Ygs Sınavı Ile Müzik Öğretmenliğine Gitmeyi Düşünüyorum Ne Yapmalıyım?

slm arkadaşlar ilk senemde huluk fakültesine odaklandığım için müzik öğretmenliğini düşünemedim...(tabi hukuk fakültesine de yerleşemedim ne yazık ki :() bu sene tekrar hazırlanıyorum, müzik öğretmenliğini düşünüyorum.müzik aletti olarak gitarla ilgileniyorum. yetenek sınavı ile alıyormuş nasıl bir yol izleyeyim?(Gitarda da eksiklerim var )....ne yapmalıyım her türlü yorumlarınızı bekliyorum... mutlu günler dilerim..

Merhaba,Önce bir müzik merkezi'ne gidip kayıt olacaksın.Daha sonra solfej dersi ve klasik gitar dersi almaya başlayacaksın ve bu bölüm için yetenek sınavlarına bu şekilde hazırlanacaksın.Ayrıca YGS'de alabildiğin kadar yüksek puan alman senin için daha yararlı olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,Önce bir müzik merkezi'ne gidip kayıt olacaksın.Daha sonra solfej dersi ve klasik gitar dersi almaya başlayacaksın ve bu bölüm için yetenek sınavlarına bu şekilde hazırlanacaksın.Ayrıca YGS'de alabildiğin kadar yüksek puan alman senin için daha yararlı olur.
evt zaten ygs den yüksek puan alırım.. bu sene isteseydim başvurabiliridim. fakat hazırlık kursuna başvurmadığım için ve bilgim olmadığından tercih veremedim ygs 5 puanım 370'ti gelirdi her halde... gitar için klasik bir öğrenci gitarım vardı onu satım şuan 400tl bütcem var akustik alıp ondan eğitim alırsam uygun olur mu? ve de 400 tl bütçe ile alınabilecek en uygun akustik gitar(cutway kasa) hangi marka hangi model işime yarar? verdiğin bilgiler için çok teşekkürederim

Admira Solista,Yamaha C40,Yamaha C70 bunları alabilirsin.Hayır sadece klasik gitar üzerinden sınava gireceksin.Bu yüzden klasik gitar alman lazım.

öyle zorlu bir yola başkoymuşsun ki çok cabalaman gerekicegini bil bunu bir müzik bölümü okuyan olarak diyorum sınavda gitardan önce ses kulak gibi snavlar olur enstruman 2.aşamada devreye girer gitarı tutuşundan parçanın seviyesi senin oturuşun gitarı tutuşun teknigin parçaya hakimiyetin ve yorumun ayrı ayrı degerlendirilerek puanlanır 3 hocadan çıkar bu puanlar toplanır ve 3 e bölünür ama sadece sınavının %5 yada %10 unu etkiler ygs sınavından aldıgın puan çok önemlidir her üniversitedeki mantık hakimdir çalışmayan ögrenciyi biz napalım derler nekadar yüksek ygs okadar rahat olursun birde alan içi ve dışı konu vardır güzel sanatlar liselerinden çıkan ögrencilere kayıt sırasında 160 istenirken alan dışı kişilerden 190 istenir her okulda bu degişir yeri gldiginde 1 aşama sınavından muhaf bile tutlabilirler roman gibi bu uzar gider gerçekden çok zorludur istedigin yere göre sınav sitiller degişir ön kayıt puanları kayıt yaptıran ögrenci sayıları biraz yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok teşekkür ederim Niğde ve Çanakkaleyi sadece düşünüyorum. bunun dışında şöyle öyleyim ; gitarda pek başarılı değilim.. ses olarak ta pek iyi değilimdir fakat bölüme, hem öğrenmek için hemde sevdiğim için yerleşmek istiyorum üniversite sınavında başarılıyımdır yani bu sene hukuk fakültesini 40 puanla falan kaçırdım..(370) bence yetenekle alınan bir bölüm için mükemmel bir puan diye düşünüyorum..hedefim yetenek sınavı engeline takılmadan direk bölüme başlamak o da nasıl olr bilemiyorum..

Malesef ki ülkemizde müzik bölümlerinin sınavları çok yanlış, o sınavdakileri yapan adam zaten müzikte belli bir yere gelmiştir, orası sonuçta bir okul, gidip öğreneceksin, zaten biliyorsan ne işin var orda derler adama. Tabii ki önce bir yetenek sınavı olmalı ancak bu kadar ileri seviye olmamalı. Zira okulda öğrettikleri çoğu şeyi biliyorum ancak sınava girsem geçebilirim diyemiyorum. Hayallerini baltalamak gibi olmasın ama bence biraz daha zorlayıp hukuk fakültesine girmen daha iyi olacaktır.

Yetenek sınavını atlatarak girebileceğini düşünüyorsan hiç başlama bu işe. Hem ygs hemde yetenek sınavına eşşek gibi çalışman lazım. Ayrıca kulağın ne seviyede bunu da bilmiyoruz :)

arkadaşlar bende şuandan itibaren konservatuara hazırlanmaya karar verdim ygsde bişeyler yaparım kendime yeticek kadar yetenek sınavına nasıl hazırlanmalıyım ilk olarak ne yapmalıyım nelerden başlamalıyım bunları yapmış birisi maddeler halinde yazarsa çok iyi olur

ders almadan yapamassın ama derse başladıgında olmassa olmaz şeyleri kısaca söleyebilirim düzenli uyku şart bagırmak çok sıcak ve soguk şeyler içmek yasak sıgara yok kulaklık kullanarak müzik dinnemek yok hergün düzenli olarak çalışmalarını yapcaksın birde

slm arkadaşlar. ben kamu yönetimi 2. sınıf ögrencisiym bu sene okulu bırakıp müzik öğrtmenliğine girmek istiorum müzik bilgim pek yok sadece 3ses 4 ses falan onları verebiliorum. oyüzdn ygs ye güveniorum. ygs puanım ne kadar etkiler. suan denemelerde 280-330 arası puan alıorum bu puan nkadar etkiler. yorumlarınızı bekliorum simdiden teskr ederm...

slm arkadaşlar. ben kamu yönetimi 2. sınıf ögrencisiym bu sene okulu bırakıp müzik öğrtmenliğine girmek istiorum müzik bilgim pek yok sadece 3ses 4 ses falan onları verebiliorum. oyüzdn ygs ye güveniorum. ygs puanım ne kadar etkiler. suan denemelerde 280-330 arası puan alıorum bu puan nkadar etkiler. yorumlarınızı bekliorum simdiden teskr ederm...

Bu Türkçe'yle kamu yönetiminde bile okuduğuna şükret sen.

öyle zorlu bir yola başkoymuşsun ki çok cabalaman gerekicegini bil bunu bir müzik bölümü okuyan olarak diyorum sınavda gitardan önce ses kulak gibi snavlar olur enstruman 2.aşamada devreye girer gitarı tutuşundan parçanın seviyesi senin oturuşun gitarı tutuşun teknigin parçaya hakimiyetin ve yorumun ayrı ayrı degerlendirilerek puanlanır 3 hocadan çıkar bu puanlar toplanır ve 3 e bölünür ama sadece sınavının %5 yada %10 unu etkiler ygs sınavından aldıgın puan çok önemlidir her üniversitedeki mantık hakimdir çalışmayan ögrenciyi biz napalım derler nekadar yüksek ygs okadar rahat olursun birde alan içi ve dışı konu vardır güzel sanatlar liselerinden çıkan ögrencilere kayıt sırasında 160 istenirken alan dışı kişilerden 190 istenir her okulda bu degişir yeri gldiginde 1 aşama sınavından muhaf bile tutlabilirler roman gibi bu uzar gider gerçekden çok zorludur istedigin yere göre sınav sitiller degişir ön kayıt puanları kayıt yaptıran ögrenci sayıları biraz yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Keşke noktalama işratlerini kullansaydın da biz de okurken 5 kat efor harcamasaydık. Yorumuna bakılacak olursa müzik fakültesinden değil de kompozisyon bölümünden bahsediyorsun sanki. Yapmayın etmeyin o kadar zor ve nitelikli öğrenciler yetiştiren yerler değil malesef müzik fakülteleri. Ha çok başarılı ve nitelikli mezunları yok mu var. Fakat %10'u geçmez. Arkadaşın bir kursa gidip hazırlanması yeterli olacaktır çok yeteneksiz değilse. Zaten kursdaki öğretmenler kötü niyetli değilse bu konuda yol gösterici olacaklardır.

slm arkadaşlar ilk senemde huluk fakültesine odaklandığım için müzik öğretmenliğini düşünemedim...(tabi hukuk fakültesine de yerleşemedim ne yazık ki :() bu sene tekrar hazırlanıyorum, müzik öğretmenliğini düşünüyorum.müzik aletti olarak gitarla ilgileniyorum. yetenek sınavı ile alıyormuş nasıl bir yol izleyeyim?(Gitarda da eksiklerim var )....ne yapmalıyım her türlü yorumlarınızı bekliyorum... mutlu günler dilerim..

Ama öğretmenlik düşünme hiç, düz konservetuvar bölümlerinden birini oku daha iyi. Okudun ayrı, KPSS'ye girdin, barajı aşdın aşamadın ayrı, atandın, atanamadın, atanma hakkını kaybettin ayrı dert hepsi. Bu stresi çekeceğine mezun olup serbest müzisyen ol daha evlâ :)

Ama öğretmenlik düşünme hiç, düz konservetuvar bölümlerinden birini oku daha iyi. Okudun ayrı, KPSS'ye girdin, barajı aşdın aşamadın ayrı, atandın, atanamadın, atanma hakkını kaybettin ayrı dert hepsi. Bu stresi çekeceğine mezun olup serbest müzisyen ol daha evlâ :)

''Düz'' konservatuvar bölümlerinden birine girmesi çok daha zor. Konservatuvarlar lisans devresi için çok fazla dışardan öğrenci almayı sevmezler. Güzel sanatlar lisesi çıkışlı öğrencilere bile sıcak bakmıyorlar hatta. Genelde ortaokuldan itibaren giriliyor konservatuvarlara. Ancak yarı zamanlı gitar bölümünü düşünebilir konservatuvar olarak. Şayet atanma v.b kaygılar taşıyorsa.

Merhaba arkadaşlar;
Ben Keman çalıyorum nota bilgim ve müzik kulağım var müzik öğretmenliği düşünüyorum YGS'den kaç puan almam gerekiyor araştırıyorum ama bir türlü kesin bir bilgi edinemedim. Bide nasıl çalışmam gerekiyor hiçbir bilgim yok yetenek sınavları nasıl oluyor kaç enstürman çalmam gerekiyor? Diğer aşamalar nasıl? Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri