[15.10.2012] Gulyabani & Kırkbinsinek @ Peyote (istanbul)

'Forum Meydanı' forumunda donquijot tarafından 15 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. Gulyabani
  2003 yılında vücuda gelen Gulyabani, geleneksel Anadolu kültüründen beslenip, bunu rock müziğin, çizgileri az çok belirlenmiş olan formatı ile birleştiren ve “derdini” anlatmayı bir şekilde becerebilen bir grup. 2006 yılı itibariyle Peyote sahnesinde “boy gösteren” Gulyabani iki yıllık bir sessizliğin ardından Koray Erkan, Akay Taşkıntuna, Bora Yıldız ve Umut İsan kadrosuyla hortlamaya hazırlanıyor.
  Formed in 2003 Gulyabani feeds on traditional Anatolian culture and brings it face to face with the ambivalent format of rock music. The band had been away from live stages for 2 years now and this is gig is the starting of a new period with the newly freshened up line-up of the band.
  Kırkbinsinek
  Mayıs 2008′de kurulan Kırkbinsinek Alper Antmen (gitar, vokal), Barış Güvenenler (Çello), Özgür Devrim Akçay (davul, vokal) ve Tolga Öztürk (bas gitar) den oluşmaktadır. Grup müzikal ve düşünsel olarak 60′ların ikinci yarısında ortaya çıkan psychedelic hareketten etkilenmiştir. Grubun müziğinde bu psychedelic etkileşimlerin ve doğaçlama bölümlerin yanı sıra türk ve dünya müziğinden makamlar ve modlar bulunmaktadır. Grubun ismi Charles Bukowski’nin aynı adı taşıyan bir şiirinden yola çıkılarak koyulmuştur.Fakat şiiriniçeriğinin grubun adıyla bir alakası yoktur. Grup şiirin içeriğinden ziyade Kırkbinsinek’in aynı anda aynı yerde bulunmasının yaratacağı sesten yola çıkarak bu ismi benimsemiştir.
  Formed in May 2008, Kırkbinsinek is Alper Antmen (guitars, lead vocals), Barış Güvenenler (Violincello), Tolga Öztürk (basses, back vocals) and Özgür Devrim Akçay (drums, back vocals). The band is musically and spiritually impressed by the psychedelic movement of late 60′s and 70′s. In band’s music, besides this psychedelic impressions and improvisational parts, you can hear the modes of Turkish Folk Music and World Music. Band’s name comesfrom a namesake poem of Charles Bukowski (40,000 flies). Band has taken this name with the thought of the sound of 40,000 flies flying in the same place, in the same time.
  http://www.myspace.com/kirkbinsinek
   

Bu Sayfayı Paylaş