Düşük Watt'lı Ev Kullanımına Uygun Lambalı Amfi Tavsiyeleri

Valbee, lamba modifiyesiyle daha iyi bir hale gelebilen bir ampli, hatta güzel bir şekilde ayarları ve lambaları elden geçirilmiş bir Valbee'yi epey beğenmiştim, ama Tweaker ve Rebel modellerinin bendeki yeri ayrıdır.

hackeiommi zaten şimdilik demiş, kendi de biliyor gün gelince G.A.S. sancılarının başlayacağını...

Ben de yakın zamanda odama bir half stack kurmak istiyorum, Egnater olacak kafa, ondan yana şüphem yok. :) Belki Orange da olur ama.

Ahh ah! Şu thanksgiving, christmas falan olmayaydı lambalarım şimdiye gelecekti. Bu zamanlarda iletiler hep bir yerlerde takılıp kalıyor.Hayır, takip numarasına göre de ileti Almanya'dan yola altı gün önce çıkmış. Romanya'da falan soydular mı, kaçırdılar mı anlamadım :)

Amfiyi fırsat bulursam birilerine göstereceğim. Yapılması gereken neler var neler yok, düzeltme, modlama vs. Kellesini de yeniden dizayn edince küçük hoş bir şeye dönüştü :)

Amfiyi fırsat bulursam birilerine göstereceğim. Yapılması gereken neler var neler yok, düzeltme, modlama vs. Kellesini de yeniden dizayn edince küçük hoş bir şeye dönüştü :)

Modu falan bırak , sat aleti , mod için vereceğin parayı üzerine ekle , nitelikli bir şey al .

Serhan 'da buralardan çıkıp Matchless'a uzandı .
Gerçi kalamadı oralarda .

:)

Modu falan bırak , sat aleti , mod için vereceğin parayı üzerine ekle , nitelikli bir şey al .

Serhan 'da buralardan çıkıp Matchless'a uzandı .
Gerçi kalamadı oralarda .

:)

Modlama dediğin tanıdık olduktan sonra ne kadar tuta ki Hakan Abi? Bir süre bununla takılayım, daha almam gereken şeyler var biliyorsun ;)
Bir de Serhan Abi'deki bu değildi. Onun aldığı EL84'lü, daha düşük bir versiyondu yanlış hatırlamıyorsam. 2x12 ile kükrüyor bu meret. Bu kükreme beni bir kaç ay götürür :)

Egnater Orange'a göre daha özellikli değil mi? Hani sağını solunu kurcala, tonu istediğin gibi yönlendir olayı. Orange amfilerine özel bir gıcığım yok, tonları son derece doğal ve güzel ama doğru hoparlör ile eşleşmeyince de bayağı rahatsız edici bir tiz fazlalığı patlıyor.

Aynen abi Egnater daha guclu Orange'a gore, dogru diyorsun. Ben boyle kucuk bir kabin, ustune de minik bir kafa koyayim dedigim icin o iki tip geliyor aklima. Yoksa Kustom falan da denemek istiyorum, onlari da merak ediyorum ama hangisi desen hemen karar ver desen Egnater derim.

champio 600 ü kimse tavsiye etmemiş ilginç .2 tane alıp sattım dayanamadım 3 kez satmamak üzere aldım cleanleri çok iyi pedallarlada çok iyi anlaşıyor lambaları jj teslayla değiştirdim biyerlerde rastlarsa denemenizi tavsiye ederim.

champio 600 ü kimse tavsiye etmemiş ilginç .2 tane alıp sattım dayanamadım 3 kez satmamak üzere aldım cleanleri çok iyi pedallarlada çok iyi anlaşıyor lambaları jj teslayla değiştirdim biyerlerde rastlarsa denemenizi tavsiye ederim.

Küçük hoparlörlerinden midir, 5 watt olmalarından mıdır nedendir, bazıları Valbee ile Champ serisini kıyaslarlar. Ama gördüğüm kadarı ile alakaları pek yok. Champion sound olarak daha vintage ve üzerindeki stock hoparlörü de daha iyi.

EDIT: Champion 600 bu karşılaştırmalara dahil edilmemiş. Daha çok "Champ" olarak geçen genelde Silverface olan bir modelmiş karşılaştırılan. Şunun gibi:

product.php
68Champ1.jpg

Benimde alasım var düşük vatlı lambalı bi amfi ama prosesör le kullanacağım için, doğru bir seçim olur mu bilmiyorum Kafamdaki modelde Blackstar HT1R.

Benimde alasım var düşük vatlı lambalı bi amfi ama prosesör le kullanacağım için, doğru bir seçim olur mu bilmiyorum Kafamdaki modelde Blackstar HT1R.

Serd@r bence, gitarla (özellikle) Blackstar HT1 R amfi arasına bir dijital modelleyici koyacağın ve vat ta düşük olduğu için gereksiz bir harcama olabilir. Ayrıca Blackstarların da solid state devre içermeleri gibi bir durum var. Kötülemek manasında konuşmuyorum, o devre yapısından dolayı sonuç beklediğin gibi çıkmayabilir. Blackstar HT serisinin amacı, gördüğüm kadarı ile modelleyici, dijital unsurlar veya bazı pedallar olmadan, tek başına amfi olarak mümkün mertebe tatmin edici bir sound sunmak. Solid state devreler de bu amaçla kullanılmış olsa gerek.

Ha, işleri pratikleştirmek adına, (solid state devre içermeyen manasında) daha güçlü (10- 20 watt arası) bir all tube amfiye prosesör bağlamak (işin içine prova, geçici veya kalıcı bir grup soundu oluşturma, küçük veya orta çaplı sahne gibi ihtimalleri de katıyorum), genel olarak transistörlü amfilere göre elbette daha iyi netice verir. Hele amfide iyi de bir FX Loop varsa ortaya hayli ilginç soundlar da çıkabilir.

Bazı şeyler denenmeden olmuyor maalesef. Teorik olrak ne dersem diyeyim, bence prosesörünü alıp bir HT1R'ye bağlayıp çalmayı dene. Hani HT1 R, tek başına seni kimseyle yüz göz etmeden lambalı keyfini sürdürür. Ona şüphe yok ta, prosesör ile nasıl geçinir belli olmaz. İstersen de bir şans tanı diyecekken de VanHalen dostumuzdan da teklif geldi :)

diyeydin.. :) bir ara birisine mesaj attım foruma sonra vazgeçtim filan.. kararsızlık ne aletler kaçırtıyor sorma saç-baş yolduğum zamanları bilirim..

Ah keşke bileydim :)

Geri