Kayıp vibrato barı

İkinci el gitar almamın ceremesini uzun zamandır çekiyorum. Dertlerimden biri de gitarın tremolo kolunun eksik olması. İzmir'de her yere sordum ama kimsede yok, ve hatta bulamayacağımı söylüyorlar. İnternet alışverişlerinden de ağzım yandı, onunla da uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Gİtarım eski model bir Jackson, ince kasa. Sorduğum adam "metrik 6" bir tremolo kolu gerektiğini söyledi. Bildiğimiz Floyd Rose, ama eski sistemmiş dediklerine göre. Bana gerekli olan kendinden vidalı bir tremolo kolu. Yani üzerine somun takılan yeni sistemlerden değil, tremolo kolunun kendisi vida gibi dönerek giriyor yerine. Anladınız siz beni. Aslında tremolo kolu gitarı aldığım adamda duruyor, ama İstanbul'da, bana da postalamıyor, uğraşmak istemiyor.

Ne yapabilirim ?

NOT: İkinci el gitar almayın. Bunu alacağıma gidip ucuz bi Washburn alsaydım bu kadar uğraşmazdım.

Adamı kargolatmaya ikna edebilirsin. :) Bir gün geçerken kargoya versin 5 dakikada olsun bitsin, ayıp yahu para vermişsin adama yani onu da yapıversin.

İkinci el gitar almanın terso bir yanı da yok bana göre. Gitarlarım hep ikinci el, doğru gitarı seçersen başın ağrımaz. Sen yanlış alıcı/gitar seçmişsin besbelli.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Abi ilk defa gitar alıyordum, iyi gitar çalan bi arkadaşın tavsiyesi üzerine aldım bunu. Hatta o ayarladı alışverişi. Kim hatalı şimdi :)

iyi yapmışsın bence istanbulda tunel e bakmanı tavsiye ederim orda bi dukyanda gormuştum adını unuttum şimdi izmirde hiç bişey yok cunku

aynı sorun bende de var yahu jackson concept,orjinal bulunmuyor maalesef yedekler de tam oturmuyor jacksonların giriş yeri baya geniş olduğu için bol şanslar

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar, gerek kalmadı, Lay lay lom'un izmir şubesinde çekmecenin dibinde bi tane tremolo kolu bulduk, o da benim gitara uydu. Bu kadar şanslıyım yani :) Ama bu başlık dursun isterseniz, tremolo kolunu kaybeden bir kısım gitariste yardımcı olur belki :)

Arkadaşlar, inanmayacaksınız ama, tornacıya bi örnek götürdüm, adam aynısını yaptı. Vallahi şaşırdım, o kadar ufak bişey :) Demekki ben cahil kalmışım bu konularda.

Yani siz de benim gibi kaybettiyseniz bi örnek bulun bi yerden (benim bulduğumun vida yeri kısa kalıyordu) ona göre yapabiliyor adam. Aynısını, ya da işte dersiniz şurası uzun olsun, burası şöyle olsun, sonra benim tremolo kolum özel yapım diye hava atarsınız :D

turke01 demiş ki:
Arkadaşlar, inanmayacaksınız ama, tornacıya bi örnek götürdüm, adam aynısını yaptı. Vallahi şaşırdım, o kadar ufak bişey :) Demekki ben cahil kalmışım bu konularda.

Yani siz de benim gibi kaybettiyseniz bi örnek bulun bi yerden (benim bulduğumun vida yeri kısa kalıyordu) ona göre yapabiliyor adam. Aynısını, ya da işte dersiniz şurası uzun olsun, burası şöyle olsun, sonra benim tremolo kolum özel yapım diye hava atarsınız :D
Bu torna olayı bambaska.Bi yerde okumustum,En kucuk somun ları bile rahatlıkla yapıyorlarmıs cnc ile... :roll:

Valla gitarın modelini bilmiyorum, ama öğrendiğim kadarıyla Jackson Professional (sapında yazıyor), 94-95 yılında yapılmış bir gitar. Tremolo sistemi eski tip Floyd Rose lisanslı Jackson. Kendinden vidalı bir kol gerektiriyor. Yani üzerine somun takmıyorsun.

Şimdi Ibanez'lerde var kendinden geçmeli bi sistem, trak diye yerine oturuyor ya hani, o sisitem bence en güzeli.

Geri