7 telli akustik gitarlar

Piyasada Ibanez'in " aj307ecent " modelinden başka 7 telli akustik gitar var mı ?? Tek çözüm custom yaptırmak mıdır ? Custom ise hangi markalar/ustalar bu konuda başarılıdır ?

Gerçi Ibanez'in gitarı da güzel ama Amerika'da bile şu an piyasa da yok -yani en azından 2 ay önce yoktu - .. Fiyatı music123.com da 800$ civarında.. Türkiye de bulup da deneyen var mı ?

159614.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitarda 7. teli sadece power chord basmaya yarayan bir extra olarak görmedim hiçbir zaman.. 7. telin sağladığı 5 notalık avantaj gerek kalın tellerde çalınan harmonilerde , gerek farklı akor dizilimlerinde , gerek finger picking le çalınan arpejlerde , gerek emprovize çalarken işinize yarayabilir..

7 telli gitarıma alıştığımdan beri her çaldığım gitarda arar oldum kendisini ve eğer bir akustik gitar alıcaksam 6 telli yerine 7 telli olanı tercih ederim.
Sonuçta 6 telli ile yapabileceğiniz herşeyi yapabilirsiniz.. Sadece alışmanız gerekli..

nienturi demiş ki:
Piezo köprülü bir elektro bakmaya ne dersin? Stereo böyle RGX2027 falan tarzı ;)

Düşünmedim değil ama piezo köprülerin tonuna alışamadım ; daha doğrusu hoşuma gitmedi.. Tek bir setup la kalmıyıp başka başka gitarlar ve amfilerle de denendim piezo bridge leri ama beni tatmin etmedi.. O güzel akustik tınıyı ve derinliği bulamadım..

Şu an bu konuyu askıya aldım custom ların fiyatlarını kendimce değerlendirince.. İnşallah ilerde yaygınlaşır bu tip gitarlar.. Ya da yurt dışına çıktığımda Ibanez'i alıcam artık.. :?

İlgi gösteren herkese teşekkürler.. ;)

Selam sana Jim Soloway i tavsiye ederim, hem 7 telli hemde baritone gitarlar konusunda epey yol katetmiş bir insan. İstediğin soundu tarif eder isen hem ben hem de Jin sana yardımcı olacaktır. Kendisi çok iyi ve ne yaptığını bilen bir insan. http://www.solowayguitars.com/
In stock bölümünde bazı gitarlar var 7 telli değil ama bariton olduğu için do veya siye akord edebilirsin.

janmoreye demiş ki:
Selam sana Jim Soloway i tavsiye ederim, hem 7 telli hemde baritone gitarlar konusunda epey yol katetmiş bir insan. İstediğin soundu tarif eder isen hem ben hem de Jin sana yardımcı olacaktır. Kendisi çok iyi ve ne yaptığını bilen bir insan. http://www.solowayguitars.com/
In stock bölümünde bazı gitarlar var 7 telli değil ama bariton olduğu için do veya siye akord edebilirsin.

Tavsiye için teşekkürler . Soloway in ününü yurtdışında durdum çok.. Hoş jazz tonu olan gitarlar yapıyorlarmış..Sitede akustik olarak hazırlanmış bir şabon ya da örnek göremedim.. Ama fiyatları 1500-2000 $ arası değişir herhalde.. Şu anlık askıda bu fikir benim için ama hayata geçirdiğimde konuşulacak insanlardan bir olucak Jim..

Tavsiye için tekrar teşekkürler..

Geri