Mesa V-twin???

burning murning ince ayar,ince fark hesabına baska türlü kitleyemezler 50000 dolar olayını. bende oyle burnler gördümki. kötü derken adama aynı aleti takıp çıkarırsın şimdi nasıl dersin süper der. valla varsada heralde bu farkı anlayan adamlar 1000 kişide birdir. zaten kalan 999 kişide o varsayılan farkı anlamıyorsa kalan sağlar bizimdir.

Bi de analog pedalları (Pro Co Rat II ve Ibanez TS9 Tube Screamer) bira fıçısına batıran gitaristler var, bira fıçısından her çıkarışımda ayrı ses veriyo diyo biri. =)

ayeterama demiş ki:
hi-fi hi-end sektörü artık burning i kabul etmiş durumda türkçeye yanma degilde pişme olarak çeviriyoruz son kullanıcı yanlış anlamasın diye
sektörde oldugumdan dolayı home tech i her ay okurum ocak ya da aralık sayısında bununla ilgili 9 sayfa yazı vardı.lambaları geçtim kablolarda dahi
pişme zamanı geçtikten sonra ses degişiyor ki lambalar daha meyillidir buna. pişme sadece lambada olmuyo devre kabinler hepsi pişme sürecinden geçiyor. kulagımız nekadar iyi olursa olsun farketmememiz çok normal çünkü
aha pişme bitti ses degişti diye bir şey yok son derece yavas olan bir şey.
se okadar dipsiz bir kuyu ki sonu yok
evini boyatmayan admlarvar akustik bozulacakdiye diyapoz un sesini yan odadan duyan müşterilerim var.ve 9500 ytlye sadece giriş seviyesi amfi 50000 usd ya kadar kabin(sadece kabin) alacagınız markalar var. bu firmalar burning hakkında birşey söylüyorlarsa sanırım kulak vermekte fayda var.
Bu pişme "burning" olayını ilk duyduğumda bende inanamadım ama bir kaş şeyde bende bunu deneyimledim, bir tanesi basit boss marka pedaldı, 1-2 hafta sonra tonu değişti ve ben yanılmıyorum. Bu konunun bilimsel açıklamalarıda bazı yerlerde yazıyor. Hatırladığım kadarıyla kondansatöri drenç gibi pasif elemanlarda bu "pişme" olayı daha çok oluyor. Lambalarda ise biraz farklı, lambalar pişmeden ziyade cihaz açıldıktan bir süre (yarım saat gibi) sonra randımanlı çalışmaya başlıyorlar.

Arkadaşlar biraz alakasız olcak başlıkla ama konuşulanla alakalı olabilir biraz.Birde çok kullanıldığı durumda şişme denen olay var.Mesela iki üç grubun ardından konsere çıkınca hissedebiliyorum bunu.Peki bunun direk açıklaması nedir?

assault demiş ki:
Arkadaşlar biraz alakasız olcak başlıkla ama konuşulanla alakalı olabilir biraz.Birde çok kullanıldığı durumda şişme denen olay var.Mesela iki üç grubun ardından konsere çıkınca hissedebiliyorum bunu.Peki bunun direk açıklaması nedir?
Şişme olayı daha çok lambalı anfilerde olan bir olaydır. Bunun nedenleri, ya lambalı anfinin yapısıyla ilgili olur (örneğin marshall'ın bir modeli dizayn hatasından dolayı uzun süreli çalışmalarda şişmektedir ve hatta bunun sonucu çıkış trafosu yanmaktadır.), ya anfi "full drive" yani uzun süre tam güçte çalışırsa olur (buda anfinin marka ve modeline göre değişkendir) ya da anfinin özellikle çıkış lambaları eskimişse (emisyondan düşmesi durumu) bu "şişme" olayı yaşanır. Transistorlu anfilerde teorik olarak böyle "şişme" yaşanmaz yanlız anfinin dizaynına göre yine tam güçte çalışan bir anfi çok ısınır ve çıkış katının bu aşırı ısınması sonucu çıkış transistorlarının yanmasını önlemek amacıyla çıkış katındaki koruma katı (bu kat çok değişik dizaynlarda olur) çıkış katındaki transistorların yanmasını önlemek amacıyla bazı voltajları kısmaya başlar, buda hem seste bir azalmaya neden olur hemde ses kalitesinde düşme yaratır. biz de bu olayı "anfi şişti" diye tabir ederiz. Bu durum bazı anfilerin dizaynına göre tamamen ses kesilmesi şeklinde olabilir.

shakti demiş ki:
assault demiş ki:
Şişme olayı daha çok lambalı anfilerde olan bir olaydır. Bunun nedenleri, ya lambalı anfinin yapısıyla ilgili olur (örneğin marshall'ın bir modeli dizayn hatasından dolayı uzun süreli çalışmalarda şişmektedir ve hatta bunun sonucu çıkış trafosu yanmaktadır.), ya anfi "full drive" yani uzun süre tam güçte çalışırsa olur (buda anfinin marka ve modeline göre değişkendir) ya da anfinin özellikle çıkış lambaları eskimişse (emisyondan düşmesi durumu) bu "şişme" olayı yaşanır. Transistorlu anfilerde teorik olarak böyle "şişme" yaşanmaz yanlız anfinin dizaynına göre yine tam güçte çalışan bir anfi çok ısınır ve çıkış katının bu aşırı ısınması sonucu çıkış transistorlarının yanmasını önlemek amacıyla çıkış katındaki koruma katı (bu kat çok değişik dizaynlarda olur) çıkış katındaki transistorların yanmasını önlemek amacıyla bazı voltajları kısmaya başlar, buda hem seste bir azalmaya neden olur hemde ses kalitesinde düşme yaratır. biz de bu olayı "anfi şişti" diye tabir ederiz. Bu durum bazı anfilerin dizaynına göre tamamen ses kesilmesi şeklinde olabilir.

Eyvallah :)
Bu kadar açıklanır.

TheBeast demiş ki:
hayır meas boogie ürünleri 0 olarak nette satılamaz
ancak ebayden 2. el alabilirsin
ancak 0 bulamazsın

Biliyorum adam 2005 de yazmis ama...... Hani olurda kendine guvenip online almak isteyen olur diye link veriyorum :D Fiyatlar pek 'seker' :LOL:

online MESA BOOGIE !

edit: sahsen bir amfiye o kadar para verecek olsam hemen bir RIVERA kafa kabin alirdim.... Tercih meselesi...

edit2: hatta onun onunede Mehmet abinin dedigi gibi bir V Twin koyar antisosyal ve asosyal bir bunye olur cikardim :LOL:

Evet Turkiye'den siparis verdiginizde ingiliz sitelerini secmenizi pek tavsiye etmem arkadaslar..... www.gak.co.uk normal Ingiliz piyasa fiyatlaridir... 3 assagi 5 yukari.....

Ben sadece Mesa'ninda artik online satildigini gostermek istedim.....

Geri