Bon Jovi

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda benayevsen tarafından 28 Kasım 2003 tarihinde açılan konu

 1. bu grup kimine göre genç kızları çıldırtmaktan öteye gidimeyen bir grup.. kimine göre rock müziğe renk getiren, kimine göre popülerlik.... sizce? eminim ki bir çok insanın lise yıllarında always ve never say goodbye parçalarının ayrı bir yeri var (mı)?
   
 2. bende yer edemedi bir türlü.. yolum kesişmedi hiç bon jovi ile.. sadece uzaktan imajını takip edebildim :)) ilkokuldayken tiftilmiş ve permalı saçları, streç deri pantolonu ile hatırlıyorum posterlerinden.. şimdi müziği de tam olarak oturdu imajıda..
   
 3. yok valla always beni de etkilemişti fazlaca. hatta these days ve bi şarkı daha vardı adını unuttum yıllar yılı en sevdigim şarkılar arasındaydı.
   

 4. yaa evvet eski imajı öhh durumdaydı.. :D takdir edilecek gruplardan hiçbir çatırdama olmadan devam ediyorlar..
   
 5. bon jovi yaa taparım yani bir grup sahneye bu kadar yakışır ve bu kadar müziğe hakim olur
  gitarist arkadaşlara tavsiye ederim soloları falan iyi dinlesinler...
   
 6. Bon Jovi başlığı yok muydu? olmaması çok ilginç..
  Bon Joviyi dünya dinlemiş biz ne desek boş
   
 7. kesinlikle rock müziğine renk getiren bir grup sadece alwaysle de anılmamaları lazım bence bad medicine lay your hands on me ya da bir livin' on a prayer gibi muhteşem şarkıları kim yazabilir ısrar ediyorum BON JOVI bence müzik dünyasını değiştiren ve basmakalıpların ötesine geçebilmiş bir grup!!!!
   
 8. çok dinlemem kendilerini fakat one wild night sağlam şarkı.
   
 9. "I'm a cowboy
  on a steel horse I ride,
  I'm wanted
  dead or alive"

  dönemleri güzeldi. Sonrasını pek takip etmedim, Özellikle 1994 sonrasıyla pek ilgilenmedim.
   
 10. Nefret ederim. Bence "Behind Music"* adlı programda dedndiği gibi tam bir boş saç grubudur. Müziğe para için başladıklarını ve hala da bu yüzden içinde olduklarını düşünmekteyim.
  *"Behind the Music" = VH1 tarafından hazırlanmış, müzik zevkimin gelişmesinde inanılmaz etkili olan bir program. NTV'de de vermişlerdi hatta. Tavsiye ederim.
   
 11. O kadar da boş bir grup değil. Blaze of glory, wanted dead or alive falan çok sağlam parçalardır. Richie Sambora gibi kaliteli bir gitaristi olduğu için hala severim. Sambora'nın da sesi güzeldir aslında onun da solo çalışmaları var. Ballad of youth mesela güzel parça.
   
 12. başlıkta yazılı gibi genç kızları çıldırtmaktan öteye gitmeyen bir grup...gerçi ben bundan da şüpheliyim...
   
 13. Kendini yenileyemiyor.
  Adamın sesini beğenmiyorum.Kızların hayranlıkları ise yakışıklı elemanlardan kurulu bir grup olmasıdır heralde.
   
 14. her albümünü dinlerken aynı tadı aldığım iki gruptan biri(diğeri de aerosmith ztn)...tarzlarını hiç bozmadılar.."this aint a love song","always","these days","open all night" benim hitlerim..konser kayıtları albümünden yanlızca "always"i dinledim,tatmin ediciydi..alıcam en kısa zamanda.
   
 15. yabancı müziğe geçiş dönemimin sağlayıcısı gruplardan biri...özellikle these days albümüyle...şimdilerde dinlemiyorum...
   
 16. JON BON JOVI tam bir rockstar
  BON JOVI de tam bir rock band
   
 17. kesinlikle +1
   
 18. eskiden glam yapardı, güzeldi. Ama şimdi benim için hiç bir şey ifade etmeyen niteliksiz bir teenage rock grubu haline geldi.
   
 19. Günümüz rock grupları arasında çok bariz bir şekilde diğerlerinden ayrılan var mı acaba? Bon Jovi sürekli değişiklik arayışında. Oysa bir Lifehouse, Creed ve türevlerini dinlediğimde pek ayırt edemiyorum. It's my life albümü de, Bounce albümü de bence güzel.
   
 20. Lifehouse diye bir grup inan hiç duymadım. Creed`i ise grunge diye biliyorum ve topu topu 3-5 şarkısını dinlemişimdir. bu dinlediklerimden ise aklımda tek kalan parçası arms wide open (işallah doğru biliyorumdur tek bildiğim şarkısını da). yani kafamda pek bir yer eden gruplar değil saydıkların. zaten daha önceden de the darkness başlığında belirttiğim gibi, şu birkaç yılda yeni çıkan gruplardan tek dinlenesi bulduğum grup the darkness. diğerleri seninde dediğin gibi birbirlerinden pek ayırt edilemiyorlar.

  ayrıca bon jovi`nin söylediğin albümlerini alma ihtiyacı bile duymadım. nefret ettirdi adamlar kendilerinden?
   

Bu Sayfayı Paylaş