Google Earth

eXpert demiş ki:
Rusya güvenlik güçlerinin yaptığı açıklamaya katılmamak elde değil.Yeni terör saldırılarının nerede yapılacağını tespit edip,stratejiler üretmek ve bir bölgede terör estirmek için harika bir program.Ben Ankara'nın netleşmemesinden yanayım :D

Bence de bu önemli bir açıklama. Çünkü herhangi birisi şehirleri görerek çok rahat stratejik planlar yapabilir.

Bu arada bu program çok mu karışık ne? Bir türlü şehirleri detaylı göremiorm... Bir de bu program hem çok güzel hemde çok tehlikeli expert'in de söylediği gibi...

Ya bu arada bu program önceden hazırlanmış bir harita üzerinden mi gösteriyor, yoksa gerçek zamanlı gösterimler mi bunlar? Bilgisi olan var mı acaba?

anarchist_hippy demiş ki:
Yaklaşık 1 saattir Mısır piramitlerini arıyorum. Anca bulabildim :) Zor iş valla!...

daha kolayını yapalım.
kmz veya kml (ben kımıl diyorum buna ) dediğimiz hazır snapshotlar mevcut.
şu adresten indirebilirsin.

http://bbs.keyhole.com/ubb/showthre...&Words=pyramids&topic=&Search=true#Post105722

http://bbs.keyhole.com/ubb/showthre...&Words=pyramids&topic=&Search=true#Post100427

ya da buradan ara diyerek :D
http://bbs.keyhole.com/ubb/search.php?Cat=

Ayrıca bakınız
http://bbs.keyhole.com/ubb/categories.php/Cat/0

Buna alternatif birde "Worl Wind" diye bir program var. Google Earth a göre daha gelişmiş bir progam. Yükseltileri 3 boyutlu görebiliyorsun. Bu tarz programlara ilgisi olanlara world wind programını önerebilirim.

Google arkeolojiye de el attı.

Bir numaralı arama motoru Google'ın uydu görüntülerinin yer aldığı Google Earth sayesinde, İtalya'da eski bir Roma binasına ait kalıntılar tespit edildi.

İngiliz London Telegraph gazetesinin haberine göre, bilgisayar programcısı Luca Mori, yaşadığı yer olan Sorbelo'nun uydu görüntülerine bakarken, evinin yakınında alışılmadık bir gölge fark etti.

Google Earth görüntülerine bakarken yakınında dikdörtgen çizgiler bulunan yaklaşık 500 metre uzunluğunda oval şekilli bir arazi gördüğünü söyleyen Mori, hemen Parma'daki Ulusal Arkeoloji Müzesi ile temasa geçtiğini belirtti.

Luca Mori'nin verdiği bilginin ardından arazide inceleme yapan arkeologlar, bunun Hazreti İsa'nın doğumundan kısa süre önce inşa edilen Roma villası olduğunu belirlediler.

darthseth demiş ki:
alın size ilginç fotolar
ufo3bc.jpg
anammmmm gerçekten ufo mu yaw bu ha?

arkadaşlar adsl bağlantısı ve ekran kartınızın bayaa bi iyi olması lazım istanbul çok iyi ve detaylı gösterilmiş hatta bi arkadaşım köprülerden birindeki kazayı bile net görmüş yalnız bi tavsiyem varlimiti adsl bağlanıyorsasnız vazgeçin ama yinede isterim derseniz earth.google.com sitesinden ücretsiz set up ını indirin

ismailkuleli demiş ki:
arkadaşlar adsl bağlantısı ve ekran kartınızın bayaa bi iyi olması lazım istanbul çok iyi ve detaylı gösterilmiş hatta bi arkadaşım köprülerden birindeki kazayı bile net görmüş yalnız bi tavsiyem varlimiti adsl bağlanıyorsasnız vazgeçin ama yinede isterim derseniz earth.google.com sitesinden ücretsiz set up ını indirin

g.tünden sallamanın en güzel örneğini veren arkadaşa sevgiler ve saygılar..

ismailkuleli demiş ki:

forumdanatildim demiş ki;

g.tünden sallamanın en güzel örneğini veren arkadaşa sevgiler ve saygılar...

ehe ehe harbiden öyle yaa... :D

hatta bi arkadaşım köprülerden birindeki kazayı bile net görmüş

aabi böyle bişey olabilir mi?google earth olayında sen o an ki görüntüleri değil eskiden çekilmiş fotoları görüyon...hey yavrum hey! :D

Eğer görüntünün alındığı anda kaza olmuş ise İstanbul'da böyle bir ihtimal var; ama eğer saniye saniye video gibi gördüm diyorsa, o arkadaşının hayal gücünün sınırı yok demektir.

Olay fazla uçurulmuş,Google Earth'deki Türkiye görüntüleri 1.5 yıl önceki görüntüler...Bir tanıdığımın evine baktım Ankara'da hala inşaat halinde görünüyor halbuki bu yıl başında taşındılar eve...

İnönü stadını güncellemişler. bi ara inşaattı baktım yeni tribünler filan, vaaay dedim arada sırada güncelliyorlar herhalde :D

+Bağdat ne kadar detaylıysa israil o kadar bulanık.

+adını hatırlamadığım bir ırak şehrinde (sanırım sınırda) barzani adına dikilen bir anıt ve aynı şehirde barajın üstünde "kurdish flag" bana ilginç geldi

+3 boyutlu şehir olayına girmişler.

+bazı şehirlerden canlı olarak sokakları trafiği vs izleyebiliyoruz

+fazla kullanmak baş dönmesi yapabilir.

Geri