Tech21 Nyc Sansamp Classic/gt2/tri A.c./psa 1

Birara kaybolduk ortadan sansamp başlığı diplere düşmüş. Benden başka sansamp kullanan yokmu acaba? :cry:

Aşağıya yeni bir ses örneği koydum. Sansamp GT2 meraklılarına basit bir hız ve sansamp birlikteliğinden ortaya çıkan sonucu koydum. Ben hala böyle sıkı tonları bu kadar net, parlak ve kaliteli driveları başka bir preamp tan alamadığımı iddia ediyorum. Pod XT te tappinglerime böyle güzel cevap alamıyordum. Verdiğim linkte davul ve solo gitar hariç hiçbirşey yok. Dikkatinizi çekerim bu kadar sert drive la solo atarken notalar tane tane ve temiz ne gürültü ne birşey yani solodaki gürültüleri falan gizeleyecek hiçbirşey yok çıplak sadece solo gitar. Tek kelimeyle mükemmel alet, bu alet öldürecek beni ne diyeyim. :LOL: GT2 böyle mükemmelse Sansamp Classic i tahmin bile edemiyorum.

Yeni Sansamp GT2 Ses Örneği

Benim uzun zamandır kafamı kurcalayan bir mevzu var yazacağım diyorum her seferinde unutuyorum...

Sorum ise şu; GT-2 yi preamp olarak kullanıp,ardından ek bir Distortion pedalı kullanılsa nasıl bir sonuç alabilirz,preamp özelliklerini GT-2 den drive ı ise harici bir pedaldan alıcaz,gürültü gibi ek sorunlar ortaya çıkarmı?

Teşekkürler

Sorundan anladığım kadarıyla aşağıdaki gibi bir setup ta iki türlü sonuç ortaya çıkıyor aşağıdaki dizilimde eğer hem gt2 nin drive ını hemde distortion pedalının drive ını açınca gürültü oluşuyor ve noise gate ile sorun çözülüyor ama Distortion un drive ı açılıp, GT2 nin drive ı kapatılıp sadece preamp özelliğini kullanınca kesinlikle gürültü falan oluşmuyor gayet iyi. Aşağıda imzamdaki kayıtlarda bir şarkı GT2 drive ı ve Boss OS-2 drive birlikte açıkken yapılmış bir kayıt var. Boss NS-2 ile dip gürültüsü alınmıştır o kayıtta. Belki fikir verebilir.

Gitar-->Distortion pedalı-->GT2-->Amfi veya PC

Ama şunu söylilyeyim ki başta başka pedalla boost etme vs denedim ama sonra GT2 nin hiçbir yerde duymadığım o analogumsu drive soundunu başka hiçbir pedalla kirletmeme kararı aldım gerçekten inanılmaz bir ses kalitesi var. Bende yurtdışı forumları falan okudum birçok kişi GT2 den önce compressor bağlayıp çok ama çok az compressor kullanarak tona hacim vermiş ve GT2 nin o lambalı amfi sıcaklığındaki tonunu korumuşlar ama drive ları da daha da güçlenmiş. Bende benzer denemeyi yaptım ve inanılmaz başarılı oldu. Şimdi GT2 yi compressorle kullanıyorum harika oluyor. Belki distortion ile compressor birlikte kullanmak pek akıllıca değil ama GT2 direkt bir distortion pedalı gibi davranmadığı için compressorle birlikteliği bir distortion pedalıyla olan birlikteliğinden çok daha olumlu ve güzel sonuç veriyor. Zaten compressor miktarı da mimimumda kullanmak bile yetiyor.

bende gt-2 kullanıyorum bırak kopresörü eq bile yok bi reverb steryo çıkış tamam bagla pcye o zaman bile inanılmaz guzel ses veriyo güzelden öte kaliteli bide ekolayzır chorus cok daha iyi sonuclar verir kesinlikle bence tek eksisi level i acınca cok cızırdıyo bilmiyorum belki benim alet bozuk heralde skyrunner sen bununda üstesinden gelirsin bana yardımcı olursun :)

Cızırdıyordan kastın ne? Düğmeyi çevirirkenmi cızırdıyor yoksa volumü çok açtın diye kolondan sürekli bir cızırdamamı geliyor? Veya amfi den?

leveli cok acınca ki cok dediğim saat 12 yonunu gecmio dip gürültüsü yane çevirirken olmuyo ama gitardan ksınca sesi gürülti gidio aklıma gelmedi deyil manyetiklerden mi acaba ? eskiden olmuyordu prizde cok takılı kalıyo onunda etkisi olabilirmi acaba...
bu arada bende od-3 te var daha önce dediğin gibi od-3 ü önüne taktım gt-2 nin booster gibi ama iğrenç oldu jiiiii diye sadece bi ses gerci olmamasına imkan yok ama abartı bi ses cıkıodu yada ben ayarlayamadım dediim gibi ns-2 falan yok copm. te yok fasla bişey beklemiyorum ama bi yerlerde bi hata var çözemedim

Valla ben saat 12 yönünde de daha ilerisindede kullanıyorum kesinlikle gürültü falan yok. Çok ilginç, manyetikler de yapabilir adaptör de yapabilir belki, pille denedinmi hiç?

Od-3 ü de kullanırken de

GT2 ayarları :
AMP = British
Mod = Hi-gain
Mic = off axis
High = 10 üzerinden 7
Low = 10 üzerinden 6
Drive = 10 üzerinden 6 civarı

OD-3 ü de
Leveli = 10 üzerinde 4
Gaini = 10 üzerinden 5
Tone = 10 üzerinde 4

Bu ayarlarda gayet güzel sesler alman lazım normalde.

yok olmuyo kesin bi problem var pil ilede denedim farklı adptorler ile denedim sorun manyetolarda heralde aynen dediğin ayarları yaptın efses ya bayılıyorum cok güzel hırlıyo ama gurultu cok bu arada cok sagol ayarlar için uğraştırdım seni :)

Skyrunner demiş ki:
Sorundan anladığım kadarıyla aşağıdaki gibi bir setup ta iki türlü sonuç ortaya çıkıyor aşağıdaki dizilimde eğer hem gt2 nin drive ını hemde distortion pedalının drive ını açınca gürültü oluşuyor ve noise gate ile sorun çözülüyor ama Distortion un drive ı açılıp, GT2 nin drive ı kapatılıp sadece preamp özelliğini kullanınca kesinlikle gürültü falan oluşmuyor gayet iyi. Aşağıda imzamdaki kayıtlarda bir şarkı GT2 drive ı ve Boss OS-2 drive birlikte açıkken yapılmış bir kayıt var. Boss NS-2 ile dip gürültüsü alınmıştır o kayıtta. Belki fikir verebilir.

Gitar-->Distortion pedalı-->GT2-->Amfi veya PC

Ama şunu söylilyeyim ki başta başka pedalla boost etme vs denedim ama sonra GT2 nin hiçbir yerde duymadığım o analogumsu drive soundunu başka hiçbir pedalla kirletmeme kararı aldım gerçekten inanılmaz bir ses kalitesi var. Bende yurtdışı forumları falan okudum birçok kişi GT2 den önce compressor bağlayıp çok ama çok az compressor kullanarak tona hacim vermiş ve GT2 nin o lambalı amfi sıcaklığındaki tonunu korumuşlar ama drive ları da daha da güçlenmiş. Bende benzer denemeyi yaptım ve inanılmaz başarılı oldu. Şimdi GT2 yi compressorle kullanıyorum harika oluyor. Belki distortion ile compressor birlikte kullanmak pek akıllıca değil ama GT2 direkt bir distortion pedalı gibi davranmadığı için compressorle birlikteliği bir distortion pedalıyla olan birlikteliğinden çok daha olumlu ve güzel sonuç veriyor. Zaten compressor miktarı da mimimumda kullanmak bile yetiyor.

Öncelikle cevabın için teşekkürler...

Pre-amp lardan alınan drive ların normal distortion efektlerinden farklı bir ses özelliği vardır zaten,distortion lardan değişik olması normal...

BEnim kafamı kurcalayan başka bir mevzuda,drive ı kapalı olunca,otomatikmen Pre-amp özelliğide kapanmıyormu?

Diğer bir soruda Amp-modeller ,yda extradan distortion ve amfiyi desteklemek adına pre-amp olarak kullanmak...

GT2 drive düğmesini 0 poziyonuna getirdiğinde preamp özelliği kapanmıyor sadece clean gibi oluyor. Ama GT2 true bypass olduğu için footswitch den kapatınca tüm özellikler iptal oluyor. Yani drive kapalıyken yine modellediği amfinin drive ı kapalıyken verdiği karakteristiği veriyor.

Diğer söylediğin şey ise bencede senin sorduğun gibi kafa karıştıran bir konu. Sonuçta hiç bir zaman bu drive olayında yetinmiyoruz illa birşeylerle destekleme ihtiyacı doğabiliyor bilmiyorum belkide bende öyle. Sonuçta evimde 2000-usd lik lambalı vs preampler falan yok acaba öyle olsaydı yinede boost vs yaparmıydık bilmiyorum ama steve vai, satriani falan bakıyorsun adamlar yinede DS-1 ile amfiyi boost ediyorlar. Hatta kelly DS-1 mod pedallar var adamlar normal DS-1 i modlamışlar. Yurtdışında çılgınlık gibi olmuş millet bu pedalı alıp booster olarak kullanıyor. Steve Vai bu modlanmış DS-1 in sesini dinleyince gözü dönmüş hemen iki tane sipariş vermiş birisini Satrianiye hediye etmiş. Satriani de 2003 ylından beri bu modlanmış DS-1 ile G3 turnelerine çıktığını söylüyor.

Yani çok göreceli kişiden kişiye değişiyor galiba bu konu.

GT-2'den ziyade ben sansamp'ın doubledrive pedalını sormak istiyorum. Elimdeki Vox anfinin drive tonları yetmiyor bu nedenle footswitchi clean ve prosesörden aynı anda alamayacağım efekler için kullanmayı düşünüyorum ancak prosesörden (gt-6) aldığım drive'ın yetmediği kanaatindeyim, bu nedenle de doubledrive düşünüyorum. Bu pedalla ilgili bir fikriniz var mıdır? Bu setup'a uygun mudur?

Saygılar...

Açıkçası doubledrive hakkında hiç bilgim yok. Ama forumda kullananlar olmuştu sanırım. Ama kullanan olsa da senin sorun daha spesifik çünkü Gt-6 ya bağlamayı düşünüyorsun ikisi bir arada nasıl performans verirler bilmiyorum. Mesela ben bende ki Pod XT ye sadece denemek için DS-2 bağlamıştım çok kötü sonuç almıştım. Sonuçta analog yapıyı processore bağlamıştım. Ama Boss GT serisi bildiğim kadarıyla daha transparan aletler herhalde iyi sonuç alınır diye düşünüyorum. Gt-6 yı önceden Pod 2 ve pod xt ile birlikte kullananlar vardı ve gayet memnunlardı. Pod ile memnunlarsa compact bir pedalla bence haydi haydi menun kalınması lazım. Ama diyorum ya tamemen teori benimkisi elle tutulur bir bilgi veremedim kusura bakma.

arkadaşlar şimdi bende marshall mg100dfx amfi, fender japon strat, boss compres. boss ds-1 pedal var. ve ben hala istediğim bi drive sesi alamıyorum. gerçi bunuda boss ds-1 e bağlıyorum. çünkü drive ı zatıf bi pedal.bunuda sırf satriani nin şu cevabından almıştım:

soru şöyleydi; elinizdeki tüm efektleri alsak, sadece tek bi pedalla çıkmak zorunda olsan neyi tercih edersin? gibi bi soruydu.

satriani nin cevabıda aynen şöyleydi;

boss ds-1.

şimdi gt2 yi marshall amfime bağlasam saçmalık mı olur? veya bağlayan varmı? bi faydası olurmu? çünkü hiç kullanmadım. yoksa sadece mixerlere direk girebilmek için üretilen bi analog mu?

artık bu pedal işlerinden bıktım. yıllardır sadece tek bi dod drive pedalı kullandım.sonra processor iyidir dediler, zoom gfx4 aldım.analogtan sonra processor bana çok yapay geldi ve hiç kullanmadım. ds-1 aldım oda çok zayıf? amfinin drive ını tercih ediyorum.ama sololarda güçlü bi drive almak istiyorum...bu gt2 acaba olayı çözermi???

bulunduğum şehir itibari ile deneme fırsatım olmuyor.ve netten sipariş ediyorum. geriye ds-2 ve mega dist. kaldı aklımda kalan.ama deneyemiyorum??? ve alıncada beklediğim şey çıkmıyor ve keseme kalıyor!!!!

bu konuda yardımcı olursanız çok sevinicem

Death-Lead demiş ki:
bu arada doubledrive nedir ???? bu benim istediğim drive tonu gibi :D ne anlama geldiğini bilmiyorum ama adı kulağa hoş geliyor!
Doubledrive analog pedalı sansamp markasının ürettiği bir drive pedalıdır. Ben ilk olarak Volume dergisinde gördüm ve müzik evinde denedim, gayet sağlam bir drive pedalı ama kendi setup'ımla deneme şansım olmadığı için nasıl olabileceği konusunda bilgi almak için burada sordum. :D

Skyrunner'a teşekkürler.

Sevgiler...

evet şimdi tech21 in sitesine girdim ve tüm pedalların seslerini dinledim.gt2 gayet iyi bi alet. drive larıda çok sağlam duruyo.clasic daha kapsamlı(clean sesleri dahada bi geniş). ama gt2 yeter.gt2 yi ds-1 kombinasyonu ile denemek nasıl oluyo acaba.

bu arada doubledrive güzel ama bence tercih edilecek alet gt2! ben amfimin drive ını ve ds-1 i birleştiriyorum.2 sininde drive larını %50 yapıyorum. ds-1 in tonu kayboluyor ama aynı dobledrive gibi bi ton elde ediyorum.bide compress.ü birleştirince uçuyo ama bu seferde dipgürültü değilde sonuna kadar bi "tıısssssssssss" sesi çıkıyor :D

neyse heralde bende bi gt2 alcam bu gidişle.ama "senin alman bişey ifade etmez çünkü gitar amfisi kullanıyosun" diyen birini bekliyorum.çünkü alet hakkında hiç bi bilgim yok.

faydasını görürmüyüm.yorumlarınızı bekliyorum. saygılar

Death-Lead demiş ki:
ama "senin alman bişey ifade etmez çünkü gitar amfisi kullanıyosun" diyen birini bekliyorum.çünkü alet hakkında hiç bi bilgim yok.

faydasını görürmüyüm.yorumlarınızı bekliyorum. saygılar
Normalde laney tf300 ya da marshall 50 watt bir anfiye drive olarak boss od-2 kullanan birini tanıyorum. Sahnede drive tonunu ne anfiden ne pedaldan tonlayamıyor bu nedenle mixerden ayar yaptırıyor. En son aldığı pedal ise bir sansamp gt2 ve bu pğedalı drive olarak kullanıyor. Yani senin elinde anfin olması bir anfi simülatörünü drive olarak kullanmanı engelleyeceğini düşünmüyorum. :D

Sevgiler...

Ben harmony central da GT2 yorumlarını okurken görmüştüm bir çok insan GT2 yi amfisiyle kullanıyor ve çok memnunlardı. Ben amfiyle denemedim hiç direkt sisteme girerek kullanıyorum.. O yüzden sonuç ne olur kestiremiyorum. Ama şöyle bir fikir yürütebiliyorum. GT2 bir preamp öncelikle, şimdi amfiye direkt guitar input tan girersek bu sefer GT2 preamp ını ikinci bir amfi preamp ine girmiş olacağız. Tabi bu sefer herşeyden önce GT2 nin ses rengi direkt girilen amfinin preampinin ses renginden etkilenecek bu durumda da sanırım her amfide farklı farklı sonuçlar doğacaktır. Yani direkt sisteme girerek aldığımız o canlı doğal sıcak analog tonlarını amfiye girmek öldürürmü dahamı güzelleştirir bence bunu direkt GT2 yi amfiye girerek kullanan birileri varsa cevaplarsa çok sevineceğim. Bende merak ediyorum.

Sanmıyorum böyle bir sorun olacağını, çünkü mantıken processorlerimizi de amfiye bağlıyken preamp özelliği açıkken rahatça kullanıyoruz.

Geri