** Izmirdeki Hırsız Çete - Alım-satım-takas Yapanlar Dikkat! **

ben de 3senedir falan alım satım yapıyorum. Oldukça fazla takas yaptım. Hepsi sorunsuzdu çünkü hepsi müzikle uğraşanlardı. Bu ilk defa elektronikciydi ve sonuç gg.

Merhabalar,

Benimde başımdan bir dolandırılma olayı geçti, İzmir'i görünce yazayım dedim. Aynı kişi olma ihtimali olabilir. Sonuçta kargo alınırken TC kimlik numarası formaliteden isteniyor. Kimlik istenmiyor, herhangi bir sorgulama da yapılmıyor. Ocak-Şubat aylarıydı sanırım. Canonturk.com sitesinin alım-satım bölümünde alınık Canon 50 mm f 1.8 ilanı açmıştım. Aradan 10 dakika geçmeden İzmir'de yaşadığını söyleyen biri aradı. 20-22 yaşlarında, sesi güven veren, ayrıca işten anlayan birine benziyordu. 50 mm f 1.2 aldığını, f 1.8'e ihtiyacı kalmadığını söyledi. Kargoyu aynı gün verdiğini söyleyip bana uydurduğu bir kargo takip numarası mesajladı. Parayı gönderdim tabi. Yalan olmasın, 150-200 lira arası birşeydi. Ertesi gün gelmesi gerekiyordu, aradım, kargoyu soruşturdum, dolandırıldığımın farkına vardım. İnternetten isim sorgulaması yaparken zaten arkadaşın sabıkalı olduğunu öğrendim. Giden mebla çok yüksek olmadığı için işin peşine çok düşmedim. Ettiğini bulur elbet dedim.

Aman dikkat diyorum, dolandırıcı arkadaş fotoğraf ve müzik konusunda çok bilgili. Biraz araştırmadan sonra ismine ait 10'a yakın ilan buldum. Bunların içersinde fotoğraf makinası, objektif, cep telefonu, amfi ve gitar ilanları vardı. Hepsini gerekli açıklamaları yaparak şikayet ettim, ilanlar yayından kaldırıldı.

Elemanın adı, Gökhan Sarıyıldız.
Parayı eşinin hesabına yatırmanızı istiyor. Eşinin adı da Tuğba Sarıyıldız.
Elimde malesef ne cep numarası ne kimlik numarası var.

Burda öğrenci olan, elindeki iki kuruş parayı biriktirip, denkleştirip hayalindeki ekipmanı kurmak için uğraşan, didinen arkadaşlar var. Emin olun, piyasa eskisi gibi değil dostlarım. Birilerinin gözü cebinizdeki iki kuruş parada. Lütfen dikkatli olun. Elinizden geldikçe ya referansı sağlam kişilerle, yada güvenilir siteler aracılığıyla üç beş lira fazla verip güvenerek alın.
Tekrar söylüyorum, lütfen dikkatli olun!

İyi geceler,
Mehmet

Abi bu kişiliksiz insanlar heryerde sadece izmirde değil. Benim kuzende bir kaç ay önce antalyadan bir arkadaşla anlaşıp dslr makine satın aldı güya ( 1500 TL ) Saf kuzen adamın hesabına havale yapmış parayı. Gelen kargo evlere şenlikti 4 adet büyük boy patlıcan. 1 tane döküm küllük (içinde kül vardı :) 1 adet kullanılmış içi küflenmiş çay dolu termus bardak. Bozuk adaptör. Ayakkabı çekeceği felan. :ROFLMAO: Savcılığa verildi ama sanmıyorumki ilgilensinler. Aracı (eş, dost , sağlam referans yada siteler ) olmadan kesinlikle alışveriş yapılmamalı internet üzerinden.

hah güzel kapak olmuş :))

Ben 1 defa böyle bir işe kalkıştım o sıralar istanbuldaydım, adam tamam desem göndercek hemen parayı :)

ilk satışım olmasına rağmen resmen ben uyardım karşıdakini bak söyle yapalım böyle yapalım diye :)))

Çok geçmiş olsun kardeşim ilk bana anlattığında bu takas olayını aslında hiç içime sinmemişti ancak pekte zamanım yoktu detaylı konuşamamıştık neyseki gitarınıda kurtarmışsın

peki o kargo geldiği zaman senin kargo niye gitmedi ki? aynı zamanda vermediniz mi? kargoya verdin ama şu gün gönderilsin diye kargoya not mu düştün?

Yanlış anlamayın ama
Bir gece Sahibinden.com'da gördüğüm 850TL lik Gibson Lespaul için takas mesajı attım. (%99 replikadır dedim)
demişsiniz, demek ki adam ilanında replika olduğunu belirtmemiş, demek ki adam kötü niyetli, siz de bile bile bu adamla alışveriş yapmaya çalışmışsınız, göz göre göre lades demişsiniz yani. Merak ediyorum replika gibson gelseydi ne yapacaktınız o gitarı, sonuçta washburn'ü satmanız daha kolay olurdu. Yine de geçmiş olsun, umarım yakalatırsınız.

Abi bence burada bir başlık açılsın. Hemen hemen her ilden birileri -gönüllü olarak- bu işlerle ilgilensin. Sitede güvenilir olan kişilerden bahsediyorum. Takas-alışveriş vs. gibi durumlarda sıkıntı yaşamadan o insanlara ulaşıp yapabilelim.
Özellikle takas gibi durumlarda şehirdışı çok sıkıntı oluyor. Piyasa zaten durgun. Sebeplerinden biride eminim budur. Bu sayede belki bunun gibi durumlar önlenir.
İsim vermeyeyim, geçmişte forumdan alışveriş yaptığım biri ürün benim elime geçtikten 2 gün sonra aramıştı. Paranı hala kullanmadım, onay veriyorsan kullanayım yoksa iade edeyim diye.
Böyle insanlara ihtiyaç var...

Abi bence burada bir başlık açılsın. Hemen hemen her ilden birileri -gönüllü olarak- bu işlerle ilgilensin. Sitede güvenilir olan kişilerden bahsediyorum. Takas-alışveriş vs. gibi durumlarda sıkıntı yaşamadan o insanlara ulaşıp yapabilelim.
Özellikle takas gibi durumlarda şehirdışı çok sıkıntı oluyor. Piyasa zaten durgun. Sebeplerinden biride eminim budur. Bu sayede belki bunun gibi durumlar önlenir.
İsim vermeyeyim, geçmişte forumdan alışveriş yaptığım biri ürün benim elime geçtikten 2 gün sonra aramıştı. Paranı hala kullanmadım, onay veriyorsan kullanayım yoksa iade edeyim diye.
Böyle insanlara ihtiyaç var...

Hellhound'a alım-satım bölümünde kara liste oluşturulması için bir mesaj attım. Umarım halledilir.

VanHalen, ben kargoyu yurtiçiyle gönderdim. Ama o MNG ile gönderdi. Sabah 9da Mng getirtmişti şubeye kargoyu. Yurtiçi 10'a doğru ulaştırmış oraya.

Geri