Schecter Solo 6 Custom Gitara Emg Takıp Coil Tap Özelliğini Kullanmak

B

brsalbayrock

schecter solo 6 custom gitar almayı düşünüyorum solağım bu sebepten seymour duncan manyetikli coil tap özelliği olanı almam gerekicek. gitarı bilenler vardır. gitara emg manyetik takıldığında coil tap özelliğini kullanmak istiyorum başka bir schecter serisinde(hellraiser) sadece emg manyetik farkı olup coil tap var. emg 81- 60 takıp bu manyetiklerin A serisi yanılmıyorsam coil tap özellikli gitara bağlandığında nasıl yapılıyor bilen var mı? yeri geldiğinde seymour duncan yeri geldiğinde emg takmayı düşünüyorum ve coil tap özelliğini kaybetmesin istiyorum gitar yardım ederseniz sevinirim. iki gitar bu arada aşağıdakilerdir. sadece manyetik farkı vardır.
http://www.schecterguitars.com/Products/Guitar/Solo-6-Custom.aspx
http://www.schecterguitars.com/products/guitar/Hellraiser-Solo-6.aspx

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet emg lere baktım 81TW, 89, 89R var (R) ı çözemedim tam olarak. peki bağlantı durumu nasıl olcak bilgin var mı alıp takınca single olma özellikli emg yi iş biter mi?

Gereken parçalar (push pull potanz, kablo, soket vs) yanında geliyor evet. Gitarındaki potanzları söküp EMG ile gelenleri takacaksın.

89R, push pull ile bölünce alt yerine üstteki bobini aktif yapıyor, sapa daha yakın bir pozisyon olduğu için çoğu kişi bu şekilde tercih ediyor. Normalinin tam tersi olduğunu öğrenip şaşırdım hatta şimdi :)

Konudan biraz alakasız da olsa Schecter Custom Solo 6 beni son zamanlarda fiyat/performans konusunda dumur eden gitarlar listesine en üst sıradan giriş yaptı. Çok dolu dolu bir maun ve müthiş bir sustain'î olan ancak son derece ağır bir gitar. Bence üzerindeki sh-11 ve 59' manyetikleri o gitara en çok yakışabilecek manyetikler. Hiç dokunulmamalı.

Birtane alıp led zeppelin çalarken bunla mı çalsam?! :)
Adama zorla para harcatacaksınız... :)

Konudan biraz alakasız da olsa Schecter Custom Solo 6 beni son zamanlarda fiyat/performans konusunda dumur eden gitarlar listesine en üst sıradan giriş yaptı. Çok dolu dolu bir maun ve müthiş bir sustain'î olan ancak son derece ağır bir gitar. Bence üzerindeki sh-11 ve 59' manyetikleri o gitara en çok yakışabilecek manyetikler. Hiç dokunulmamalı.

Birtane alıp led zeppelin çalarken bunla mı çalsam?! :)
Adama zorla para harcatacaksınız... :)

Bence alın, çok iyi gitar.

Geri