Corona Borealis(melodic death metal)

954df12836.jpg

CORONA BOREALIS(kuzey tacı)

1998 yılı başlarında Mehmet Kın’ın (gitar) grup kurma isteğine cevap yakın arkadaşı Kadir İltan ‘dan (vokal) geldi. Bir süre birlikte çalışan ikili tür olarak "Trash Metal" i seçmişlerdi.. Bir kaç beste denemesinden sonra ikili daha çok sevdikleri tür olan "Melodic Death Metal" üzerinde yoğunlaştılar..

Grubun Bass gitar ihtiyacını okuldan yakın arkadaşları olan Cem ile çözen ikili birlikte ne yapabileceklerini görmek için şarkı çalışmalarına başladılar.. Grup, devamlı çalabilecek sabit bir baterist bulamadığından uyum sorunu çekiyordu..

Yaz ortası gibi birlikte kurdukları home stüdyo tarzındaki yerde birlikte çalışmaya başladılar.. O dönemdeki çıkardıkları şarkılardan bir kaçını yine ev stüdyosu ortamında kaydederek bu kaydı yakın çevrelerine dinlettiler.. Olumlu tepki alan grup yıl sonunda "Winter Sun" isimli şarkılarını kaydedip demo olarak dağıtmaya başladı.

Kış sonuna doğru yaşanan birkaç sorunun ardından baterist ve basçı ile yollarını ayıran ikili çalışmalarına ara verdi. Bu duraklama 2001 yılı ortalarında son buldu. İkilinin yakın arkadaşı Doğuş Yalçınkaya' nın (bas gitar) gruba katılması ile birlikte çalışmalarına devam eden grup beste çalışmalarına kaldıkları yerden devam ettiler. Ama hala kadroda bir baterist yoktu.

Bateri sorunu devam ediyordu. Mehmet 'in Kocaeli Üniversitesi’nden tanıdığı Yalçın Kaya (bateri) ile birkaç prova yapmıştı.. Grup bu provalardan memnun kaldı ve Yalçın gruba katıldı. Yalçın'ın da bateriye geçmesiyle oluşan kemik kadronun ardından ikinci gitar arayışına girilmişti.. Birçok gitarist deneyen ve gerek uyum sorunu gerek yaptıkları türe uygun gitarist bulamayan grup bir süre tek gitar olarak çalışmalarına devam ettiler.

Şarkıların melodik ve bas ağırlıklı olmasından dolayı ikinci elektro gitar yerine ikinci bas gitar a ihtiyaç duyan grup bunun için yakın arkadaşları olan Sinan Awartani
(basgitar) ile konuştular.. Sinan ‘ın da kadroya dahil olup Distortion Bass ‘a geçmesi ile son halini alan grup 2001 yılından bu yana, aynı kadro ile çalışmalarına devam ediyorlar..

Albüm çalışmalarına başlayan grup Promo kaydını bitirmek üzere.. Yeni Albüm “Awaking The Winter Sun” ise çok yakında raflarda yerini alacak..

..:::Kadro:::..

* Vokal: Kadir İLTAN
* Gitar: Mehmet KIN
* Bas Gitar: Doğuş YALÇINKAYA
* Dist.Bas Gitar :Sinan AWARTANI
* Bateri: Yalçın KAYA

..::: Web Site & İletişim:::..

http://www.corona-borealis.com
www.myspace.com/coronaborealistr
http://coronaborealis.anatolianrock.com

İletişim (Mehmet):
[email protected]

Menejer (Aysegül AKSOY):
[email protected]
http://www.corona-borealis.com/aysenuraksoy.html

17_1182770948.jpg
www.myspace.com/coronaborealistr
17_1182334948.jpg
www.youtube.com/corownaborealis

65d2667236.gif

17_1173284583.gif

bi ara gothic and machines dergisinde finli bi grup görmüştüm sene 2001 falan adı:CORONA BOREALIS

umarım haberiniz vardır arkadaşlar telif hakkı davasına başınız belaya girmesin...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bangers Day part4 [ Corona Borealis @ Dorock ]

Corona Borealis, Frozen Tear ve Noble Savage gruplarının sahne alacağı "Bangers Day Part4" e görüşmek üzere.

Corona Borealis olarak Melodic Death seven herkesi bekleriz..
Görüşmek üzere.

Yer: Dorock (Taksim)
Tarih: 02Nisan-Pazar
Giriş: 5Ytl

17_1143789513.jpg

21mayis-murockfest1.jpg

1. Muğla Rock Festivali

19 Mayıs Cuma
Dıscipline
Deli

20 Mayıs Cumartesi
KısaDevre
Rast
Platin
Newale
Aferim
EmreAydın (6.Cadde)

21 Mayıs Pazar
Duvar
Jazzabesk
Justice
Corona Borealis
Soda
Meyan

Sessiz kent muğlada fırtına öncesi sessizliği var. 1. Muğla Rock Festivali "MUROCK; 19, 20 ve 21 Mayıs 2006 tarihlerinde hem muğlanın kendi gruplarından hemde diğer illerden gelen katımlımcı grupalar ile gerçekleştirilecek.. İlki düzenlenicek olan Murock Fest 'in amacı kendini dinliyicilere ulaştırmaya çalışan gruplar ile bu müziğe gönül vermiş dinliyicileri aynı çatı altında buluşturmaktır. Umarız ki sessiz kent muğla bir daha sessiz kalmaz, kendini bu müziğe vermiş grupları ve rock dinliyicilerin bir çok defa aynı çatı altında toplar.

Festival alanı: Yanan Belediye Sineması + Aferim Rock Cafe
Web site: http://www.murock.net

Hepinize iyi eğlenceler..

zonguladk konseindeneve geldimdemin
boynum koptum kucağıma aldım :D
çok iyilerdi episode666 ve breaking the law da uçtum,bi ara kafam aşaada yere baya yakınım bi baktım kafamın üstünde gitar var gitarist yanıma gelmiş,solumdaki arkadaşımın yanınada basscı gelmiş birlikte kafa sallıyoz acaip zevkli oldu

ya ben izleyemedim zonguldak konserinizi biraz geç çıktınız.silent disaster kafamızın içine s.çtı:)ama çok üzüldüm arkadaşlar iyiydi deyince.umarım bi daha gelirsiniz ve bu defa erken çıkarsınız:)

bu arada albümünüz çıktı mı?çıktıysa nerde bulabilirim?.malum burası zonguldak.athena nın albümünü bile bulamıyosun.öyle bi yer yani???

truth_devil_666 demiş ki:
ya ben izleyemedim zonguldak konserinizi biraz geç çıktınız.silent disaster kafamızın içine s.çtı:)ama çok üzüldüm arkadaşlar iyiydi deyince.umarım bi daha gelirsiniz ve bu defa erken çıkarsınız:)

bu arada albümünüz çıktı mı?çıktıysa nerde bulabilirim?.malum burası zonguldak.athena nın albümünü bile bulamıyosun.öyle bi yer yani???

Albüm henüz çıkmadı. Ama yakın zamanda çıkıcak. Sabredemeyip bizi beklemem kötü olmuş çok güzel bi geceydi

Dracul demiş ki:
truth_devil_666 demiş ki:

Albüm henüz çıkmadı. Ama yakın zamanda çıkıcak. Sabredemeyip bizi beklemem kötü olmuş çok güzel bi geceydi
ya normalde izlerdim ama 3belirtilenden 3 saat geç başladı konser bi de siz en son çıktınız.evim barın ordan2 saat uzakta bi de beni düşünün o kadar durmam bile mucizeydi.ama bi dahaki gelişinizde kesin beklicem sizi...

Geri