Şüpheli Ilanlar

Tutmayınca genelde espri yada şaka oluyor. Bir önceki mesajı birkaç kez okuyup ondan sonra başkalarına üslûp konusunda tavsiye verin bence.
Ben kimseyi aşağılar nitelikte konuşmadım kaldı ki forum ortamında akademik ciddiyetle konuşulması gerektiğinin farkında değildim. Bundan sonra konuşurken kaynakça göstermeyi de göz ardı etmemeye çalışırım.

Akademisyen değilim sadece esprili söylemek istemiştim. Öte yandan şahsına ait işlemler dedim. Siz işi gelir vergisi boyutunda ele almışsınız. Gelir vergisi kısmında vuk kaynak teoremini kullanır ve elektronik ortamda kişilerin yaptığı ticaretin tespit edilmesi mümkün değildir. Basında benim esas kastım kdv idi ama madem gv ele aldınız olayı özetle tartışalım.
Öncellikle gelir idaresinde böyle bir birimin varlığından haberim yoktu. Mutlu oldum fakat bu birimin amacının yeni çıkacak app store satışında ki kdv kaybının tespit edilmesinde kullanılacağını tahmin ediyorum. Onun haricinde sahibinden.com'da vergilendirmeye başta bahsettiğim şeyi açarak anlatmak istiyorum.
Amerika şafi artış kuramını benimsemiştir. Yanı gelir kişinin harcamasını arttıracak her şeydir. Amerika bu ticareti vergilendirirken biz sadece kanunda yazan ticaretleri vergilendirebiliriz. Neden mı? Her iki ülkede gv'de beyan usulünü uyguluyor. Fakat amerikada beyannamenizde harcamalarinizida yazmanız gerekli. Bu da bir otokontrol mekanizması oluşturuyor. Harcamalarının ile gelirleriniz orantılı olmalı. Turkiyede gitar aldığınıza dair bir beyanname vermezsiniz. Çünkü biz bununla ilgilenmiyoruz. (Uygulayamadigimiz için) Sonuç olarak normal şartlarda gitarı sattigimda vergisini ödemiyorum çünkü onuda beyan etmiyorum.
Burada ki örneğimizde başta dediğim gibi şahsi adına yaptığı faaliyetler vergilendirilemez. Işletmesi adına yapması gerekiyor. Çünkü tespiti çok zor. Çok zor olduğunu nasıl anlayabiliriz? Burada belki 10larca kez gitar alım satımı yapmış kişiler vardır. GIB'den hiç yazı ellerine ulaştı mı? Hiç vergi ödemeleri gerekti mı? Sadece işletme bünyesinde beyan edilirse vergilendirilecek bir faaliyettir.
Aynı zamanda benim dükkanıma internet üzerinden alışveriş yapmam e ticarete tam olarak girmez. Yanı sahibinden ilan açıyorum, aynı şehirdeki kişi görüyor ve alıyor. Burada sahibinden sadece aracılık etmiş oluyor gibi. Bunu çok uzun anlatmam gerek biraz üşenmedim değil. Ama başta dediğim gibi şahsi adına yaptığı işlemler farklı dükkânla farklı.
Insanları aşağılar şeklinde konuşmaktan vazgecmenizi öneririm.
Bu arada kendimi düzelteyim. E ticarette vergi konusu kdvdir.

Aman diyim uzak durun.Dolandirici bu adam.
Arama Sonucu - sahibinden.com
Aman diyim uzak durun.Dolandirici bu adam.
Arama Sonucu - sahibinden.com
canım kardeşim senin gibi bilip bilmeden yazı yazan arkadaşlara cevap yazdım verdiğin link de ismimi de kullanarak etik olamayan bi beni direk dolandırıcı olarak tanıtmışsın ben saygın bi müzisyen ve 25 30 yıldır da müzik aleti işi yapan saygın bu esnafım bu yazını düzelten bi yazı yazmadığınız takdir de hakkınız yasal işlem başlatıcamı bildirim

canım kardeşim ben Mustafa Güleryüz 43 yaşındayım 25 yıldan fazla müzik aleteri işi yapıyorum aynı zamanda eskişehir de 16 yaşından beri profesynel olarak sahne alan gitarist ve vokalim bunun yanında da müzik mağazam var saygın bir esnafım ileriki aylrda bi dükkan daha açmayı planlıyorum sahibinden . com da da 10 yıldır üyeliğim mevcut muzikaletleri. com zuhal senkop ve dore ile yıllardır çalışmaktayım işim gereği internetden müzik aletleri alıp satıyorum teklifler veriyorum işim bu beni dolandıcı yalancı gibi göstermeniz hiç etik değil bu durumu düzelten bi mesaj yazmadığınız takdirde hakkınızda yasal işlem başlatıcamı bildirim

• Mustafa güleryüz
    Mrb müzik aletleri alım-satım işi yapıyorum başka yada değişik bi müzik aleti ile taks düşünür müsünüz
    21 Ekim 2017
    01:30
  • ramazan ümit kayol
    olabilir, teklifiniz nedir
    21 Ekim 2017
    01:31
  • Mustafa güleryüz
    Ürünlerimize bayiliğini yaptığım muzikaletleri . Com zuhal senkop dore firmalarına bakabilirsiniz
  • BU SEFERDE BEN GÖRÜLDÜ BIRAKMIŞIM :D :D:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
canım kardeşim ben Mustafa Güleryüz 43 yaşındayım 25 yıldan fazla müzik aleteri işi yapıyorum aynı zamanda eskişehir de 16 yaşından beri profesynel olarak sahne alan gitarist ve vokalim bunun yanında da müzik mağazam var saygın bir esnafım ileriki aylrda bi dükkan daha açmayı planlıyorum sahibinden . com da da 10 yıldır üyeliğim mevcut muzikaletleri. com zuhal senkop ve dore ile yıllardır çalışmaktayım işim gereği internetden müzik aletleri alıp satıyorum teklifler veriyorum işim bu beni dolandıcı yalancı gibi göstermeniz hiç etik değil bu durumu düzelten bi mesaj yazmadığınız takdirde hakkınızda yasal işlem başlatıcamı bildirim

Niye spam atıyon? Bi kere kopyala yapıştır yaptın alakasız yere niye bidaa yabıyon? Üzün bak beni de

canım kardeşim senin gibi bilip bilmeden yazı yazan arkadaşlara cevap yazdım verdiğin link de ismimi de kullanarak etik olamayan bi beni direk dolandırıcı olarak tanıtmışsın ben saygın bi müzisyen ve 25 30 yıldır da müzik aleti işi yapan saygın bu esnafım bu yazını düzelten bi yazı yazmadığınız takdir de hakkınız yasal işlem başlatıcamı bildirim
ilan silinmis.Sizi tanimiyorum.isminiz dahi gecmemis benim mesajimda.

Son düzenleme:
sahibinden verilen ilan sahte gitarın gerçek sahibi 13.000 tl ile ilan veren kişidir inanmayın

Ekran Resmi 2018-01-31 14.31.31.jpg
Ekran Resmi 2018-01-31 14.31.43.jpg

Bu adamlar nasıl azmediyor da 50 tane farklı kullanıcı adı alıp ilan açabiliyor ? Her bir kullanıcı için cep telefonu gerekli. Ona da doğrulama onay kodu geliyor, cep no doğrulanmadan da ilan açamıyorsun ? 50 tane telefon hattını nereden buluyor bu arkadaşlar ? Hepsi de eski üyelik ? 5 senelik filan..

Geri