7 telli solak - fikir

Selam arkadaşlar, bunu yazıcak doru yer burasımı bilmiyorum ancak, forumda solak 7 telli arayan bi kaç arkadaş görünce buraya yazayım dedim.

Çok uzun süre bende aradım, hatta en sonunda sağ alıp telleri ters takiim dedim, jimi hendrix modeli :) ama vazgeçtim

en son olarak şöle bişi yaptım, bende bi tane rg-470 bitanede prestige rg -1570 var... ikiside solak tabi... rg-470 için 7 telli tel seti alıp ince mi yi şutladım, ve geriye kalanını taktım... yani gitar mi'den mi'ye diil si'den si'ye oldu :) tabi sololarda çok problem oluyor ama 7 tellinin tadı ayrı oluyo... hatta isim bile koydum, sticker alıp ilk fırsatta yapıştırcam...

Ibanez K-6 :)

İşiniz çok zor, bazı modellerin 6 tellisi bile zor bulunuyor ki siz 7. teli istiyosunuz :) Üstelik bir de az bulunduğu için pahalı oluyor, satıp yeni bir gitar alıcam dersen alıcıyı zaten çok uzun süre geçmeden bulamıyosunuz... Kolaylıklar diliyorum.

90614b.jpg

raistlinmajere demiş ki:
Selam arkadaşlar, bunu yazıcak doru yer burasımı bilmiyorum ancak, forumda solak 7 telli arayan bi kaç arkadaş görünce buraya yazayım dedim.

Çok uzun süre bende aradım, hatta en sonunda sağ alıp telleri ters takiim dedim, jimi hendrix modeli :) ama vazgeçtim

en son olarak şöle bişi yaptım, bende bi tane rg-470 bitanede prestige rg -1570 var... ikiside solak tabi... rg-470 için 7 telli tel seti alıp ince mi yi şutladım, ve geriye kalanını taktım... yani gitar mi'den mi'ye diil si'den si'ye oldu :) tabi sololarda çok problem oluyor ama 7 tellinin tadı ayrı oluyo... hatta isim bile koydum, sticker alıp ilk fırsatta yapıştırcam...

Ibanez K-6 :)

şereffsizim benim aklıma gelmişti haaa :D :D :D :D

hatta forumda bu konuyu sormuştum (şimdi nereye yazdığımı hatırlamıyorum) gelen cevapsa eşiğin baya zarar göreceği yönündeydi ve eşiğin yukarı kalkıp tellerin baya yukarda durmasıydı.. sen bu sorunu nasıl hallettin? walla acaip merak ettim aklıma yatarsa bende yapıcam öle bişey. kalın si teli taktığın gitarın resimlerini yollarmısın.. eywallah..

raistlinmajere demiş ki:
en son olarak şöle bişi yaptım, bende bi tane rg-470 bitanede prestige rg -1570 var... ikiside solak tabi... rg-470 için 7 telli tel seti alıp ince mi yi şutladım, ve geriye kalanını taktım... yani gitar mi'den mi'ye diil si'den si'ye oldu tabi sololarda çok problem oluyor

Arkadaşım ampul yaktın bende; o gitarda iyi bir yükseklik ve entonasyon ayarı ile çok sağlam locrian çalınabilir, klavye eğer kafamdaki gibi olucaksa pozisyonlar güzel yerlere oturabilir düşüniym biraz bunu ben...

yok abi down tuned olmadı walla bak :)

mis gibi oldu ama ince mi yok işte deliriyorum arada bi :D

ltd'nin solak 7 telli modeli olduğundan eminmisinz? ruhumu bile satarım almak için...

akorun bozulmaması, sapın atmaması vs içinse floyd rose'a yay taktırdım...ama sabitlettirmedim... sert oldu biraz ama problem yok...

resimleride en kısa sürede upload etmeye çalışcam

ps: bu gece elektrikler gittiğinde, mumun eriyen kısmıyla üstüne K-6 yazmayı denedim, iice bok ettim gitarı :D

kardeş gitarı katletmekten sıkıldığın zaman bana satarmısın yaaa bende hevesimi alayım biraz :D :D

resimleri şiddetle bekliyorum bak

acaip kanıma girdin bende solak stagg lara bakıyorum. katletmek için alacam bitane yaaa :D

Ben de solağım ama gitara başladığımda, ilerisi için hiçbir amacım yoktu, ve gitardan da hiç anlamıyordum. Solak gitarların aşırı pahalı olduğunu ve tellerin yerini değiştirmenin işe yaramayacağını düşünyordum gitarım klasik gitar olmasına rağmen :D Süreklli palavra sıkan bir arkadaşım vardı, o bana gitarını getir ben 5 dakikada tellerin yerini değiştiririm demişti, ben de demek ki yapılamayan birşey diye düşünmüştüm :mrgreen: o gündür herkes gibi normal gitarlar çalıyorum ben de, ama çoğu zaman özellikle de böyle başlıkları görünce, iyi öyle olmuş diyorum :)

ben yurtışındaydım gitara başladıımda, yaşta küçüktü derdimizi annatamadık işte, adam direk solak tutunca gitarı telleri deiştirip verdi bana... o adamı bulup dövmeymiyim ben

DaveMustaine_64 demiş ki:
Ben de solağım ama gitara başladığımda, ilerisi için hiçbir amacım yoktu, ve gitardan da hiç anlamıyordum. Solak gitarların aşırı pahalı olduğunu ve tellerin yerini değiştirmenin işe yaramayacağını düşünyordum gitarım klasik gitar olmasına rağmen :D Süreklli palavra sıkan bir arkadaşım vardı, o bana gitarını getir ben 5 dakikada tellerin yerini değiştiririm demişti, ben de demek ki yapılamayan birşey diye düşünmüştüm :mrgreen: o gündür herkes gibi normal gitarlar çalıyorum ben de, ama çoğu zaman özellikle de böyle başlıkları görünce, iyi öyle olmuş diyorum :)
Ben öyle düşünmüyorum, solak olmanın avantajları da var. Mesela çevrenizde sizden başka kimsenin gitarlarınızı kullanamaması gibi. 8) ;)
DSCF1012.jpg

tele2.jpg

6.jpg

strat.jpg

peki bu gitarı nasıl alabiliriz?
yani music123 de satılıyo ama o site hakkındaki söylentiler pek iç açıcı değil. distribütörü falan varmı?

Geri