Alexi laiho ekipmani??

neyse boşver alexi lee jackson perfect connection preamp,marshall kabin ve peavey power amp kullanıyor bundan ayrıca wah dahil efekt kullanmıyor sanırım duymadım çünkü ayrıca distortion pedal da kullandığını sanmıyorum çünkü gitar soundu son derece doğal analog bi soun gibi geliyor benim kulağıma

norton seni hatırladım baba selamın alındı :)

ben bilmeyeceğim de kim bilecek Alexi Laiho ekipmanını :)

- ilk albümleri olan Something Wild'ın bir kısmını Ibanez RG220B ile kydetmiş.

-Jackson RR/ LL "Stone" stickerlı. Alexi bu gitar Stone grubunun gitaristinden satın almıştır. Custom bir gitardır.
-Jackson RR/ LL "Wild Child" bu gitar meşhurdur zaten. bunu da kendisi yaptırdı.
bu iki gitar eylül 2002 de bir parti gecesinde çalınmıştır ve hala bulunamadı.

daha sonra ESP ile anlaştılar. modeli RV-350AL olan bu gitardan 3 farklı model mevcuttur.

gelelim ses ekipmanlarına,

Lee Jackson GP-1000 (preamp)
Rocktron Intellifex (efekt)
Engl 840/50 2 x 50 Watt Power Amp (amfi)
marshall 300 watt 1960 A/B cabinets (hoporlor)

Daha sonra ENGL yerine Peavey 5150 II kullanmaya başlamıştı.
ama ekipmanı hala aynı mı bilmiyorum .

Galthor demiş ki:
ben bilmeyeceğim de kim bilecek Alexi Laiho ekipmanını :)

- ilk albümleri olan Something Wild'ın bir kısmını Ibanez RG220B ile kydetmiş.

-Jackson RR/ LL "Stone" stickerlı. Alexi bu gitar Stone grubunun gitaristinden satın almıştır. Custom bir gitardır.
-Jackson RR/ LL "Wild Child" bu gitar meşhurdur zaten. bunu da kendisi yaptırdı.
bu iki gitar eylül 2002 de bir parti gecesinde çalınmıştır ve hala bulunamadı.

daha sonra ESP ile anlaştılar. modeli RV-350AL olan bu gitardan 3 farklı model mevcuttur.

gelelim ses ekipmanlarına,

Lee Jackson GP-1000 (preamp)
Rocktron Intellifex (efekt)
Engl 840/50 2 x 50 Watt Power Amp (amfi)
marshall 300 watt 1960 A/B cabinets (hoporlor)

Daha sonra ENGL yerine Peavey 5150 II kullanmaya başlamıştı.
ama ekipmanı hala aynı mı bilmiyorum .

Evet ENGL i pek beğenmedim . Peavey 5150 II idare ediyor şimdilik. :p
Şaka bir yana ben sanki Follow the reaper ve Kissing in the shadows parçalarında wah efekti duydum gibi. Follow the reaper in soloda , diğerininde ara lickte var sanki.

zafer,bana o senin duyduğun wahımsı yerler alexi abimizin hayvani tremolo ve harmonik çalışmaları gibi geliyor dikkatli dinle bak benim içime de kurt düştü şimdi :D

Ya wah pedalı ne kullanıyor bilmiyorum ama bir wah pedalı kullandığı kesin..

bir çok soloda hafif de olsa wah var. örn. Everytime i die solosunda çok az vardır ama canlı çalarken yapmaz.

bir konser kaydında ChokeHold solosunda wah pedal kullanıyor açık açık :)

ayrıca tremolo ve harmonicleri çok kullanır. harmonikleri zakk wylde tarzında yapıyor.
tremolo efekti olarak da gitardan kusturur gbi ses çıkartıyor bunu da tremolo kolunu çekip bırakarak yapıyor.

eyvallah galthor aydınlandık sayende :D ,rocktron intelliflexten sözettin rack ünitesi yanlış bilmiyorsam bir kaç gitar dergisinde rastlamıştım bilgin varsa biraz bilgilendirirsen ya da başka bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa iyi olur :D

PhiLoSoPHeR demiş ki:
http://cgi.ebay.com/Children-of-Bodom-Alexi-Laiho-ESP_W0QQitemZ7348233196QQcategoryZ33038QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
hobareyyyyyyyyyyy :D bu gitar sadece japonyada satılıyor bildiim kadarıyla,normalde o pazar için satan eleman da yazmış zaten.www.espguitars.co.jp bi de bu siteye girerseniz caponların nasıl rockstarcılık oynadığını görebilirsiniz çok güldüm ben :LOL:

anti-social demiş ki:
eyvallah galthor aydınlandık sayende :D ,rocktron intelliflexten sözettin rack ünitesi yanlış bilmiyorsam bir kaç gitar dergisinde rastlamıştım bilgin varsa biraz bilgilendirirsen ya da başka bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa iyi olur :D
rocktron intelliflex dediğin alet bildiğimiz rackmounted multi efekt aleti işte. chorus, delay.. vs efektlerin hepsi tek alette var ayrıca rocktron un meşhur noise gate i "hush" da alete dahil edilmiş sanırım. alexi de o aleti gitar tonunu derinleştirme hesabı chorus vermek için kullanırmış, diğer efektlerinden de duymadım zaten pek şarkılarında...
children of bodom un şarkılarında / sololarında pek efekt duymadım zaten bi arkadaşın dediği gibi kırk yılın başı hafif wah var (everytime i die mesela). ama onun haricinde sinergy dinlemiştim, şarkının bir bölümünde flanger efekti vardı, dikkatimi çekti..

Alexi Laiho Wah kullanıyor arkadaşlar ama çok etkin değil ara sıra . özellikle son blooddrunk albümünde epey kullanmış Wahı pedalının markası Jim Dunlop Dimebag DB01
Alexinin tüm gitarlarının linki bulamayanlar http://www.scythes-of-bodom.com/site.php?go=alexiguitars&lang=en
bide alexi bu sene(2008) Seymour duncan black out aktif manyetiklerini kullanmaya başladı Emg hz-h4 gitti yani.....
Son albümden Wahlı şarkılar
Hellbounds On My Trail
Roadkill Morning
Blooddrunk

benim bildiğim kadarıyla şuan yani 2008 yılında
Setup olarak
Marshall JCM 800 KerryKing Signature Head
480819.jpg

Marshall JCM 800 4x12 cabinets (with celestion speakers)
marshall_small.jpg

Wah Olarak Jim Dunlop Dimebag DB01
239_image_med_Jim-Dunlop-DB-01.jpg

Gitar olarakda
Alexi_ESP_BLK.jpg

Alexi_ESP_WHT.jpg

alexi_laiho_ps.jpg

alexi_laiho_saw_tooth.jpg

alexi_laiho_scythe.jpg

Gitarlarının Detayları
Neck-Thru Body
25.5” Scale
Alder Body
Maple Neck
Ebony Fingerboard
Locking Nut
42mm Neck Width
Thin U Neck Shape
24 XJ Frets
Black Nickel Hardware
Gotoh Tuners
Floyd Rose Bridge
Seymour Duncan Blackout Active Pick Up 2008 yılından itibaren.. (eski manyetikleri Emg HZ-H4)

Geri