Delta 1010LT yardım

M-Audio Delta 1010LT ses kartı aldım. ama çok komplike bi kart girişleri çıkışları bulamadım, beceremedim. çıkışları yakacağım diye korkuyorum... birkaç gün içinde de 12 chnl mixer alacağım nası bağlıyacağımı bulamadım... yardım edermisiniz? bir de bu kartı nasıl bilirsiniz?

Arkadaş, aldığın kartda 8 adet analog I/O (giriş/çıkış), 2 adet mic girişi ve s/pdif I/O mevcut. Bağlamak istediğin enstrumanları hiç çekinmeden analog inputlardan, groovebox vb gibi aletleri de s/pdif in den bağlayabilirsin hiç korkmadan. Aynı şekilde çıkış almak için de analog çıkışları ve s/pdif çıkışını kullanabilirsin (hem ses sistemlerine hem de mixdown yapabileceğin çeşitli dat cihazlarına).
Mixer meselesine gelince, elinde birçok girişi çıkışı olan bir ses kartın varken 12 kanal bir mixerin hiç lumbuzu yok açıkçası bana sorarsan; ha dersenki birçok enstrumanın olacağı hücum kayıtlar alabileceğim stüdyom var ozaman sana min. 16 kanal fln kaliteli bir mixer almanı öneririm. Ama dediğim gibi evde kullanacaksan hiç gereği yok, onun yerine biraz daha bekleyip software lerle real-time mixing yapabileceğin yani kontrol masası olarak kullanabileceğin bir konsol almanı öneririm.

Almış olduğun kart hakkındaki fikirlerime gelince pratiğine dair hiçbir bilgim yok açıkçası, hakkında okuduklarıma ve duyduklarıma göre fiyat/performans açısından ortalama bir home studio için yeterli olabilecek niteliklere sahip bir kartmış gibime geliyor ki zaten ses kartı hernekadar aslında önemli bişiy olsa da iyi kayıtlar yapmayı düşündüğümüzde yüzdelik dilime vurulursa diğer ekipmanlarla öyle çok açıkara bir önceliği yok. ;)

Herneyse, sana kolay gelsin :)

Geri