Alexi laiho ekipmani??

rr1 deil! alexi kendisi için custom yapılmış esp ve jackson gitarlar kullanıyor,rr1den farkı sanırım tek bridge manyetikli emg ve 24 perde olması.

ama asıl canpare gitarı :D görmüşsündür üstünde wildchild stickerı olan siyah sarı bindingli custom jackson onu sanırım eski bi fin grubu olan stone grubunun gitaristinden almış(grubun öbür gitaristi şu an alexanderın yerine çalıyor) onu alana kadar something wild albümünde bazı yerleri ibanez rg'yle kaydetmiş zaten kendi custom gitarlarının şekli şemali mantığı da bu stone gitarıyla aynı

Kaish demiş ki:
rg mi hiç sanmıyorum esp anlaştıgını bılıyorum sonra gene jacksona dondu
arkadaşım o kayıt ilk albüme ait ve lake bodom sanırım rgyle kaydedilmiş o bahsettiğim gitarı alana kadar.Bodom hakkında o kadar bilgim var artık bişeyler sölemeye hakkım olsun deil mi ;)

hem bi firmayla endorse anlaşması yapan bi sanatçı başka gitar çalamaz diye bir şart mı var?ayrıca jacksona dönmüş olsa hem bodomun hem jacksonın sitesinde haberi verilirdi böyle bişey yok ne yazık ki

Jackson rr5 custom wilchild:jackson j-50-bc köprü manyetiği,alder gövde,neckthru klavye,orjinal floydrose,tek volume kontrol v.s,jackson je1000 gain boost(2002de çalınmış bu ne yazık ki :cry: )

esplerde ise aktif olmayan emg h-4 kullanılıyor

bi dönem kullanıdığı ibanez rg220b(parası yokmuş ne çalsın kv2mi :LOL: )

alexinin jacksondan espye geçiş nedeni ise çoğu kişinin konuştuğu gibi jackson fendere satılması ve jacksonın artık beş para etmemesi değil.Alexinin jacksonlarının çalınması ve o satış sonrası dönemde alexinin ihtiyacı olan gitarların ona jackson tarafından çok uzun bi sürede sağlanabilcek olması ve c.o.b'un da yakın tarihli bir turunun varlığı,bu nedenle daha kısa sürede gitarları teslim eden espyle anlaşması asıl neden.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yalan soylıycek halim yok ben jacksona bir nedenden dolayi kızmış esp ye geçmiş sonra gene jacksona donmuş diye bılıyorum

aslında o dönemde rr1 kullanabilirdi.ya da şirketin bir tanıdğının elinde mutlaka tek humbuckerlı bir rhoads bulunurdu.ama hırs yapmıştır sonuçta alexi laiho yum ben nasıl sallamazlar beni diye.jackson da onun siparişini öne almalıydı bence.onlar da endorser kaybetmiş oldu.jackson çok endorser kaybetti zaten.ticari açıdan esp korkunç bir büyüme gösteriyor ancak jackson yerinde sayıyor.ve esp siparişleri karşılayamıyor ufak bir firma olduğu için.ancak yakında firma büyüyecek ve gitarların kalitesi düşecek bence.

Esp custom bi gitar varda ondan önemlisi. Peavey 5150 kafa kullanıyokş dehşet bi alet yaniş hakiki metal tonunu veren bi alet. Bu aleti Şebnem Ferah'ın gitaristide kullanıyo "ben şarkımı söylerken" in falan başındaki distortiona dikkat ederseniz oldukça kuvvetlidir işte 5150 ile yapılmış bi kayıt o. Onun dışında neler vardır daha kim bilir.

Norton_Antor demiş ki:
aslında o dönemde rr1 kullanabilirdi.ya da şirketin bir tanıdğının elinde mutlaka tek humbuckerlı bir rhoads bulunurdu.ama hırs yapmıştır sonuçta alexi laiho yum ben nasıl sallamazlar beni diye.jackson da onun siparişini öne almalıydı bence.onlar da endorser kaybetmiş oldu.jackson çok endorser kaybetti zaten.ticari açıdan esp korkunç bir büyüme gösteriyor ancak jackson yerinde sayıyor.ve esp siparişleri karşılayamıyor ufak bir firma olduğu için.ancak yakında firma büyüyecek ve gitarların kalitesi düşecek bence.
zaten o dönemi atlatmak için şu an ki gitaristlerinden(o zaman deil tabi) ödünç bir jackson almış bir kaç şov için ve bu gitar çalınan gitarının aynısı binding yeşil sadece...ama işte adam dünya turuna ödünç gitarla mı çıkcak :(

jackson ve esp ile ilgili tüm dediklerine katılıyorum 3 4 sene öncesine kadar sadece metallica elemanları ve birkaç tane daha müzisyenin elinde esp görürdük ve o gitarlar gerçekten baba gitarlar,gerçek esplerdi...şimdi esp işin mokunu çıkardı ltd diye birşey çıktı adamlar baya büyüdüler ve büyüyecekler jackson da böyle devam edecek :(

Kaish demiş ki:
jackson boyle kalsın jacksonın ne oldugunu herkes bılıyor
sen niye açtın bu başlığı bir konuda bilgi edinmek için mi yoksa seninle bilgisini paylaşan insanlara artistlik yapmak için mi :evil: ne bu tavırlar çok biliyorsan açma başlık sorma kimseye birşey :evil: ben de jackson kullanıyorum ve c.o.b fanıyım ama senin bu bilmiş tavırlarına bir anlam veremedim

sanırım yanlış anladın ben ustteki mesaja onu yazdım.seri uretimde jackson iyi diyorum isteyen kullanır isteyen kullanmaz banane!.Fanlık yapmıyorum.Tersten anlamayın lutfen.ben pedalını ve anfisini merak ediyorum.Ayrıca custom kalitesinide bilmiyorum hangisi daha kaliteli mal uretiyor esp iyi diye duydum.

anti-social demiş ki:
Norton_Antor demiş ki:
zaten o dönemi atlatmak için şu an ki gitaristlerinden(o zaman deil tabi) ödünç bir jackson almış bir kaç şov için ve bu gitar çalınan gitarının aynısı binding yeşil sadece...ama işte adam dünya turuna ödünç gitarla mı çıkcak :(

jackson ve esp ile ilgili tüm dediklerine katılıyorum 3 4 sene öncesine kadar sadece metallica elemanları ve birkaç tane daha müzisyenin elinde esp görürdük ve o gitarlar gerçekten baba gitarlar,gerçek esplerdi...şimdi esp işin mokunu çıkardı ltd diye birşey çıktı adamlar baya büyüdüler ve büyüyecekler jackson da böyle devam edecek :(

bu arada ben o gün berkay'la sizin çalışmaya gelen şahısım.selam ederim buradan:)

Geri