Ses Kartı Tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar ikinci el 200tl ye kadar bi ses kartı almayı planlıyorum gitar çalıyorum ve önümüzdeki ayda sm58 alıp mikrofonlama işine girmeyi düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz kullanımı kolay bi kart var mıdır?

Eğer sessiz bir ortam yaratabiliyorsan Condencer mikrofon kullanmanı öneririm. Ortam çok uygun değilse SM58 yerine SM57 kullanmanı öneririm. SM57 enstrüman mikrofonudur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sessiz ortam yaratmak neredeyse imkansız. 57 yada 58 ikisi arasında kararsızım ama şu an için ilk önceliğim ses kartı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ikinci eli 200TL civarında Steinberg CI1 USB ve M-Audio fasttrack USB II önerebilirim. kullanımı basit ve işlevli kartlar.
Steinberg ci1 güzel bi karta benziyor işimide görebilir sanırım ama usb 1.1 olması veri akışının yavaşlığından dolayı epey bi gecikme olacakmış gibi geldi.

Line 6 ux1 + shure sm57
pod farm özelliği çok güzel 1-2 sene kadar kullanmıştım. Peki yukarıdaki kartlarla karşılaştırdığımız da hangisi daha iyidir acaba?

evet midi kullanmıyorum nette biraz araştırdım ikinci el olarak hiç bir yerde bulamadım hatta sıfırı bile yaygın değil ne yazıkki

zaten preamp kalitesini yüksek tutup doğrudan mic kayıtlarını amaçlayıp fiyatı düşük tutmaya çalışmışlar. sen de gitar - mic şeklinde kayıt yapmak istediğin için iyi bir öneri olmuş.

Steinberg ci1 güzel bi karta benziyor işimide görebilir sanırım ama usb 1.1 olması veri akışının yavaşlığından dolayı epey bi gecikme olacakmış gibi geldi.

pod farm özelliği çok güzel 1-2 sene kadar kullanmıştım. Peki yukarıdaki kartlarla karşılaştırdığımız da hangisi daha iyidir acaba?

Bütçeniz düşük olduğu için ux1 dedim, yoksa ux2 mikrofon için daha iyi.

Ev ortamında sm58 veya sm57 çok fark yaratmaz, sm58 alırsan vokalde de rahat kullanırsın, genel olarak sm57 daha mat bir mikrofon diyebilirim. Kondanser mikrofon önermem, kondanser mikrofonun hassasiyeti sebebiyle kötü bir ses kartında amfide pike sebep olabilir. Yine çok hassas oldukları için amfinin tüm cızırtı, gürültüsünü de kayıda alacaktır. 200 TL'lik çözüm arıyorsan, ses kartları çok farketmez. En rahat bulabileceğin Fast Track'dir. Yine Ux-1 alternatiflerin arasında.

Yalnız ev ortamında amfinde gürültü olacaktır ve kayıtlara yansıyacaktır, varsa noise-gate ile ayar çekmen gerekir.

Preamp/ADC kalitesi ? Mikrofon kayitta cok onemli ?? Geriye kalan teknik ozellikler tum ses kartlarinda var ?? ADC/DAC bir Audio Interface'in can damari ?? Asil para eden olay ?? Bu acidan bakilirsa Scarlett 2i2 bir adim onde digerlerinden. Phantom Power,Direct Monitor, 24-bit 48-96 Khz vs. zaten olmasi gereken ozellikler.

Geri