nema(alternatif rock) - Ankara

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda ninex tarafından 19 Ağustos 2005 tarihinde açılan konu

1. Ankarada alternatif rock(crossover) yapan bir grubuz...

Tarık Emre-Vocal
    Derya Atabey-Gitar
    Burak Erdinç-Bass
    Erman Vural-Davul

Sarkılarımıza www.purevolume.com/nema adresinden ulasabilirsiniz...

Yorumlarınızı bekliyoruz!!!

2. "savaşım" ı dinledim genel anlamda güzel olmuş ama haddim olmayarak bi kaç eleştiri yapabilirim tabi eğer izin verirsen

3. zaten elestirilsin diye sarkıları koyduk yapıcı oldugu surece tum elestirilere acıgız...

4. dediğim gibi bi bütün olarak ele alacak olursak şarkı güzel ama davul tonları çok boğuk kaydedilmiş hi hat tonuda kötü. ben baterist değilim gitaristim ama kulağıma bunlar takıldı bide wokal çok gereksiz çıkışlar yaparak detone olmuş. sesini biraz daha şarkıya yedirirse daha iyi bütünlük sağlanır... benim düşüncem bunlar ama emeğinize saygım sonsuz dostum yolunuz açık olsun

5. tesekkur ederiz... tabiki kayıt maddi imkanlarımız dogrultusunda kaydedildigi icin cok kalıteli olmadı buna katılıyorum... zaten amacımız kayıdın kalıtesinden cok bestelerın kalıtesini olçmek kalıtelı beste uretebildiysek ne mutlu bize ilgin icin tekrar tesekkur ediyoruz...

6. vuuu crossover, ne anlama geliyor, türkçesi var mı?
    ellerim bomboş mu crossover?

Mars grubu olarak amatör gruplara destek vermek ilk vazifemiz.

:lol:

7. bu lafı ben nereden hatırlıorm acaba emircim :D :) :twisted: :twisted:

8. Ya sizi resulzadede dinledim güzeldi ama bişi sorcam tanıdık vardı heralde sanırım parası iiydi:)

9. evet konserde bende vardım.. ama bence bu kadar piyasa olmamalısınız.. halk konseri gibiydi..

10. "crossover" bir sarkı icinde birden cok muzik tarzı kullanmak demektir.
    ozellikle bestelerimizde bu tarzı benimsiyoruz. ellerim bombostada bu tarz var dikkatli dinlediysen veya fırsat bulup bir daha dinlersen eminim farkedersin

11. walla biz sizin şarkılarınızla büyüdük, onları kendimize baz aldık tek kelimeyle tek örnektinis sizler bizim için we hala da öylesiniz! 4 parçalık cdnizdeki coverlar da süperdi bu iki besteye ztn söylenjek laf yok..
    sizi sewioruz nema, hep sewçes de kısacası...!

12. izmirden arkadaşım kerem sayesinde tanıyorum bu grubu.daha dinleme fırsatım olmadı.

13. o zmn crossfire da metal türü oluyor :D :twisted: :twisted: :twisted:

14. Yaş ve müziklerini bilmesem tapacam nerdeyse.. Şak! ve Şak! ..

Saygılar...

15. tesekkur ediyoruz ;)
    nema sevgiyle kucaklar!!!

16. aha halk konseri ehueheue

herkes şu an öle yapıyor piyasa olmak için öle çalıyor aslında şu an bilmiyorum nema ne durumda repertuar nasıl ama yorum yapmayayım yane sadece halk konseri lafı hoşuma gitti alınmayın

başarılar....

17. Nema ya başarılar saygılar sevgiler....İyi ya da kötü "Ellerim bomboş" benim için çok özel...Nema dan dinlerken ayrı bi zevk alıorum!

18. Nema'ya ailecek tapıyoruz :) Crossover ayrıca alternatif müzik literatüründe pek kullanılan bir tür değildir onu da belirteyim istedim :) Daha farklı türlere bakınız bunun için. Hatta SouliTarY'e bakabilirsin :p
    Türkçe müzikten alterno müziğe dönüş...Piyasa bu güzide insanları bağrına basacaktır bu haliyle de...CrossingOver the Minds...

...Sevgisizlikler&Saygısızlıklar...

19. eheuehe

20. O 4 cover di mi??? Kanal deyince bakiyim dedim de insanın kanal kayıtta nasıl akord u bozulur?? Kötülemek amaçlı değil. Ancak 4 cover süperdi deyince eğer o 4 cover sa diye söylüyorum... Sanıyorum "Yerine Sevemem" di..

Bu Sayfayı Paylaş