Strat Için Hb Köprü Manyetiği Tavsiyeleri Lazım..yardım Eder Misiniz?..

'Elektro Gitarlar' forumunda engoist tarafından 12 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar iyi günler dilerim..Yakın zamanda takas yoluyla 95-96 üretimi Squier Series Japan Strat edindim..Sap manyetiği eksikti ve ufak bir araştırmayla tatmin olacağımı düşündüğüm Seymour Duncan Antiquity II Surf modelinden edindim..Tam sonunda duyabileceğim sesini derken öğrendim ki köprü manyetiği arızalıymış..Hemen HB manyetik araştırmasına giriştim tabi..Seymour Duncan SHPR-1 P-Rails çok ilgimi çekti..Forumda yazılanları okudum..Netlik konusunda biraz sıkıntılıymış galiba..Ama Single ve HB'ın yanına ek olarak tınısını çok sevdiğim P-90'ın olması büyük artı benim için..Sizce Antiquity II Surf ve Texas Special ile birlikte bu manyetikler nasıl olur?..
    Amfi olarak Hot Road Deluxe kullanıyorum..Ton olarak SRV veya Eric Clapton tarzı diyebilirim..Ama yine de HB istiyorum köprüde..Bu manyetikler hakkında görüşleriniz nedir? Ayrıca 3 modeli var: 1-Bridge HB 2-Hot Bridge HB 3-Bridge Trembucker.. Bunlar hakkındaki görüşleriniz nedir?
    2. modeli seçersem daha midli olduğundan dolayı netlik sorununu biraz olsun halledebilir miyim?Ama bir taraftan da çıkış gücü abartı mı olur bu sefer?

Son olarak sizin başka bir HB öneriniz var mı?

Bu Sayfayı Paylaş