Malmsteen'in tonu hakkında

ya dostum kesinlikle imkanın varsa strat al
ama strat mexico olsun neck ve bridge malmsteen manyetiği taktır ortayı değiştirmesende olur.
burguları,saddleları,potansları,switchi orjinalleriyle değiştir kolay bulursun istanbuldaysan.bence buzz feinten bile yaptırabilirsin sesi çok etkilr çünkü malmsteen gitarlarında buzz feiten var.
çalış stilin malmsteene yakın olsun overdrive kanalı güçlü 30w civarı bi amfiyle dehşet çalarsın.ama pedal dersen anagol tercih ederim çünkü digitallerde modelling'ler beş para etmio bi *oka benzemio ;)

Aslına bakarsan herşey tona etki eder. Ama malmsteen in o ton karkterinin altında yatan ana güzellik USA fender strat ve yjm manyetikler. Eğer malmsteen konusunda ısrarlıysan ve ona göre ekipman dizeceksen ilk başta gitarından başla. İyi gitar olduktan sonra gerisi gelir...

ha bu arada bence değiştirmen gereken ilk ekipmanın gitarın çünkü elindeki gitarla çaldım çok kötü bi klvyeye sahip ben yapamıosun adam gibi yani gitarı değiştirmen etkili olur baya tekniğine ayrıca 2.el bulabilrisn temiz mexico hiç kaçırma al manyetikte alırsın rahat rahat....ama paran varsa malmsteen signature fender veya strat standart flan al ;)

ya bu klavye hızı etkileri mi acaba bi türlü işin içinden çıkamıyorum.bende bi klasik gitar var üstüne artec manyetik taktırdım 1000$ civarı bi alet
manyetik hariç kalvye çok
iiyi.ama benim elk bi acaip slayt falan yaparken parmaklara bi zara veriyo resmsn acaip acı çekiyorum
yani!!!stndart bir fenderle 1200$galiba fiyatı
malmsteen signature gibi olur mu dersiniz????

Malmsteen in kullandığı gitarın fenderin standart amerikan stratocaster lardan 2 farkı var. Birisi manyetikler, diğer de malmasteen kendine özel olarak perdeleri içe kavisli olacak şekilde hafif oyduruyor parmakları tam oturuyor perdeye. Adamın parmaklar zaten dolma dolma tombiş :D anca sığar fretlere... USA strat temiz 2. el 1000 - 1100$ arası bulabilirsin arada denk geliyor alım satım bölümünü takip edersen....

ya arkadaşlar bi sitede music 123 tü gitar fiyatları var fender 699 dolar başka bi model görünüm aynı 2000dolar bu ne şimdi ??????

Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın,ama naçizane görüşümdür,şu gitarı al şu tonu alırsın gibi yorumlara bilgisayar başından gülüyorum :)

Nedeni ise,sırf Malmsteen den kouşursak,bu adam bir konserinde onlarca efekt,onlarca aleedevat ve ayar parametre vs vs kullanıyor,sadece gitarla o tonu almak imkansız...

O tona yakın tonlara yakın tonlar belki alına bilir,ama illa o ton diyorsanız o şahsın kullandığı ekipmanı kullanacaksınız herşeyden önemlisi o adam gibi çalacaksınız :) ,buda gelişmeyi,yaratıcılığı körelten bir durum...

Bence siz Vai nin satrianini veya Malmsteen in tonunu bırakın kendi tonunuzla uğraşın...

Bu arada unutmuşum,Malmsteen in kullandığı sistem-i edevat :D

malmsteenyngwie19886it.gif

anti-social demiş ki:
01 demiş ki:
Bu arada unutmuşum,Malmsteen in kullandığı sistem-i edevat :D
hehe aynen katılıyorum bu resme o ton imkansız ama yakın alınabilir...bi de harmonizer kullanıyo o resim eksik bile :D

Bu şema yanılmıyorsam 1988 yılına ait,o yıldan sonra neler eklenip çıkartılmıştır bu sisteme ühü :)

Malmsteen tonu diye,ocağınıza incir ağacı dikmeyin boşuna,bu aletler almakla bitmez :)

Perfectionist demiş ki:
yjm demiş ki:
malmsteen g3 2003 konserinde odasında soundcheck yaparken sadece kendi signature stratocaster'ını ve küçük bir marshall amfi kullanıyordu.

1. yi uyguladıktan sonra 2. olarak ton arayışına girmek doğal olandır...

Tabi bunlar benim bilgilendirme amaçlı subjektif yorumlarım, herkesin fikrine saygı duyarım...

ewt önce çalmayı kısacası gitarı konuşturmayı hafifi hafif öğrenmeye başlamak bu gibi şeylere zaman ayırmaktan çok daha iyidir ve tabi ki çalışırken de hoşunuza giden tonlar ister insan ama sonuçta clean tonla bile çalışmak yeterli dir,çünkü gitarı tonu için deil,ruhu için çalınır ve çalınmalıdır diye düşünüyorum eminim ki arkadaşlar da bana katılacaklar,hızlı çalabilmak veya malmsteen gibi hızlı çalabilmek çok güzel birşey tabi ki de ama çok gerekli hatta gerekli bişey değildir,bilmem anlatabildim mi?? :)

01 demiş ki:
Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın,ama naçizane görüşümdür,şu gitarı al şu tonu alırsın gibi yorumlara bilgisayar başından gülüyorum :)

Benide bu güldürdü açıkçası :)
dostum sen daha gülebilirsin ama malmsteen tonunu sadece bir gitar la ve normal bir amfiyle alırım sana,burada malmsteen tonundan bahsediyorum o şekil şemada görünenler kayıt aşamasında konserlerde kullanılan ekipman ama biz burada ton'dan bahsediyoruz olayı kavrayamamışsın :)

yjm demiş ki:
01 demiş ki:

Benide bu güldürdü açıkçası :)
dostum sen daha gülebilirsin ama malmsteen tonunu sadece bir gitar la ve normal bir amfiyle alırım sana,burada malmsteen tonundan bahsediyorum o şekil şemada görünenler kayıt aşamasında konserlerde kullanılan ekipman ama biz burada ton'dan bahsediyoruz olayı kavrayamamışsın :)

Şu yazdığına cevap bile vermezdim ya bir iki şey söylemeden edemeyeceğim :)

Bence sen Malmsteen tonunu filan bırak,gitar çalmayı öğren ;) ,msn aracılığı ile benden kendisine gitar öğretmemi isteyen şahıs sendin galiba :)

Birde şöyle bir olay var,böylesine ünlü gitarcıların tonları üç aşağı beş yukarı standarttır,yok konserdi yok kayıttı,hiç bir şey değişmez...

Malmsteen in albümleri ile g3 konserlerindeki tonu karşılaştırdığımda hiç bir farklılık göremiyorum...

Malmsteen gelsin sizin tonunuzu öğrensin ya. Bırakın adam iyi güzel çalıyor helali hoş olsun da kendinize bir tarz yaratın. Tekniğiniz pena tutuşunuz saçınız başınız ona benzerse sizi izleyenlerin 10 da 1 i vay beaaa der geri kalanları da güler :)

Bilmiyorum izlediniz mi ama G3 ün orjinal DVD'sinde malmsteen konserden önce odasında gitarını bi tane marshall avt 20'ye takmış hayvan gibi çalıyodu!

01 demiş ki:
Bence sen Malmsteen tonunu filan bırak,gitar çalmayı öğren ;) ,msn aracılığı ile benden kendisine gitar öğretmemi isteyen şahıs sendin galiba :) ...
Evet olabilir herzaman öğrenmeye açığımdır.
01 demiş ki:
Birde şöyle bir olay var,böylesine ünlü gitarcıların tonları üç aşağı beş yukarı standarttır,yok konserdi yok kayıttı,hiç bir şey değişmez...

Malmsteen in albümleri ile g3 konserlerindeki tonu karşılaştırdığımda hiç bir farklılık göremiyorum...
Hiçbirşey değişmiyor demen çok tuhaf o zaman senin kulağın farkı anlayamıyor :)

Geri