guitar pro dan cubes e midi atıp plugin ile çaldırmak

sorum şu davul yazıyorum guitar pro da cubes attım bunu bi daha sonra bi pack yada plugin ile bu midi leri kaliteli davul seslerine çevirmeyi istiyorum nasıl yapabilirim ve neler lazım olur plugin olarak ve nasıl çalıştırılır bu pluginler şimdiden tşk ler

not:terimler konusunda biraz cahilim yanlışım olabilir mazur görün

Bunu yapmak yerine Cubase'in aksamayan ve daha kaliteli davul tonlarını kullansan? Direk davulları Cubase üzerinden yazabilirsin. Üstelik midi gibi bi uzantıylada uğraşmazsın. Cubase'in davul sesleri direk audio olarak kayıtlıdır.

İlla ben guitarpro'dan kullanıcam diyosan önce guitarpro'dan export yaparak yazdığın davulu midi olrak kaydediyosun. Sonra Cubase açarak import yapıyosun ve midi dosyasını Cubase ile açıyosun. Fakat bunların kalitesini değiştirme yada audio yapma gibi birşey yok yanlış bilmiyosam. Hatta audio ve midi leri aynı anda çalabilen Cubase kaydederken bu iki farklı uzantıyı aynı kayıt içine koyamıyo. Mp3 olarak kaydetmek istediğinde midiler mevcut dosyaya dahil olamıyo. Bence ilk dediğime dön sen...

KutayTR demiş ki:
Fakat bunların kalitesini değiştirme yada audio yapma gibi birşey yok yanlış bilmiyosam.
Yapar yapar ;) Hatta bütün Vsti lerinin görevi budur. Midi üzerinde E1 denilen sinyale(?) karşılık bir semple çağırıp(kapalı hi-hat mesela) A1 e göre başka semple(trampet rim-shot gibi) çağırır Vsti ler. Hatta en gerçekçi davullar bunlar ile yazılır derim ben.
Örn. Fxpansion BFD Drum Module (8-9gb kadar semple var içersinde sanırım iyi bir davul yazmak için yeterli olur)
Veya Groove Agent.

KutayTR demiş ki:
Hatta audio ve midi leri aynı anda çalabilen Cubase kaydederken bu iki farklı uzantıyı aynı kayıt içine koyamıyo. Mp3 olarak kaydetmek istediğinde midiler mevcut dosyaya dahil olamıyo. Bence ilk dediğime dön sen...

Bunu nerden çıkarttın ki, yapıyor tabii ki. Yapmazsa ne işe yarar at çöpe. Bu bir problemden de kaynaklanıyor galiba ben hiç karşılaşmadım o yüzden sebebini bilemiyorum ama geçende bir arkadaşın da başına gelmişti yeniden kurmuştu sorunu kalmadı.
Ama yaptığını adım gibi biliyorum çünkü bütün Vsti ler bu mantık üzerine çalışıyor.
Midi yaz--->Midi çıkışındaki VSTi yi seç---->Tonlamanı yap---> Export.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
slm

tşk ederim cevaplar için ama benim sorunum açmak gerekirse VST plugin ile midi birleştirmek ve gerçekçi bi davul sesi elde etme diğer tüm enstrumanlar zaten dışardan mic kayıt yapılıyor sorun sadece davul midi olarak GP de yazıp midi çıktı alıp cubes te açıp üzerine plugin eklemek birde ben plugin isimleri hiç bilmiyorum tavsiye edeceğiniz bişey varmı acaba bunla ilgili pek bilgiye ulaşamadım tşk ederim şimdiden

Skull dediğini yapıp tekrar kurayım programı. Eğer dediğin gibiyse süper olur çok denedim fakat olmuyo.
2 kanal açıyorum mesela. Birinde canlı kayıt, diğerinde bir midi dosyası var. Mp3 olarak birleştirmek istiyorum. Komple bütün dosyayı mp3 olarak kaydettiğimde sadece audio kısmını kaydediyo midi kısmını dahil etmiyo...
Dediğim gibi tekrar yüklicem programı...

KutayTR demiş ki:
Skull dediğini yapıp tekrar kurayım programı. Eğer dediğin gibiyse süper olur çok denedim fakat olmuyo.
2 kanal açıyorum mesela. Birinde canlı kayıt, diğerinde bir midi dosyası var. Mp3 olarak birleştirmek istiyorum. Komple bütün dosyayı mp3 olarak kaydettiğimde sadece audio kısmını kaydediyo midi kısmını dahil etmiyo...
bir skull un dediği gibi tekrar dene gene olmazsa uzun yolu seç ve ilk önce komple wav olarak export edip harici bir programla mp3 e çevir ya da gene mi olmadı sadece midi kanallarını audo export yapıp projeye audio import dan tekrar alıp tekrar komple mixdown et :D ki hiç gerek kalacağını sanmıyorum bu dediğim olaylara, kulaığını oldukça akrobatik şekillerde tutmak olacaktır çünkü :D :D kolay gelsin.

KutayTR demiş ki:

hocam cubasede midi ile mp3 ü aynı anda çıktı alamıyosan bunun sebebi vst kullanmamandır.cubase normal midi formatlı kanalla canlı kayıdı aynı anda export etmez.hiç bi program bunu yapmaz.zaten bu yüzden vstler var.sen midi olarak yazdığın kanala vst ekle.o artık midi olmaz vst enstrümant olur.export ettiğindede bir arada export olur.yani yani canlı kayıtlarla vst formatlı kanalları aynı anda çıkarabilirsin.mp3 yapabilirsin.

benimde sizlere bi sorum olcak elimde bi kaç tane davul vst si var ama tam yeterli değiller.native battery var ama çalışmıyo sanırım sapleları yok.neyse bana bi kaç tane iyi davul vst si önerebilirmisiniz?

kib.hepinize kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melihbozkurt84 demiş ki:
hocam cubasede midi ile mp3 ü aynı anda çıktı alamıyosan bunun sebebi vst kullanmamandır.cubase normal midi formatlı kanalla canlı kayıdı aynı anda export etmez.hiç bi program bunu yapmaz.zaten bu yüzden vstler var.sen midi olarak yazdığın kanala vst ekle.o artık midi olmaz vst enstrümant olur.export ettiğindede bir arada export olur.yani yani canlı kayıtlarla vst formatlı kanalları aynı anda çıkarabilirsin.mp3 yapabilirsin.

Evet doğru şimdi denedim bende aynen budur sorun. Benim arkadaşın bilgisayarınada programı yeniden kurduktan sonra birkaç vsti kurmuştuk programı açmadan evvel ondan sonra export etmişti. Çok mantıklı, teşekkür ederim melihbozkurt84 hep vsti kullandığım için benim hiç dikkatimi çekmemişti bu

Skull_KruSher demiş ki:
Örn. Fxpansion BFD Drum Module (8-9gb kadar semple var içersinde sanırım iyi bir davul yazmak için yeterli olur)
Veya Groove Agent.
Aha ya yazmışım.
Cubasenin içinde gelen lm7 yi de kullanabilirsiniz bu arada. En azından ses çıkar :)

Re: slm

presence demiş ki:
tşk ederim cevaplar için ama benim sorunum açmak gerekirse VST plugin ile midi birleştirmek ve gerçekçi bi davul sesi elde etme diğer tüm enstrumanlar zaten dışardan mic kayıt yapılıyor sorun sadece davul midi olarak GP de yazıp midi çıktı alıp cubes te açıp üzerine plugin eklemek birde ben plugin isimleri hiç bilmiyorum tavsiye edeceğiniz bişey varmı acaba bunla ilgili pek bilgiye ulaşamadım tşk ederim şimdiden

Davulu neden gitar proda yazıyorsun hala anlamış değilim. Zaten Cubase aynı şeyi yapıyor ve çok daha kolay(en azından midi kanalının numarasını ezberlemek zorunda kalmıyorsun)
Hem cubasede yazarsan istediğin anda istediğin yere müdahale edip daha atraksiyonlu davullar yazabilirsin.

Re: slm

presence demiş ki:
cubes yazma olayı uzağım GP ye daha aşinayım ve hazır yazılmış şeyler var o yüzden

presence hocam gitar proda yazdığın davulu yada hazır davulu mid format 1 olarak export edeceksin.cubasede boş bi ekran açacaksın.import midi diyeceksin ve o export ettiğin davulu çağıracaksın.sonra cubasede f11 e bascaksın.burası vst seçme keranıdır.ordan davulda kullanmak istediğin vst yi seçceksin.sonra davulun midi kanalının kenarındaki out device kısmından vstnin ismini seçceksin.bu sonra istediğin ince ayarlar varsa onları yapcaksın.bu kadar.midilerin vst olur böylece.umarım anlatabilmişimdir.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

istersen msn ver bana özelden ben sana ordan yardımcı olayım.kib.:D

Geri