Dark Eden (izmir)

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda Baran_Ismen tarafından 30 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. İzmir'den Melodic Black Metal oluşumu Dark Eden, "The Chaos Masquerade" albümü ile çok yakında piyasada olacak. Ayrıca ilk klibimizi Crimson Path isimli şarkımıza çekmiş bulunmaktayız..Desteğinizi bekliyoruz!

  https://www.facebook.com/darkedentr


   
 2. Hasetlendim! Hemen you tube kanalıma gidip dislike virip pok atam bol bol :)
  Şaka bir yana, Black metal ile pek aram olmamasına rağmen beğendim, gayet güzel bir çalışma! Başarılar!!
   
  Baran_Ismen bunu beğendi.
 3. E güzelmiş. Tebrikler, başarılar. Kayıtları nerede yaptınız acaba? Mix, master kim yaptı? Çok başarılı buldum ben. Her enstrumanı ayrı ayrı duyabiliyoruz, gayet net. Gayet yerinde seviyeler.
   
  sereftalasci ve Baran_Ismen bunu beğendi.
 4. Gerçekten kayıt çok net olmuş. , tebrikler.
   
  Baran_Ismen bunu beğendi.
 5. Şarkıyı başarılı bulmasam da(tarzı sevmememden kaynaklanıyor sanırım) kalite çok iyi, tebrik ederim, yolunuz açık olsun.
   
  Baran_Ismen bunu beğendi.
 6. Prodüksiyonun tamamı bana ait hocam, kendi ev stüdyomda hazırlandı, vokaller ise stüdyoda alındı, bu kadar bağırmayı bir apartman kaldıramaz tabii :)
   
 7. Bu yine nispeten hafif kalıyor diğer şarkılar yanında :) Black Metal evet, ama kilise yakmalı rahibe kesmeli de değil, melodili daha çok :)
   
 8. dinlerken kulağım direk Howard Jones'a gitti. Onun meşhur cleanleri olsa keşke dedim. Ama sizin takdiriniz benimkinden çok daha önemli, sonuçta sizin projeniz. Devamının gelmesi dileğiyle.
   
  Baran_Ismen bunu beğendi.
 9. Estağfurullah, biz müziği sadece kendimiz için yapan insanlar değiliz, haliyle de eleştiriye ve farklı görüşlere açığız tabii ki. Ne var ki, tarz açısından KSE'den epey uzak kalıyoruz bu oluşumda, yoksa ben de şahsen KSE severim yani :D
   
  nathrizarri bunu beğendi.
 10. Çok titiz çalışmışsın öyleyse, çok net bir iş çıkmış ortaya. Bu arada dediğin gibi gayet melodik bir parça bir black metal parçasına göre. Vokallerde çok yerinde olmuş. Bu memlekette değil ama bu tarz müziğin iş yaptığı yurt dışı ülkelerde şansınız var bence. Bildiğim kadarıyla Norveç, İsveç vb. bu tarz ülkeler bu müziği sevgiyle kucaklıyor :D
   
  Baran_Ismen bunu beğendi.
 11. Aynen, yurt dışı odaklı olacağız mecburen :)
   
 12. sereftalasci ve Baran_Ismen bunu beğendi.
 13. çok iyi. Başarılar.
   
  Baran_Ismen bunu beğendi.
 14. Çok başarılı, kayıt miks ve mastering her şey dünya standardında. Şarkı da bence bir çok grubun ikinci üçüncü albümlerinde ulaşabildikleri olgunluk seviyesinde. Tebrikler.
   
  Baran_Ismen bunu beğendi.
 15. kayıt güzel olmuş tebrikler.Pek tarz sarmıyor ama çok fazla sayıda black metal parçası dinledim arkadaşlar dinliyordu oradan buradan derken... Gitar ritimleri için aradaki geçişler filan black metal için baya melodik olmuş diyebilirim 5555 7777 1111 33333 olan ritimler de var ki kafa sikmekten öteye gidemiyor.Sonrası malum direkt çarpıya tıkla.Parçada e.gitar solosu ya da araya clean atayım şarkıyı yavaşlatayım atraksiyon yaratayım filan vs olmaması da tam uyumu sağlamış bence.Black metali itici yapan vokali galiba. Çünkü dikkatlice de dinlesem sözleri anlaşılmıyor.Sizin vokal ama iyidi black metal için.Herkes işini yapmış.

  Özetle ilk işiniz mi bilmiyorum ama hatasız temiz iş olmuş kendi kulvarında.
   
  Baran_Ismen bunu beğendi.
 16. Teşekkürler Ant abim, bu işlerle uğraşmaya başlayalı 3 sene oldu takribi, profesyonel anlamdaki ilk çalışmam bu oldu, epey emek harcadım zaten, gelebildiğim nokta bu. Umarım daha da ilerleyebilirim :)

  Teşekkür ederiz. Tarzımız bahsettiğiniz "raw black metal" den ziyade "melodic black metal" olduğundan melodik yapıya daha çok önem verdik, gitarlardaki nüansları iyi ayarlayıp kayıtlarda da olabildiğince anlaşılabilir olması için epey uğraş verdik :) İnsanlara göre genelde black metali itici kılan en büyük etmen kayıt kalitesidir, çoğu büyük grubun eski albümlerine ait çok sayıda güzel şarkıları vardır fakat kayıdı çamaşır makinesinin içinde aldıkları için hiçbir şey anlaşılamaz :D :D
   
 17. Black metal, bana sorarsanız, vakityle faşit eğilim ve aktiviteleri dolayısı ile "Metal" kültürüne çok zarar verdi. Müziği bundan ayrı tutarsak, black metal akımı çok farklı ve çok güzel bir melodik yapıyı ve sound anlayışını da getirdi. Neyse ki doğal seleksiyon elenmesi gerekeni eledi ve ki bu grupların çoğunun şu an esamesi okunmuyor. Geride kalanlar sağlam ve müzik (ve prodüksiyon) yapmasını bilen gruplar. Bu arada klip de baya başarılı! Mete'ye de tebrikler.
   
  Baran_Ismen bunu beğendi.
 18. Kayıt, miksaj herşey çok başarılı. Ayrıca parçayı da çok beğendim. Kesinlikle dünya standartlarında bir çalışma olmuş. Umuyorum en kısa zamanda yurtdışına açılırsınız.
   
  Baran_Ismen bunu beğendi.
 19. Albümümüzün adını taşıyan 2. parçamıza Lyric Video hazırladık, beğeneceğinizi umuyoruz, ayrıca 3 Mart tarihinde Ege Rock Der organizasyonuyla İzmir'de MixDown Bar'da sahne alacağız..

   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş