Sahibinden.com'daki Mesaj Ve Numara Sıkıntısı - Lütfen Herkes Bir Kez Okusun !

'Forum Meydanı' forumunda Aegnor Luinwe tarafından 23 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar,
    Sahibinden.com'un son 1-2 aydır yaptığı yeni bir uygulama sanırım ancak üyelerin çoğu bundan habersiz.
    Olay şundan ibaret, çok fazla mesaj trafiği olduğundan ilanlara böyle bir seçenek konulmuş sanırım.

İlan verirken, bilgileri girdiğiniz sayfada isminizin ve numaranızın yanında "diğer kullanıcılar mesaj gönderebilsin" diye bir seçenek var. Onu tiklemediğiniz takdirde üyeler size o ilanla ilgili mesaj atamıyor.

İlanları gezerkende bu epey sinir bozucu oluyor, hem alırken hem satarken.

Diyeceksiniz ki telefon numarasından ulaşsın, o da karmakarışık. Sistem karışmış durumda, yani sizin ilanınızda yada gönderdiğiniz mesajlarda telefon numaraları sürekli değişiklik gösteriyor.

Yani kısacası hiçbir şekilde size ulaşılamıyor ürünle ilgili.
    Tekrar etmek gerekirse, ilana ayrıca numaranızı yazınız ve mesaj gönderilme seçeneğini tikleyiniz.

K_r_m, epicphone, obican ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. eyvallah hocam bu bilgi iyi oldu

3. Evet.. Öte yandan sistemin "zorla" telefon numaranızı verdirtmesi de başka bir sorun.

Mesajlarımın altına otomatik olarak telefon numaramı ekliyor.. Ben istersem telefon numaramı veririm. Sana ne kardeşim?

hackeiommi, Asr.Rh ve AykanKK bunu beğendi.
  4. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    +1
    Birde Mesaj gönderirken; içerikte takas yada kısaltması varsa mesaj göndermeni engelliyorlar..

Spectre bunu beğendi.
  5. Takas kısıtlaması için "tks" yazın yeterli :)
    ikinciside, madem numaramı alıyosun zorla bari onuda kullanıcılara düzgün ver.
    Dün bir arkadaşla konuşuyorum, arka arkaya 3 mesajım var üçündede görünen numara farklı. :)

6. şuanda ilanımı düzenledim mesaj gönderme seceneği kapalıymış bendede

7. Hemen hemen herkeste bu durum var dostum.
    Yahu hiç mi mesaj gelmez bu ilana diye kıllandım geçenlerde, sonra baktım durum buymuş. Görenler düzeltsin.

8. Kerem

Kerem

314
    105
    505
    tks diye kısaltmayada anlamsız sözcük diyerek mesaj atmanı engelliyor bir daha hiç atamıyorsun :)

9. Şu konuyu biraz yukarı taşıyalım... Hala ilanların %70'in de mesaj gönder seçeneği yok. İlana "burdan mesaj atın lütfen" yazmışlar ama olaydan haberleri yok. :)

10. Sürekli olarak mesaj atma sıkıntısı oluyor uzun süredir böyle şikayet ettim telefonlada aradım mail attım en son dilekçe yazmayı düşünüyorum !!

11. Attığınız mesajlar mı gitmiyor?

12. Hayır dediğiniz gibi mesaj atma kapalı oluyor saçma bir sistem olduğunu belirttim.Mesaj attığında altında neden numaram çıkıyor belki istemiyorum diyerek bunuda belirttim ama pek önemsenmedi herhalde en ufak bir gelişme yok durumla ilgili.

13. Sorunlarla ilgileneceklerini hiç zannetmiyorum.
    Tamam numarayı zorla veriyorlar ama bir arada onlar karıştı. Atıyorum altta numara var, arıyorsun başkasının numarası çıkıyor.
    Mesaj olayına söz bulamıyorum zaten. Çoğu kişininde haberi yok. Sonra düşünüyor kara kara ulan hiç soran eden yok diye.

14. ....... Ben de diyorum neden tüm ilanlarıma mesaj gelirken Strat ilanıma hiç mesaj gelmiyor...

15. Abi çok teşekkür ederim ya ilanıma mesaj gelmiyor diye fiyatı indire indire bir hâl oldum, meğerse mesaj kutucuğu işaretli değilmiş. Düzenledim şimdi onaylanmasını bekliyorum.

16. Aegnor Luinwe bunu beğendi.
  17. up... 4 tane ilan var hepsini kontrol etmiştim zaten daha önceden 1 tane yeni ilan vermiştim onda yokmuş.Gerizekalı site ya... başlık ya sabit olsun ya da sürekli uplayım millet okusun.

Kerem bunu beğendi.
  18. Sabitlemezlerde. Sürekli okumaları için başlığı düzenleyeyim.

19. Bugün ben de bununla ilgili bir mesaj attım...
    PC satmaya çalışırken özellikle gece 11 de 12 de gelen telefonlardan sıkıldım artık.

Ben belki mesajlaşmak istiyorum sadece niye zorla telefonumu veriyor ki...

Sahibinden.com'a bu konuyla ilgili mesaj atarsanız belki genel kitle itiraz ederse uygulamayı kaldırabilirler...

Bu Sayfayı Paylaş