Unutulmaz film replikleri

....dünya bizi yakınlaştırmak için dönüyor..kendi içinde ve bizim içimizde dönüyor..ta ki bu rüyada bizi biraraya getirinceye kadar...
21gram(sean penn)
veeee unutulmaz film titanikten...:
jack:do you trust me?
rose:i trust you!
...
rose:jack!!i am flying....
ve bi süre geminin ucunda öylece öpüşürler.... :twisted:

filmin adını hatırlamıyorum...

- korkuyorum..
- neden ?
- bi başlarsam bi daha duramamaktan...

eski bir seri katil.. :) tabi savaş durumunda ne kadar seri katil sayılır bilemem...

ingiltere ye karşı direnen, bağımsızlık isteyen iskandinav ülkelerinden birinin hikayesini anlatan bir film...

Hayatımın repliğidir, asla unutamam. Her izlediğimde of çektiren sahne ve replitir Melekler Şehri'nden.

"En sevdiğin şey neydi?" diye sorarlarsa, seni söyleyeceğim.

Saygılar...

eyes wide shut filminin son repliği,nicole kidman-tam olarak doğru olmayabilir ama- tom cruise'ye şöyle der:

-bütün bu olanlardan sonra yapacağımız tek şey ne biliyor musun?..(seyirci duygusal bi cümle beklerken nicole kidman tek bi kelime söyler)

...düzüşmek

ben burda filmin hiç bi yerinde kopmadığım kadar kopmuştum:)

Özellikle Amerikan filmlerindeki replikleri unutmak mümkün değildir.. Sağolsunlar hemen hemen tüm filmlerinde benzer sahneler kullanıyorlar çünkü..Ha bizim filmlerimizde bu konuda epey zayıf ama en azında bir gün kız fakir oluyor bir gün erkek :p

En çok ilgi mi çeken Amerikan film repliği:
Zenci:
Hey dostum koca poponu kaldır ve çabuk mutfağa git ... (Bu arada eller sürekli hareket halindedir..) :arrow: :D

ganny glover: senin tanışıpta öldürmediğin biri varmı?
mel gibson: hala yaşıyosun öle diilmi?

cehenmen silahı

ya yazıldı mı bakmadım ama hani kemal sunal bi film de filmlerde oynuyodu meşhur felan oldu buna daireler verdiler o film de kemal sunal bi söz söledi şöyle :
ben bu güne kadar apartman dairesinde oturmadım bundan sonra da oturmasam bana komaz ama bi gün sen benim oturduğum gecekonduya düşersen görürüm o nazik .ıçını biraz arabesk oldu ama bide şey wardı aynı filmde babası buna 20 lira weriyo babası buna diyoki sakın bunula çapkınlık yapma diyo buda elini sallaya sallaya bu paraya değil para şey bile çekilmez babası diyo ne çekilmez buda niyet diyo

The Godfather Part 2

Micheal corleone:Sana bir kereligine işimle ilgili soru sorma hakkını veriyorum,ama yalnızca bir kere

Kay corleone:Sen mi yaptın micheal ?

Micheal corleone:(5 saniye bakar karısının suratına )Hayır ? der.

Sizi koltugunuzda sekilden sekile sokacak replikler duymak isterseniz Todd Solondz filmlerini öneririm. Örnegin bir replik sunup tepkilerinize bakiyim...

Bu replik 90`li yillarin en guzel filmlerinden Happiness`dan geliyor. Bir cocuk babasinin cocuklarin irzina gecen bir pedofil oldugunu ögrenince söyledigi sey...

-Dad, do you want to fuck me too?
-No son, i would never do that, I`m just jerking off to you...

Anlamayip turkcesini merak edenler özelden gelebilirler, burda yazmak istemedim turkcesini, cogu kisiyi rahatsiz edebilir...

High fidelityden bir cok guzel replik cikartabilirsiniz...

benim en sevdiklerim arasinda musicstore sahibi Rob (Edward Norton) ile bir musteri arasinda gecen kisacik bi muhabbettir...

bizim eleman kaymis ve deprersif bir sekilde tezgah basinda otururken... ton ton bir teyze gelip dukkanda soul muzik olup olmadigini sorar...

musteri: do you have soul?
Rob: That all depends.

bir de bu var tabii.....

Rob: Where's Ian? Or Ray, or... what is his fucking name, anyway? What do you call him, Ian or Ray?
Laura: Ray. I hate Ian.
Rob: I hate him too.
Laura: Yeah... I'm sure.

DeLorean demiş ki:
musicstore sahibi Rob (Edward Norton) ile bir musteri arasinda gecen kisacik bi muhabbettir.

Duzeltiyim Edward Norton degil, John Cusack olcakti herhalde :)

Tum sayfalara tam bakamadim ve bilmyorum cok kis yazdi mi ama Oldboy`dan onlarca guzel replik cikarilir...

"Bir canavardan farkim olmasa bile, yasamaya hakkim yok mu?
"Gul, dunya seninle guler, agla tek basina aglarsin"
"Tv senin hem saatin hem takvimin. Senin okulun, senin evin, senin kilisen ve senin arkadasin"
"Bunu unutma, bir tasi ve cimeni al, ikisde suda ayni anda batar"

CedriX demiş ki:
Sizi koltugunuzda sekilden sekile sokacak replikler duymak isterseniz Todd Solondz filmlerini öneririm. Örnegin bir replik sunup tepkilerinize bakiyim...

Bu replik 90`li yillarin en guzel filmlerinden Happiness`dan geliyor. Bir cocuk babasinin cocuklarin irzina gecen bir pedofil oldugunu ögrenince söyledigi sey...

-Dad, do you want to fuck me too?
-No son, i would never do that, I`m just jerking off to you...

Anlamayip turkcesini merak edenler özelden gelebilirler, burda yazmak istemedim turkcesini, cogu kisiyi rahatsiz edebilir...
Ya bu türk forumlarında ingilizce yazmakta ne oluyor

bu kadar mı kompleksli insanlarsınız

tamam herkes sizin gibi :Kendinizi zeki zannetiginiz kadar zeki olmayabilir

-onüçüncü kabile atalarımızın kabilesi...peki burası dünyanın neresi?
-dünyasız insan,insansız dünya olmaz!
-dünyada en çok neyi özledin?-anamın tarhana çorbasını
-kork ama belli etme
-hiçbir kadının dayanamadığı o meşhur ıslığını çal bakalım!
- kaptan isik hizina ulastik.- bize de bu yakisirdi
-dünya, bu gibi tehlikeleri birkaç kez geçirmiş, hiçbir kuvvet dünyayı yok edememiş; fakat dünya, bazı zamanlarda parçalara ayrılmış, dünyadan kopan parçalar uzayda meteor taşları haline gelmişti"(?????) :)
-geliyorlar......... -şöyle mini etekli bir kız gelseydi ya..pek suratsız bunlar..
-sana aşık oldu-hayır sadece hissetmenin güzelliğini sezdi

(''dünyayı kurtaran adam'' filminden)

Geri