Konsere Çıkacağım Çok Acil Yardıma Ihtiyacım Var

'Müzik Endüstrisi' forumunda Metalist tarafından 21 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Abilerim, kardeşlerim öncelikle böyle saçma bir konu açtığım için çok özür diliyorum.
    Bu şarkıyı çalacağız cumartesi konserde, iyice çalıştım kulak-guitar pro karışımı ama çıkaramadığım bir kısım var lütfen orayı çıkarıp birisi bana tab olarak göndersin konserde s*çmak istemiyorum. Neredeyse tüm tablara baktım o kısmı yanlış vermişler doğrusunu bulamadım bir türlü çok denedim kulaktan çıkarmayı ama yanlış sesler elde ettim. Lütfen birisi yardım etsin çok kısa bir yer zaten.
    2:46 ve 2:52 arasındaki kısımdan bahsediyorum, bekliyorum lütfen çok teşekkür ederim şimdiden

2. abi bir kişi bile yardım etmezmi ya.

3. Tamamen aynı şeyi çalacaksınız diye birşey yok ki.. Bm pentatonik uyuyor işte. :)

Söz konusu kısım da aşağıdaki gibi bir şey sanıyorum..

G---------------------7---------------------------------
    D-------7--9--7--9------9-----9----7----9---7---9--7--9--7

4. ya orada bir şey yok ki, yani yanlış anlamadıysam sessizleştiği bölümü soruyorsun. onlar da öylesine çalmış gibi geldi.

duyduğum kadarıyla

x(Kalın mi teli)
    (0--2--4)--(0--2--4)--2--4--4----0---2---4 ve bu kısım bitiyor.
    ----------------------------------2
    ----------------------------------2

yapıyor

5. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    ------------------------------------------------------------| E
    -0---2---4----------------------------4----2-------------| A
    --------------0----2-----(0-2-0)-- ----------------------| D

Yanlış çıkartmadıysam böyle

6. Arkadaşlar hepsini denedim malesef yanlış hepside çok moralim bozuk konserde hata yapmak istemiyorum.

7. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    tab olarak gösterdim yanlış değil istersen bir video çekip ö.m ile atarım

8. Hocam belki başka kısmı çekmişsindir o kısım değil en azından ben eminim yani istersen video çek

9. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    bir daha bakayım :)

10. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    bir ilerideki kısma bakmışım k.bakma :) ama senin dediğin yerde öyle ahım şahım birşey yokki düz geçsen bile olur yahu.

11. Grugum

Grugum

250
    103
    555
    İlk defa tab yazıyorum, bakalım nasıl olacak :D

D-------------------------------------0--2--0h2p0-----0------
    A---7h10p7----------------0--2--4-----------------4-----2--
    E--------------9--5--9-----------------------------------------

12. Grugum, Kerem hepinize çok teşekkür ederim fakat verdiğiniz tüm tablar yanlış, yanlış kısımları vermişsiniz. Yinede emeğiniz ve ilginiz için teşekkür ederim değişik bir yerden çalacağım konserde :)

13. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    kafama takıldı yahu :) du bakıyım yarın inş bişiler bulmaya calışacağım

14. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    dostum sen tam olarak kaçıncı saniyeden başlayıp kaçda bittiğini yazarmısın :)

15. buna benzer birşey yapıyor. sala orayı tremolo kolunu çek sesi hafif kıs filan atraksiyon versen yeter ya 3-4 sn birşey kimse çakmaz köfteyi rahat ol.

CoolDoG bunu beğendi.
  16. Grugum

Grugum

250
    103
    555
    "2:46 ve 2:52 arasındaki kısımdan bahsediyorum, bekliyorum lütfen çok teşekkür ederim şimdiden "
    emin misin bu kısmı istediğinden?

17. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    Grugum tam saniyeleri verirse eğer daha kolay yardımcı olacağız artık olmadı o kısmı komple çalıp videoya çekip göstermeye çalısacağım tabi becerebilirsem :)

18. Grugum

Grugum

250
    103
    555
    ben o kadar uğraşamam :D zaten sevmediğim bi şarkı ama tab olarak elimden geleni yaparım. bence yanlış saniyeleri söylüyor arkadaş.

19. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    hehe :D merakla bekliyoruz doğru saniyeleri

20. dumanı sevmem zaten her şarkıda aynı ses ton aynı şeyler .. üstüne bir de en kötü şarkısı daha kötüsü var mı bilmiyorum gerçeği benim dinlediklerim içindeki en kötüsü diyelim 3-5 şarkısını duydum zaten orada burada... bu şarkıyı çalarken sıkılmıyormusunuz? insanlar işte çeşit çeşit... çok bayık bir şarkı :)

Grugum bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş