Elektro Gitardan Anlayan Kardeşlerimiz Buyrun :)

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda omer1044 tarafından 16 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Benim bir yamaha eg 112 gitarım var sizce iyi bir gitarmı.? kısaca özellikleri 22 fret, tremolosu var switch 5 kademeli,1 ton 1 volume butonu var işte :D sizce iyimi.?
   
 2. Soru çok havada, neye göre iyi, kime göre iyi? :) Hangi müzik için iyi, hangi gitara kıyasla iyi? Bu sitedeki hangi müzik türünü seven, hangi gitarları olan, gitarın hangi özelliklerini seven/sevmeyen kullanıcılara göre iyi? :D Bana göre giriş seviyesi "iyi-kötü" bir gitar özelliklere bakınca, sen seviyorsan iyidir :D İlk gitarım Cort Z-22 ydi mesela, çalan herkes "ıyy bu ne böyle" derdi, ben severdim, bana göre iyi gitardı :D
   
 3. Hmm bir bakalım. 22 fret+tremolo+5 kademeli switch+ton ve volume kontrol potansları>> Gitarın iyi gibi. Manyetik eksikliği var ama olsun o kadar..
   
 4. Haklısın aslında ve kusura bakma hepsini yazamadım nasıl diyeyim tek bir müzik türüne yoğunlaşmak istemiyorum gitarda Slipknot denersem ona göre bi ton açarım ve elbet beni tatmin eder yada metallica mama said için clean tona geçerim vs. :) sadece gitar başlangıç için nasıl bir gitar diye düşündüm.? klavyesi bence rahat fakat bir pro arkadaş gelipte klavyesi şöyle avantajı bu dezantajı bu derse ona göre dikkat ederim diye düşünmüştüm :)
   
 5. Bu "22 fret+tremolo+5 kademeli switch+ton ve volume potansları" na bakarak gitarın iyi olduğunu nasıl anladınız biraz açabilir misiniz? Mesela 5 değilde 3 kademeli olsaydı kötü bir gitar mı oluyor? Mesela benim gitarlarım hep 24 fretli, birinde 2 ton 1 volume potans var. Gitarım kötü müdür? Pek bilmiyorum da biraz yardımcı olur musunuz bana da?
   
  SemihAkarsu bunu beğendi.
 6. Manyetik
  manyetik eksikliği derken hani açarmısın dostum :)
   

 7. Allam yareppim.
   
 8. idare eder bir başlangıç gitarı, gitara fazla takılma, çalacağın şeye odaklan, öyle slipknot falan da çalma.
   
  arnatuile ve Grugum bunu beğendi.
 9. Önerebileceğin bir grup varmı :)
   
 10. Gitarın perdeleri cızlıyor mu, teller klavyeye yakın mı? Kısaca, rahat çalabiliyor musun? En önemli şey rahatlık bence.
   
 11. Abi cevap on numara ya, ne denir ki :D
   
 12. Allam yareppim yazdım da sanırım anlaşılmamış. Benim mesajım biraz matrağa almaya yönelikti(alay etmek değil). Sownroth kardeşim de mesajımı ciddiye alıp o da beni matrağa almaya çalışmış kısacası kazdığı kuyuya düşmüş. Hemen atlamayın birilerini karalıcaz diye..... gitarları hep 24 fretliymiş, birinde 2 ton 1 volume potansı varmış olaya bak.
   
 13. Kötü gitar. Bence.
   
  SemihAkarsu bunu beğendi.
 14. katılıyorum
   
 15. Sonuca bakarsak, demek ki ben daha iyi trollemişim :D (y)
   
 16. cızlamıyor teller klavyeye yakın ve rahat geldi bana :)
   
 17. o zaman gayet yeterli bir gitarın var. gitarım iyi mi kötü mü diye düşünme, çalışmana bak. kolay gelsin.
   
 18. kötü gitar yoktur, ayarsız gitar vardır.
  her gitar ayarla, bakımla ve ufak tefek modifikasyonlarla iyi bir gitar haline gelebilir.
  pek yakında, fırsat bulursam, bir boss OD-2 ile takas yapılarak alınmış, üstüne 250-300 lira harcanarak bilimum modifikasyonlar yapılmış bir gitarla bir kaç demo hazırlayacağım,
  o zaman bu söylediklerim daha iyi anlaşılır.
   
  SemihAkarsu, omer1044 ve dthakankoca bunu beğendi.
 19. İyi ayarlarla başlangıç için fena bir gitar değil, kuzenim bu gitarla başlamıştı daha sonra sattı birkaç kez bakımıyla ilgilenmiştim. Gitar çalımını ilerlettikçe daha iyi bir gitar alırsın kolay gelsin.
   
  omer1044 bunu beğendi.
 20. Squier'lerden iyidir, benim de vardı ilk başladığımda. Geçen gün bir dükkanda ikinci el görüp denedim tekrardan. Ayarları yeni yapılmış, pırıl pırıldı. Klavyesi çok rahat, sesi çok temiz bir gitardır.
   
  omer1044 bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş