Şüpheli Ilanlar

Gibson Les Paul'un fake'i olup da koprusu ustten vidali olmayan bir ornek paylasabilir misiniz? Ben rast gelmedim hic, gormus oluruz.

Fret'lerin eskimesi konusu calimla alakali birsey. Yogun calimda fretler 1-2 sene gibi kisa bir surede eriyebiliyor ve degismesi gerekebiliyor.
Çok mantıklı :) Ama öyle durumlarda tek eskiyen fretler olmuyor. Çalarken sadece fretlere dokunmak çok mümkün değil.

Alınan Beğeni: cce
Bu video'daki "Gibson Les Paul Custom"in fake oldugu cok belirgin (ornegin kafadaki logo bayagi farkli gorunuyor). Kopru ustunde vida yok ama bu sekilde olan
Gibson Les Paul Standard modeline hic rast gelmedim. Kopru ustunde vida olmamasina ve Gibson koprulerine benzemesine ragmen cok dusuk kalitede uretildigi
videodan da hemen anlasiliyor.

Yukarida bahsi gecen ilandaki Gibson Les Paul Standard'in fake olmadigi fikrimi halen koruyorum. Ilan yayindan kaldirilmis olmasaydi daha detayli
inceleme firsatimiz olabilirdi. Beni bu sekilde dusunmeye yonelten baska nedenler de vardi orijinal mesajimda belirttigim gibi. Saticinin sahibinden uyeligi yeni idi, kendisine mesaj atilmasini engellemisti (sadece telefon uzerinden gorusmeye acikti), gitarin fiyati muadillerine gore bayagi ucuzdu, fotograflarin cekildigi evdeki supurgelikler Amerikan evlerindekine benziyordu, gitar (son birkac aydir fake ilanlarin geldigi Denizli'den satilikti diye hatirliyorum (daha yukarilarda bu konu da tartisilmisti) ve belirttigim gibi fretlerin binding uzerinde olmasindan (ki boyle olan gercek Gibson Les Paul'ler de mevcut) baska suphe yaratacak birsey goremedim ben. Bu benim sahsi fikrim. Siz de farkli dusunuyorsunuz. Fikir ayriligimizi kabullenmekten baska yapacak birsey yok.