Sünnet Olayı

sünnet ettirilirken çocuklara danışılmalımı?

• hayır, gerekmez. ailesi müslümansa oda müslüman yetişmeye mahkumdur..

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    760
sünnet nasıl yapıldığını gördükten sonra,50 tane pipim olsa kestirmem, sadece ucundan azıcık kesilceği çocuğu korkutmamak için söylenen bir yalan.. sağlık memuru makası daldırdığı zaman zaten yarısından çogu gidiyor :oops: :oops: :oops: çocuğun ağzı açık kalıyor manzarayı görünce :oops: 8O , bikere travma yaşıyor çocuk,kesin bu ,gerisi boş ,erkeklik böyle oluyosa kız olmak daha iyidir,, ama erkek olsam kestirmezdim,böyle olucağını bilsem, kaçardım herhalde ;)

Oceanides demiş ki:
Evet bu yuzden iste yapilmamali, cunku sen bu konuda hic bir fikri olmayan ve secme ozgurlugune sahip olmayan, olsa bile neyin kendi icin dogru, neyin yanlis oldugunu bilmeyen bir insana (cocuga) onun istegi ve onayi olmadan boyle birsey yapiyorsun.

Cocuk 15 yasina geldiginde ve bunun farkina vardiginda ve istemedigine karar verdiginde bunun icin cok gec olmus olacak! Cunku aile musluman diye bildiklerini okumuslar cocuk kucukken ve herhangi bir soz hakkina sahip degilken. Bu da bence haksizlik ve yanlis.

Din insanin kendi vicdan ozgulrugu ile secilir, aileden irsi bir hastalik gibi cocuga gecmesi ya da genetik bir ozellikmis de ailesi muslumansa, cocuk da olmak zorundadir gibi empoze edilmesi cok yanlistir. Sunnette bu yanlislar zincirinin bir parcasidir sadece..
evet güzel bir bakış açısı ancak birde şu yönden bakmak lazım belki çocuk okumakta istemeyecek okula gönderemeyiz o zaman her 7 yaşına gelen çocuğu.bekleriz büyümesini eğer okumak isterse (aklı başına gelince, bilinçlenmeye başlayınca)o zaman okula göndeririz. var mıdır böyle bir düşünce.
aile dini kabul etmiş ki sünnet olayını yapıyor.doğru olduğuna inandığı için.
bunun içindir ki çocuğa küçük yaşta din eğitimide verilmeli.hangi dindekii insan çocuğum büyüsünde kendi dinini seçsin diye bekler.tabiki beklemez ona kendince doğruları aşılar(ki doğrusuda budur)

dimpleandrock demiş ki:
evet güzel bir bakış açısı ancak birde şu yönden bakmak lazım belki çocuk okumakta istemeyecek okula gönderemeyiz o zaman her 7 yaşına gelen çocuğu.bekleriz büyümesini eğer okumak isterse (aklı başına gelince, bilinçlenmeye başlayınca)o zaman okula göndeririz. var mıdır böyle bir düşünce.
bunun içindir ki çocuğa küçük yaşta din eğitimide verilmeli.hangi dindekii insan çocuğum büyüsünde kendi dinini seçsin diye bekler.tabiki beklemez ona kendince doğruları aşılar(ki doğrusuda budur)
Mantığın yanlış, söylediklerini bir daha gözden geçirmelisin bence.

Tabi dimpleandrock, sen cocugunu oyle yetistir tamam mi? Dogru bildigin hurafeleri 5-6 yasindaki cocugun kafasina sok sonra senin gibi bir birey olsun! Egitimle sunneti BIR tutan beyine ne denir ki?!

Egitim bir cocugun gelisimi icin gereklidir. Sunnetin GEREKLILIGI tartisilir! Bir insanin bilgili, okumus, aydin, gezmis, gormus, arastirmis, ogrenmis olmasi icin sunnet edilmesi gerekmez ama egitim gerekir!

Sen cocugunu okula gonderme onun yerine sunnet ettir, sonra cocuk is ararken CV sine "SUNNETLIYIM" yazar ve eminim cok iyi bir is bulur!! :D

Travma oluşumu 1-7 yaş arsında benliği gelişmemiş olmasından uzvunu yitirme olarak algılar ,erkek çocuk kızlara göre daha ağır gelişir bu yaşlarda, bu hafızaya kopyalanır,,kötü şartlarda ve kötü bir berber,kasap tarafından sünnet olan erkek sayısı %50 nin üstündedir.kestirdim ya çok faydalı rahatladım, Ben etkilenmedim demek değil,de bu başka psikolojik farkında olmadan yaptığımız,tik ve hareketlerin altında yitirme korkusu olabilir, aşırı saldırganlık veya baskınlık, çekingenlik.şeklinde dışarı vurabilir. ama bu sünnetten oldu diyemezssiniz. çünkü alakası yoktur.
ama diyorum Türk insanı icatçı ya,, hadi savunanlar :) bir ilaç geliştirsinler
gece kremi sürelim çocukların pipisine sabah çocuk uyandığında ,tüh fazlalıkları düşmüş :LOL: pipi kendiliğinden kesilsin yani.. hiç acımasın

yada bir şipşak sünnet makinesi yapalım evde herkes sünnet etsin çocuğunu acısız,, sevgili oğlum bu akşam sana bir sihirbazlık numarası yapıcam acıtmadan pipini 2 ye bölüp tekrar birleşitircem hatta mendil koyup şeklini değiştircez- aynı sihirbazlardaki kutu gibi,,

yurdumun insanı yapar da,köylerde hala ilkel yöntemler kullananlar varmış, en iyisi hastane yapılması, doğar doğmaz yada 7 yaş ve sonrası
diye tavsiye edliyor. 8)

Oceanides demiş ki:
Tabi dimpleandrock, sen cocugunu oyle yetistir tamam mi? Dogru bildigin hurafeleri 5-6 yasindaki cocugun kafasina sok sonra senin gibi bir birey olsun! Egitimle sunneti BIR tutan beyine ne denir ki?!

Egitim bir cocugun gelisimi icin gereklidir. Sunnetin GEREKLILIGI tartisilir! Bir insanin bilgili, okumus, aydin, gezmis, gormus, arastirmis, ogrenmis olmasi icin sunnet edilmesi gerekmez ama egitim gerekir!

Sen cocugunu okula gonderme onun yerine sunnet ettir, sonra cocuk is ararken CV sine "SUNNETLIYIM" yazar ve eminim cok iyi bir is bulur!! :D
ben eğitim olayını örnek olarak vermiştim. yani çocuğun o yaşta bu gibi şşeyleri düşünememesi açısından.oradada öne çıkartmak istediğim sünnet değil DİN konusuydu. ben çocuğumu sadece bu dünyalık mutluluğu için yetiştirmeyi düşünmüyorum.bence öldükten sonrada mutlu olsun.tabi sizin için (yok olduğuna inanmaya çalıştığınız için tanrı ahiret vb.) önemli değil bunlar.sadece dünyada mutlu olsun ki üniversitede okuyan birçok öğrenci maneviyat olmadığı için bunalımda.
sizin gibi yetişince ne olacak ki dar bir görüşle, bunalımla dünyaya açılan bir pencereden mi baksın????

polski90 arkadaşın yazdığı enteresan bir alet
http://www.smartklamp.com/trkmedorpar.html
sonuç yine aynı,tam bir GİYOTİN PİPİ nin yarısnı tamamen götürüyor, tek farkı
bir özel alet kullanılması, alet düzgün kestiğini idda ediyor, fakat kıstırma yöntemi ile kullanıldığı için sinir ve damarları çürüterek dikişsiz bir yöntem.
5 gün sonra damarlar parçalandığından kanama olmuyor tabii kıstırıldığı için pıhtılaşıyor,, ama acısız olduğunu hiç sanmıyorum :LOL: ,,
iğneyi boşuna yapmıyorlar :D ,, sıkıysa uyuşma etkisi geçince durdurun çocuğun göz yaşlarını :LOL: :LOL:
bu sadece işi enteresan yaparak bir buluş yapmış malezyalı çinli birini zengin etmek matsatlı yapılmış, anladığım kadarıyla sünnet makinesini icad eden bir kadın :LOL: adı '' tara'' pipinizi kızlardan koruyun :LOL: :LOL:
kızlar sünnetçiliğe başlarsa yandık ;)

çucuğunuza dini anlatırsınız genel olarak sonra islamı anlatırsınız.ve bunun islam dinince gerekli olduğunuda anlatırsınız ayrca sağlığı açısındanda önemli olduğunu.(çünkü gidin bi doktora sorun bunun sağlık açısından gerekli olduğunu söler.ayrıca müslüman olmayanlarda bunu yaptırıyomuş arkadaşlar araştırdım.sadece onlarda adı sünnet değil üstteki derinin alınmasını gidip hastanelere yaptırıolarmış.)bi kız olarak bukadar araştırdım sizde yazmadan önce araştırın.islam dininde söylenenlere bukadar karşı olan arkadaşlar eğer nüfüs cüzdanlarınızda dini islam yazıosa 18 yaşınıda geçmişseniz gidin onu kaldırtın.ben dinlerin tartışılmasına karşıyım .bir kitabımız var kuran_ı kerim buna inanıyorsanız ve allaha ve peygamberlerine müslümansınız eğer bunu tartışıyosanız... :!:
siz çocuklarınızı ettirmezsiniz sünnet 18 yaşına gelmesini beklersiniz eğer o zaman isterse ettirirsiniz ne diyim. :p

erkek çocuklarda bir,eksiklik duygusu şiddet ,komplekse sebep oluyorsa sünnet yapılmamalı,sonuçta etkisi biz bayanlara dokunuyor. ama yararlıysa yapılmalı tabii,,
bizim yeğenler o olayı sadece ucundan azıcık kesiyolar diye anlatmadılar,ki baya acılı bir operasyon,
küçük bebek yaşta yaptırmak ta bazı sorunlara yol açıyormuş,, ileri yaşta sünnet yerleri tekrar çıkıyormuş,, ne kadar doğru bilmem ,,

erkeklerin işemede damlatma olayı doğru olabilir,
çünkü bizim yiğenler sünnet olmadan önce damlatmıyolardı.
demek ki kesilince baya bir değişiklik oluyor. ufak bir derinin kesilmesi çocukları kandırmak için bir yalan. çocukların aklında dinden çok acısı kalıyor gerisi boş,,erkek oldun diye kandırıyoruz.

kelebek12 demiş ki:
erkek çocuklarda bir,eksiklik duygusu şiddet ,komplekse sebep oluyorsa sünnet yapılmamalı,sonuçta etkisi biz bayanlara dokunuyor. ama yararlıysa yapılmalı tabii,,
bizim yeğenler o olayı sadece ucundan azıcık kesiyolar diye anlatmadılar,ki baya acılı bir operasyon,
küçük bebek yaşta yaptırmak ta bazı sorunlara yol açıyormuş,, ileri yaşta sünnet yerleri tekrar çıkıyormuş,, ne kadar doğru bilmem ,,

erkeklerin işemede damlatma olayı doğru olabilir,
çünkü bizim yiğenler sünnet olmadan önce damlatmıyolardı.
demek ki kesilince baya bir değişiklik oluyor. ufak bir derinin kesilmesi çocukları kandırmak için bir yalan. çocukların aklında dinden çok acısı kalıyor gerisi boş,,erkek oldun diye kandırıyoruz.

tamamen katılıyorum--bir travma geçiriyoruz, annemiz ablamız,eşimiz wc temizlerken içinden söylenirler ,, erkek olarak damlatıyoruz bunun sebebi de penisteki idrar deliği yuvarlak değildir yukarıdan aşağıyadır, o anki idrarın şiddetini ayarlayamayız,bazen sertlik durumuna göre de değişir, oysa kesilmeden önce çeşmelere takılan musluk hortumu gibi damlatmadan yaparsınız.. :LOL: ,,
acı olayı da doğru,hayatımda duydugum en keskin acı buydu kırt diye kesilirken çok canım yandı :oops: diş ağrısı ,böbrek arısı filan değil ,ama bizi uyuşturmadan yaptılar, sinirleriniz parçalanıyor,öyle ufak bir deri kesildiği yalan,çocukları kandırmak için,,
-çoğumuz bu olayın nasıl yapıldığını biliriz,ama anlatmayız ,ama iyi ki kızlar pis bir konu diye bize sormuyorlar nasıl sünnet edildiğimizi,,en karanlık noktamız diyebilirim :oops: ,,kadınların doğum olayıyla sünneti hemen bağdaştırması bir tutmaya çalışması farklı bişey biri doğal ,diğeri suni bişey, doğum yaparken vücut acı kontrolünü çok iyi ayarlıyor,, ilk gece kabusu filanla da karıştırırlar--alakası yok öyle aşırı bir acı olmuyor ilk gecede, bir travma eksiklik yaşanmıyor. erkek olmak biraz acı ,ama gerçek acı,, sünnet hikayelerimizi saklamamızın sebebi bu--iyi ki siz kızlar bu konuyu sormuyorsunuz bize. ;)

polski90 demiş ki:
dimpleandrock demiş ki:
Mantığın yanlış, söylediklerini bir daha gözden geçirmelisin bence.
neresi yanlış bence gayet mantıklı. ben sadece birşeyi idare etmiyorum mantığımı kullanıyorum ve herşeyi düzgün şekilde yürütmeye çalışıyorum.ileride karşıma çıkacağını düşündüğüm şeyleride esgeçmiyorum.mantığımı kullanıyorum ve hep mutlu huzurlu olmanın yolundan gidiyorum.sevdiklerim içinde yapacağım...
...

Sünnet sadece müslümanlarad ya da yahudiler de yapılmıyor.Bazı afrika kabilelerinde kızları da sünnet ediyorlar,yani sadece erkekler travma geçirmiyor.Tam hatırlamıyorum ama kızları zorla sünnet ettiriyorlarmış,nedenini bilmiyorum belki de bir cezadır..Benim kardeşim doğar doğmaz sünnet olmak zorunda kaldı,yani sadece adı sünnet(çünkü ne babam oğlum erkek oldu diye hediyeler aldı,yada şu süregelmiş düğün zırvalığını yaptı)Çünkü rahatsızlığı vardı ve oranın kesilip temizlenmesi gerekiyordu.18yaşına gelmesini bekleyemezdik. BU sağlık açısından bir garanti bence.Evet pis değiliz biz,günümüz şartlarına göre herkes banyo yapabilir(bayağı polyano bir yaklaşım_oysa benim köyümün çocuğu bir potine hasrettir)ama bu hastalıklardan korunmak için her yıl yaptırdığımız aşıdan farklı bişey değil bence.korunmanın garantisi sadece..Bu kadar abartıp işi laçkalaştırmaya gerek yok.EN BAŞTA SAÐLIK.Hemen herkes bunu kendi kişisel inançlarına yamayamaz.Bakın hristiyan bir çocuk sünnet olmayı babasından istemiş ama babası engel olmuş.Bu inanç ya da ideoloji meselesi olmamalı,yoksa konu her yere çekilir.Ben regl olmaktansa sünnet olurum daha iyi;regl olmasam ölebilirim bile(ne kadar çekilmez ve iğrenç bir şey olsada),bende her ay travma geçiriyorum ozaman..saygılar

--hep sağlık açısından iyi olduğu söylenmiş,,ama tamamen bir kanıt yok,, rahim kanserinden koruduğu yalan çıkmış bunu yazan amerikadaki yahudi doktorlar olduğu ortaya attığı ortaya çıkmış,maksat para kazanmak ve siyonizmi dünyaya sevdirmek
-- biz kadınların sünnet edilmesi de aynı sebepten ''islam dini'' töreler sebep göstrerilerek ve geleneklerle pekiştirilip te yapılıyor- sünnetin kadına faydası olduğu savunan ülkeler tarafından söyleniyor-hatta birçok hastalığı önlediği söyleniyor.
yani kadınların sünnet olması da hastalıkları önlüyormuş-buna inanmak mumkun mu sebepler aynı yalanlar aynı.
--Türkler-endonezya malezya-afrkia sünneti en çok icra eden memleket miş ama savunan ülkelerin hiçbir tanesi sünnet olayını hiçbir şekilde resimli veya videolu tanıtımını yapmamış--çocuk pipisi göstermek değil- travma ortaya çıkacak diye ,
-internette sadece amerikan sağlık veya fotograf sitelerinde nasıl yapıldığı hakkında bilgi var.kaynaklar hep yahudi kökenli.
--fimozis yapışıklık gibi hastalıklar dışında sünnet derisinin alınması bazı vücut dengelerini değiştirirmiş,
-sünnet derisi sinir bakımından klitoris veya penis kadar , çok fazlaymış ve kesildiği zaman beyinde iz bırakırmış.beyin sinirlerin yokluğunu hissedermiş-ayağı kopan bir adam gibi ama burda kopan sinirler cinsel içerikli oldugundan beyin daha farklı eksiklik hissedermiş,,
--şu anda türkiyede yapılan sünnetlerde kesilecek yer elektrikli lehim aleti gibi şeylerle yapılıyormuş yakarak --ve bundan dolayı bir kan olayı görülmüyormuş,, yakılan yerlerde kan ve sinir yollarını yakarak büzülmesi sağlanıyor, ama 1 hafta sonra kesilen yerlerde çürümeler başlıyormuş-- normalde kesildiği zaman kan çıkmaması mumkun değilmiş.
bunlar internetten ordan burdan öğrendiğim şeyler
--sağlık kabininde çalışan bir kız arkadaşım vardı,,
gelen çocukların çoğu tam kestirceği anda vazgeçiyormuş-- ve kesilirken ağlama krizi yada bir şoka giriyorlarmış.. hemen hemen çoğu kesildikten sonra'' bir suskunluk nöbetine giriyormuş'' travma başlangıcı.
biz kızlar için o kadar mühim değil ama , faydalı mı zararlı mı olduğu tartışılabilir. sonuçta kestirilen sizsiniz, :LOL:
ama erkek olsam ben kestirmezdim -kaçma şansım olsa kaçardım, neden kendimi dokundurayım ki, vücudumun bir parçasını neden eksilteyim,
siz varıp dinden-töreden-tıbben faydalarından bahsede durun-- biraz da aykırı olmak lazım- yoksa tartışma olmazdı :D

sünnet olmak için ideal zaman bebek 2 haftalık olduğunda yaptırılandır.yaranın çabuk iyileşmesi,sünnet sonrası bakımın daha kolay olması ve psikolojik bir travmayı önlemek amacıyla..zaten artık anestezi yöntemiyle sünnet yapılıyor bu olayın acısını biraz daha azaltmak amacıyla imiş (elektirikli lehim?) sünnet için 3 yöntem vardır:ÇAN YÖNTEMİ:genellikle yeni doğan bebeklerde iki metal plaka arasına sıkıştırılarak yapılır,KOTER(LASER)YÖNTEMİ:ehli olmayan kişilerce yapılması sırasında kalıcı sakatlıklara neden olduğundan kullanılmamaktadır.CERRAHİ YÖNTEM:günümüzde uygulanan belli prensipleri olan ideal yöntemdir..Sünnet kuranda geçmemesine rağmen(ayetlerde yer almıyormuş) müslümanlığın simgesi olarak kabul edilmiştir.geçmişi hz. ibrahime dayanır ve ibrahimin 80 yaşında sünnet olduğu rivayet edilir..israil oğulları arasında cari olan tevrat'ın hükmü de böyledir..ancak isaya kadar böyle devam etmişken hristiyanlar bu adeti bozmuş hıtan(sünnet):kalbi bürüyen perdeyi atmaktır gibi yanlış bir yorumla sünneti bırakmışlar..sünnet doğuştan insanın ruhuna yakışan hususlardan biriymiş,ağzı su ile çalkalayıp yıkamak,buruna su çekmek ve temizlemek,koltuk altı kıllarını gidermek,tırnakları kesmek..gibi yani sünnet bu kavramlarla bir tutulup temizliğin ve sağlığın kurallarından biriymiş.hatta sünnet olayı:bir canlıya acı çektirmek,ancak o canlıya yarar sağlar ve yarar acıdan fazla olursa caizdir..diye tanımlanmıştır ve belgeler sünnetin hangi yaşta yapılacağına dair ortak bir görüşün olmadığını sadece 7 ve 13 günlüğün ideal zaman olduğu belirtilmiştir.günümüzde çoğu insan sünnetin getirdiği tıbbi yararların aslında bu barbarca davranışı yapıldıkdan sonra meşrulaştırmaya çalışan argümanlardan başka bir şey olmadığını düşünüyor ya da tanrının kullarını damgalamk istyediğni..vs vs düşüncelerle sünnete karşı çıkılıyor...bu konuda her konu gibi kişisel inançların kurabanı olamaktan kurtulamamıştır.yahudilerin çok para kazanma amacıyla böyle bir yalan uydurmasına inanılabılır amaçları siyonizmi sevdirmek(ki sünnet en iyi yoldur) olabilir.'İNTERNETTE SADECE AMERİKAN SAÐLIK VE FOTOÐRAF SİTELERİNDE NASIL YAPILDIÐI HAKKINDA BİLGİ VAR'kesinlikle sadece amerikan sitelerinde yok..amerikan siteleri bunu mazoşistliğin üst boyutu olarak görebilirler de(bir çoğu)emperyalist cani savaş yanlısı çoğunluğun çük kesmenin travmalarını tartışması yersizidr.
herkes her şeye aykırı olabilir,biz de karşıdakini g..t etmek için söylemiyoruz bunları.
saygılar

anti siyonist, yazınızdan hiçbişey anlamadım, sadece özetle, din-islam-peygamber-amerika kötüdür-sünneti olsa olsa amerikalılar kötüler-resimleri de onlar koymuştur-başkalı da yazmış- şu yöntemler var ,sünnet çok iyidir,sünnet temizliktir,islamın bir parçasıdır(yahudiler bizden önce bulmuşlar ama neyse) ,yapılması bize yakışır amerika kötüdür,insanları öldürür bunu anladım,
-kişisel görüşünüzü belirtmediniz ,teşekkür ederiz

anlamamış olabilirsin karışık yazdım(okuduğum şeylerden kesitler aldım)ama anlamamışsın
orda yazılanlar özetle:sünneti ilk kimin neden çıkardığı?sünnetin kuranda geçip geçmediği?elektirikli lehim harıcındeki sünnet yöntemleri..?
sünnet iyi midir?yapılması bize yakışır mı?vs vs..bu konu hakkında görüş belirtmedim,biz derken neyi kastettin?kişisel inancımı belirtmeden bu yorumu yapman ayrı bi komik(toyluktan öte değil)..
neyse kendimi kanıtlama çabasına girmiyorum..(bu arad gerçekten sadece amerikan kaynaklı sitelrde değil bazı hastahanelerin web sayfalarında sünnetin tekniklerini açık açıkresimleriyle görebilirsin..)
saygılar

ömür boyu hep kesilmekten korkuyosunuz, boşversene aklınız pipiden başka şeye çalışmıyo, 8) , kesilirken de ağlamayan çocuk yokmuş, istisnalar var tabii ki de :LOL: ,, hem bu kadar basit bişey olsa bu konuya illa ki cevap verme eğiliminiz olmaz, illa kestireceksiniz yane, ama iyi konuya parmak basmışlar, sünnet sizin zayıf noktanız bi kere , biz kızlara göre hava hoş, , ama bir daha kestirileceğiniz söylense size pek böyle konuşacağınızı sanmıyorum :LOL: afrikadaki sünnet olan kızlar gibi göz yaşı dökerdiniz ,herşey din adına oluyor,, erken boşalma sorunu yaşayan sizlersiniz biz değil,altında eksiklik duygusu yatıyormuş-kestirme korkusu yani, kastrasyon kompleksi diyelim mi buna.. :cry:

Afrikadaki kızları sünnet ettirme olayı dinle alakası yok,hem islamdan önce ve çok ilkel bir ritüel.
Nasıl sünnet edildiklerini buraya detaylarıyla yazsam herhalde forumdan ihraç falan edilirim onun için bi özetleyim:
Bu kızlara sünnetin amacı onların cinsel zevklerini (yani olası bir orgazmı) yok etmek,böylece kızlarda başka erkeklerle cinsel ilişkiye girme isteği oluşmuyor(evlilikten önce cinsel ilişkiye girmek gibi,ama kendi kocasıynan bile ilişkiye girse acı çekiyor)...Sünnet olan bir kız ömür boyu cinsel oraganında şiddetli bir acıyla yaşıyor ve bu durumda ünlü bi mankende vardı ama şu an ismi aklıma gelmiyor....

saygılarımla...

erkekte bir kastrasyon kompleksine giriyor sonuç olarak, ya bir aşırı hassasiyet-şiddet-yada erken boşalma olarak ortaya çıkıyor,,öyle arkadaşlar tanıdım ki kendi deyimleriyle daha kadının kadınlığına ulaşmadan boşalıyorlar.çabuk boşalma
biz erkekler arasında hızlılık gibi görünse de ,hanımlar için o kadar iyi bişey değildir, karşı cinsi düşünmemiş oluruz, zaten bu faaliyet olduktan sonra duyduğumuz tiksinti o kompleksin devamıdır.
--ama erkekliğimize de söz kondurmayız, en iyi biz yaparız, evli olup orgazm olmayan birçok kadın vardır.
Ben madagaskar da 19 yaşlarındasünnet olmuş kız görmüştüm çıplak olarak,1993 senesinde filandı, parayı bastıktan sonra bakire kız getiriyorlar karşınıza. bişey yapmak için değil ama ister merak ister araştırmacılık deyin ,birşey yapmadım eğer memnun olduğunuzu söylerseniz kızı satana ,kızı serbest brakıyolar -,fransızca geçiyor,çok doğal güzellikleri enteresan hayvanatı olan bir ada. sünneti de din ve gelenekle karıştırıp yaşlı kadınlar yapıyormuş,hatta yapanlara para veriyolarmış,baya konuştuydum o kızla, uzun yıllar gemide çalıştım,

siz internetten gazeteden okudunuz belki. somaliyede gittim fakat orası madagaskardan daha muhafazakar,,orada da sünnet oluyor kadınlar. hep aynı sebepler, kastrasyon erkek te farklı da olsa kadında farklı da olsa aynı,,
iyi mi kötü mü bilinmez,,ama bir şekilde etkilenmediğimizi söylemek zor.

Geri