Hoparlör Tavsiyesi

sargı işlerini konyada bobincilere yaptırıyorum cok düzenli ve itinalı sarıyorlar sorunlada karşılaşmıyorum . bende cok para harcayamıyorum genellikle eski aletlerden söktüğüm parçaları kullanıyorum

ha bu arada sorayım Mahcem usta sen elektronik mühendisisin galiba?

ben inşaat mühendisliği öğrencisiyim ama elektronik hobim ...

Yok yok, ben Elektronik Mühendisi filan değilim. Beykoz Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi'nde Elektronik okudum, oradan sonra BÜ Meslek Yüksek Okulu'nda Elektronik okudum ama bitiremedim mâlum sebeplerden ;) :D

İstanbul Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi Mezunları

[url]www.idsumlmd.com [/url]İstanbul Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi Mezunlar Derneği.
TÜM BÖLÜMLERDEN MEZUNLARIMIZI SİTEMİZE DAVET EDİYORUZ. Burada okuduğum kadarıyla; Mahcem Forum Yöneticisi, kendi yazdığı şekilde "Yok yok, ben Elektronik Mühendisi filan değilim. Beykoz Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi'nde Elektronik okudum, oradan sonra BÜ Meslek Yüksek Okulu'nda Elektronik okudum ama bitiremedim mâlum sebeplerden" ilk okuduğumda bizim okulu da birtirmediğini sanmıştım, özür dilerim. Aşağıdaki paragrafı ondan yazmıştım ama silmeye kıyamadım.
Evet dostum, sizlerde DAVETLİSİNİZ.
Benimde sınıf arkadaşlarımdan çeşitli sebeblerle okulu bitirmemiş arkadaşlarım var. Bu arkadaşlardan bir kısmı ile yaklaşık 20 sene üzerine benim evde buluştuk. Bir kısmı yıllardır birbirlerini görmemişti. 14 yıldır Avustralya yaşayan bir arkadaşım beni netten buldu ve bu vesile ile gördüğüm ve ulaşabildiğim arkadaşlara haber yolladım. Bir başkası, hiç denize çıkmamış ve bizden kopmuş olan arkadaşımın mutluluğunu anlatamam. Bir diğeri birinci sınıftan sonra bizden ayrılmıştı ama gönül bağını koparmamış. Yaklaşık 20 kişi, yaklaşık 20 yıl sonra bir araya geldi. Hepimiz lise yıllarında ki gibi mutlu olmuştuk. Kimimizin şimdilerde liseye giden çocukları var ama inanki o gün kimsenin çocuklarından farkı yoktu. Kimbilir sizlerde okul sıralarında iyi anlaştığınız birilerini buradan bulabilirsiniz.
Ayrıca denize gönül vermiş ve denizcilikle ilgili bilgi ve link bulmak isteyen arkadaşlarda gelebilirler, sitemizde denizle ilgilenen herkes için bir şeyler bulunacaktır.
Bu site şu an yapım aşamasında olup mezunlarımızın katılımıyla gelişecek ve güncellenecektir.

Aaa, ne hoş bir sürpriz! :D Erol Bey, 20 sene dediğinize göre ben İDSÜML'e girdiğim sene siz mezun olup gitmiş olmalısınız, belki de daha eskisiniz. Ben okula '84 girişliyim, '87 mezunuyum. Dolayısı ile biraz "Dede", hatta "Büyükdede" durumları oluyor yani :D Bundan böyle size "Erol Dede" diyebilir miyim? :)

Bana bir email atar mısınız aşağıdaki linki kullanarak? Verdiğiniz URL biryere çıkmıyor, sanıyorum henüz doğru yönlendirilmedi.

Turkrock.com 'a da hoşgeldiniz bu arada.

Aranızda Alesis M1 ACTIVE MkII kulanan var mı?

Hesaplı bir monitöre benziyor. Uzun zamandır almayı planladığım Yamaha MSP-5 ler ile arasında az bir fiyat farkı var. Yamaha firmasınının iyi monitörler ürettiğini biliyorum. Alesis hakkında ise pek bir bilgim yok. Mahcem senin yamaha kullandığını geçmiş mesajlardan öğrendim. Biraz daha para verip MSP-5 mi almalı acaba.

SoundonSound daki makalelerde ikisi hakkında da güzel yorumlar yapılmış.

Türkiye'de bu tarz spesifik ekipman almaya çalışmak dert aslında.
Yamaha'nın sayfasında Türkiye distribütörü ile ilgili hiçbir bölüm olmamasının dışında ülkenin ismi bile geçmiyor. İnternetten arattığımda
ise Senkop müzik ismine rastladım. Onları aradığımda bana sadece müzik aletleri (davul,klavye vb..) getirdiklerini söylediler. Daha sonra uzun araştırmalar sonucunda Yapalı adındaki bir firmanın Yamaha'nın
distribütörü falan gibi birşeyi olduğunu öğrendim. Onlarında referans monitörünün ne olduğu hakkında bilgileri bile yok.

Öyle görünüyorki internetten sipariş etmenin dışında yapılabilecek fazla birşey kalmadı. Bu kadar isim yapmış müzik firmalarının Türkiye'deki temsilcilerinin hali içler acısı. Şöyle showroomlar olsa, denesek almak istediğimiz ekipmanı. Benim bildiğim Roland firması bu konuda bayağı
sağlam. Türkiye distribütörünün İstanbul Sıraselvilerde güzel bir showroom u var. Gel görki onlarında teknik servisi rezalet. Klavyeci arkadaşımızın bozulan JD-800 ünü 2 ayda yapamadılar. Hala bekliyoruz....

Pro müzik aletlerinin tamir ve bakımı için Üsküdar Halk Caddesi'nde (Doğancılar'a çıkan yokuşun hemen dibinde Anadolu Hastanesi'nin karşısında) BSL Elektronik Ltd diye bir firma vardır, tek sahibi Mete Kuzer. Kendisi prodüktör Ümit Kuzer'in abisidir, ona telefon et, sana yardımcı olabilir, tabii bedeli mukabilinde. Telefonu 0216 333 2945. Çok temiz iş yapar ama parasını da alır, tanımaz. ATV'den Staras'a herkes cihazlarını ona getirirdi tamir ve bakıma ben Türkiye'deyken -ki son 7 senedir yokum orada. Son görüştüğümde ayrıca özel tasarım Class A lambalı amplifikatörler, audiophile'lar için uçuk kaçık kabinler hoparlörler filan imalatına da girmişti. Pratik elektronik olayını yemiş sıyırık bir abimizdir, çıraklığımı onun yanında yapmıştım. Aklında bulunsun.

Hoparlör konusunda MSP-5'lerden memnunum, ancak MSP-3'lerden uzak dur. MSP-10'lar daha iyi ama daha pahalı, o fiyat civarına çıktığında göz önüne alınabilecek başka yığınla alternatif oluyor, PMC, Tannoy, Genelec, Mackie HR824 filan. Ama aşağı fiyatlarda Tannoy Active'lere de bakabilirsin.

Atalay'da Alesis var ama sanirim M2. Bende Alesis M1 pasif monitorler var ve ben memnunum. Monitorlarin yanisira dinleyecegin odanin da akustik kosullari cok onemli. Bu konuda webde bir arama yaparsan guzel siteler var. Mahcem'in Mete abi hakkinda soylediklerine aynen katiliyorum. Turkiye'de iken benim herseyimi o tamir ederdi :) Cok ucuz degildir ;) Ama hakikaten cok bilgili biridir, hemen hemen her alet hakkinda bir fikri vardi.

LynchMob,

Sen daha evvel de hoparlör bakmıyor muydun yahu? AudioslaveHQ muydu neydi senin lakabın. Bulamadın mı gönlüne göre bir çift nearfield daha?

Elimdeki ekipmandan bazılarını satmadan monitör alabilecek para çıkartamıyorum. Onları da hala satamadım. :(

Diditech RP10 var. Onunda bir toprak problemi olduğunu düşünüyorum. Evde çalarken normalken, barda çalarken garip bir dip gürültüsü yapıyor. Noise gate le falan halledilebilecek tarzda bir gürültü değil. O halde satıp kazıklamakta istemiyorum kimseyi.

Dediğiniz kişi halledebilir mi bu olayı acaba?

Geri