Jackson Wrmg Hakkındaki Görüşleriniz

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda 9cerberus97 tarafından 18 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar çok uzun zamandır bir gitar arayışı içindeyim. Uzun araştırmalar sonucunda en son Jackon WRMG' de karar kıldım. Gerek warrior kasa hayranlığımı tatmin etmesiİ gerekse japon yapım oluşu ve daha birçok sebepten dolayı gönlümü fethetmiş durumda şuan alet. Yaklaşık 1000 $ olan bu gitarı amerikadan getirtmeyi düşünüyorum ancak öncesinde sizlerin değerli deneyimlerindende faydalanmak istedim. Alet hakkında ne düşünüyorsunuz ? Deneyeniniz var mıdır ?
  Aletin bilgileriyle ilgili bir link veriyim :
  http://www.musiciansfriend.com/guitars/jackson-wrmg-warrior-electric-guitar-w-emgs

  Şimdiden teşekkür ederim .
   
 2. Zamanında japon jackson kullandım (Dk2m) ve oldukça pişman oldum. Son dönemlerde çıkan modeller işçilik anlamında inanılmaz vasatlıklarla doluydu. Warrior kasa gitar alacak olsaydım alacağım gitar B.C. Rich Chuck Schuldiner Tribute olurdu ki bunlar sanırım japon üretimiydi. Bc Rich Neck Thrugh ama Jackson Bolt on. Tek olay bc rich in tek pickup olması. Emg 81 in tonlarını sevmediğim için köprüye tek 85 takıp keyfime bakardım.

  http://www.musiciansfriend.com/guitars/b.c.-rich-chuck-schuldiner-tribute-electric-guitar
   
 3. Pek metal dinlemesemde denge olarak warrior kasalı hep sevdim, kucakta da bence rahatlar.
   
 4. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
   
 5. Wrxmg yede bakmıştım ama endonezya diye biliyordum. Alet japon yapımı mı ? teşekkür ederim hatırlatman için
   
 6. WRXMG Çin.
   
 7. sağol
   
 8. abd den düşünüyorsan sana getirecek biri varsa 2. el 1990 lardan pro jacksonlar var.Abanoz klavyeli hatta çok şanslı isen H-S formatında manyetikleri yatık olanları da bulabilirsin ki ömürlük aletler kategorisine girecek gitarlar. Türkiye ye kargo ile gelmesi sıkıntı olur kollu bacaklı gitarların case çok büyük olduğu için ya limite takılıyorsun ya çok uçuk fiyatlar ödüyorsun kargoda.Komisyon alarak getirenler var..onlara danış 1300 $ filan olur total maliyeti sana.Emin ol o gitara 1000 $ vereceğine neckthru usa kalitesine çok yakın 1990 yapımı japon abanoz klavyeli professional leri tercih et derim az daha sabret ve para biriktir bence.
   
 9. Getirecek olan kişinin hiçbir şekilde gitar bilgisi bulunmadığı için 2. el olayı biraz sakat oluyo. O olayı bende çok düşündüm yoksa. Genede sağol tavsiyen için
   
 10. 6 tellisi gerçekten hoşuma gitti birde bunu buldum : http://bcrich.com/models/guitars/Warbeast/Warbeast-NJ-Deluxe/124
  ama bi jackson la bir B.c Rich kıyaslamasına giremiyorum gerçekten bir jackson kondisyonuna ulaşabilir mi bu tarz kore malı aletler ? Abanoz klavye olması Neck Trough olması bir Japon Jackson dan üstün kılar mı bu aletleri ? Çok kez Jackson kullandım ancak B.C Rich leri şuana kadar hiç deneyemedim aradığımı bulur muyum bu aletlerde sizce :) aşırı soru sordum kusura bakmayın teşekkür ediyorum yardımlarınız için :)
   
 11. Stealth'i denemedim ama Kore BC Richler hiç fena gitarlar değiller, NJ Mockingbird denemiş ve çok sevmiştim zamanında.
   
 12. kore bc rich lerin sapı bana biraz kalın geliyordu.Ama ağacın kalitesi işçiliği vs güzeldi yani fiyatını hakediyordu. Birisi getirtecek demişsin, o zaman işin daha kolay kargo sıkıntın yok.İnternetteki siteleri dolaş, ebay a bak sen paypal e öde senin arkadaşın adresine gelsin. ya da arkadaşın bi zahmet bir muzik mağazasına girip 2. ellere bakıversin :) görüntülü konuşma var, telefon var vs vs bence olur yani ama yine siz bilirsiniz.
   
 13. 2. el olayı için tekrar görüşücem genede şu NJ serisini araştırıyorum hoşuma gittiler :) Teşekkür ederim yardımlarınız için
   
 14. O modelleri bulmak çok zor ki warrior olanları bulmak neredeyse imkansız.
   
 15. bulunuyor ya internetten araştırmak gerek 3-6 ay arası gibi bir sürede karşısına çıkar o arada da para biriktirmiş olur bence bu modelleri tercih etmesi daha iyidir.Ömürlük gitarlar..
   
 16. Warrior Pro senede bir bulabilirsen bile şanslısın.
   
 17. Ya zaten dükkan dükkan gezecek değilsin, internetten bakacaksın tabiki. Ben yıllardır rhoads pro bakıyorum 2-3 tane ancak görmüşümdür.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş