel Sezal; Gecenin Üçünde'de Sonay Tanrısever eşlik eder.
ekşi sözlük'te bu konularla ilgili bilgilendirici bir kaç yazı yazdım, işinize yarayabilir.

90'ların ilk yarısı dışında yayınladığı çalışmalar muazzam güzellikte; Plakları dahil bütün diskografisine sahip olmaktan gurur duyduğum insandır.

Bugün 10.ölüm yıl dönümü. Ne desem klişe olacak.

Bir yerlerde saklı kayıtları olduğunu tahmin ediyorum hatta biliyorum! Zamanında, bir yerlerde albümlerin ismini bile söylemişti diye hatırlıyorum. O kayıtlar umarım gün yüzüne çıkar.

Geri