Seymour Duncan Manyetik Setinde Dimarzio' Ya Geçiş

Merhabalar, 2010 yılında almış olduğum Jackson DK2T (maple neck ,alder gövde) gitarımın Seymour Duncan SH-2 Jazz manyetiği (Neck) ile TB-4 (Brigde) model manyetikleri Dimarzio'nun Liquifire DP227 (Neck) ve CrunchLab DP228 (Bridge) manyetikleri ile değiştirmek istiyorum. Seymour Duncan manyetiklerinin sevmediğim yani iki manyetiğinde Treble' ın çok fazla olması. Sustain sağlam olan bir distortion ve sololar'da da melodik olabilcek bir manyetik seti düşünüyorum. Gitarda iki tane Alpha Marka 500 K potans bulunmaktadır.

Manyetiklerin ses arağıla gelirsek (BASS/MIDDLE/TREBLE) olarak sıraladığımızda ;

Seymour Duncan SH-2 Jazz (5/3/9)
Seymour Duncan TB-4 (5/6/8)

DiMarzio Liquifire DP227 (6/7.5/4.5)
DiMarzio CrunchLab DP228 (6/5.5/4.5)

Manyetik konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsalar sevinirim ve başka tavsiye edebileceğiniz manyetik varsa önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Petrucci'nin manyetik seti bu sanırım. Fena bir seçim gibi durmuyor. Maple klavye olduğu için gitarın parlak tınılı, üzerindeki manyetikler de parlak tınılı olunca sıkıntı yaratması doğal. Sapta Air Norton da tavsiye edebilirim, ama Liquifire da benzer karakterde bir manyetik sanırım. Köprü için Super Distortion ve Tone Zone gibi alternatifler de düşünülebilir. Ama eğer Petrucci'nin soundunu da seviyorsan bence iyi bir seçim yapmışsın.

Dimarzio sitesinde detaylı manyetik bilgileri var zaten. EQ su uygun bir model bulabilirsin. Buradan biz ne desek az gelir. Çok model var. Bana kalsa (ki ben kullanıyorum) tizi az olan en iyileri MoJoe, Paf Pro ve FRED.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Petrucci'nin manyetik seti bu sanırım. Fena bir seçim gibi durmuyor. Maple klavye olduğu için gitarın parlak tınılı, üzerindeki manyetikler de parlak tınılı olunca sıkıntı yaratması doğal. Sapta Air Norton da tavsiye edebilirim, ama Liquifire da benzer karakterde bir manyetik sanırım. Köprü için Super Distortion ve Tone Zone gibi alternatifler de düşünülebilir. Ama eğer Petrucci'nin soundunu da seviyorsan bence iyi bir seçim yapmışsın.
teşekkür ederim yorumun için bahsettiğin diğer alternatiflere de bakıcam ;)

Yine Seymour Duncan'dan Custom Custom (köprü) ve A2P (Sap) önerebilirim. Parlak maple saplı gitarları oldukça adam ediyor. Köprü için Süper Distortion mevcut JB'den bile cazgır hale getirebilir gitarı. Bence sen yine Seymour Duncan'dan şaşma...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yine Seymour Duncan'dan Custom Custom (köprü) ve A2P (Sap) önerebilirim. Parlak maple saplı gitarları oldukça adam ediyor. Köprü için Süper Distortion mevcut JB'den bile cazgır hale getirebilir gitarı. Bence sen yine Seymour Duncan'dan şaşma...
Seymour Duncan 'aa aslında aklımda ama işte çoğu modelinde tiz sesi oldukça yüksek manyetiklerin ,ne kadar distortion ve treble kıssam bile manyetikler yinede tiz geliyo, dediğiniz modellere gözatıcam ;) teşekkürler.

Benim Musicman'de Dimarzio Custom'lar var, o manyetiklerden bulursan kaçırma. Şayet benim bugüne kadar en beğendiğim, en iyi Dimarzio manyetikler bu Custom'lar.

Geri