''elmadan.com'' Güvenli Mi ???

'Elektro Gitarlar' forumunda Asr.Rh tarafından 13 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. İnternette dolaşırken ,'' elmadan.com ''adresi adı altında bir siteye rastladım .

Vaad ettiklerine göre ;

- Amerikada'ki şubelerinin adreslerini size ev adresi gibi kullanmanız için izin veriyorlar ,

- Siz istediğiniz bir ürünü çeşitli alışveriş sitelerinden (ebay vb.) alarak bu adrese gönderilmesini istiyorsunuz,

- Daha sonra satın aldığınız ürünün sipariş no'sunu elmadan .com adresine giriyorsunuz ,
    (Adreslerine gelen ürünlerin sahiplerini belirleyebilmek adına kullanılıyormuş bu sistemi)

- Sizin almış olduğunuz ürünün hacimine göre taşımacılık fiyatını öğrenip , kargo türleri arasından seçiminizi yapıyormuşsunuz ,

- Ürün sorunsuzca elinize ulaşıyormuş . . .

Deneyen , para kaptıran yada memnun kalan varmı ??
    - Yada konu ile ilgili fikri olan ??

2. Citibank'ın böyle bir hizmeti var, gayet kullanışlı, böyle siteler yerine tavsiye ederim.

3. Gümrük sorunu oluyormu peki mamül boyutuna göre ?

4. 70 dolar üstü gümrük sorunu yaşarsın.

5. En büyük sorun o zaten.

6. 70 euro değil mi?

7. V.b . . . :LOL: Heryerde başka yazıyor . Bazısı 150 falan diyor.

Ama anladığım , milyarlık cihazlar gelemiyor :(:(

8. milyarlık cihazlar da ticari mahiyeti olmadığı sürece vergisini ödeyip alabilmen lazım.tabi gelen kargo özel şirketse, artı olarak ,ardiye ücreti vs adı altında geçirmasyon ücretlere tabi tutulursun gümrükte takıldığı anda.

9. Valla ticari bi kaygısı yok .
    Müzik aleti alıcam kendime ve müzikten bile para kazanmıyorum .
    Okadar ticari kaygısız yani. :ROFLMAO:

Devlet baba rahat olabilir o konuda . :cool:

Sinan Güngörer bunu beğendi.
  10. Ticaret kaygısında kast edilen şey ürünün sayısı diyebiliriz kabaca :D yani aynı model 1 dolarlık pena getirt diyelim ama 1000 tane.Devlet baba onu sorar ama 1000 dolarlık tek bir gitar ticari mahiyette değildir.Bilmem anlatabildim mi.

11. Yok be hocam , 1 adet kullanmalık milyar üstü alet .
    Hatta belkide para yetmezse 2.el düşünüyorum . :ROFLMAO:

O derece rahat olabilir devlet baba . :cool:

12. QuasH

QuasH

581
    161
    755
    Birde şöyle düşün . Ürünü satın aldın amerikadaki adreslerine gitti ,Sana ürünü göndermediler ve cep yaptılar , sanırım hukuki açıdan hiç bir hak iddaa edemezsin.

Asr.Rh bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş