Teoman

Son albümü dinlediğimde baya şaşırdım..o sözler sertlik sanki eski teaoman albümlerini dinler gibi oldum..o rock havası yeniden gelmiş gercekten sevindim buna..bu tarz albümlere devam teo :)

abi bence teo o ve papatya dışında rock albümü yapmadı..tam birer pop albümü yaptı...
son albümde azcık ii güzeldi yine amma bu remixler le ben popçuyum kardeşim dedi yine..

bence hiç bir albümü pop diye katogorize edilemez.ilk iki albümünü diğerlerine göre çok daha fazla dinleyip beyensem de hiç bir albümünde gitar,davul,keman,saksafon gibi müzik aletlerinin dışına çıkmadı ki adam.yalnız benim teodan isteğim artık ticari tarafını hiç önemsememesi gereken albüm yapma zamanlarının geldiğini farketmesi.bu aslında şebnem ferah içinde geçerli.

teomana laf söylenmemeli.bence kendini türkiyeye kanitlamiş biri... ayrica bazı arkadaşlar burda onun kişisel taraflarını eleştirmiş ancak bu sitete(bildiğim kadarıyla) insanların müzik tarafı tartışılıyor... ayrıca teomanın tüm albümlerinde 'benim şarkım' diyebilinecek bir şarkısı oluyor bence bu bile yeter....

FeZoWeYNK demiş ki:
abi bence teo o ve papatya dışında rock albümü yapmadı..tam birer pop albümü yaptı...
son albümde azcık ii güzeldi yine amma bu remixler le ben popçuyum kardeşim dedi yine..

remix olayı bozuyor bencede...bunu şebo yapsa yine aynı derim..teo diye demiyorum.rock ve remix olmaz ..benim fikrim bu...pop mu ya bu...

Bence bu rock, pop olayini din gibi dusunuyorsunuz.
Muzisyen icin bunlarin hepsi bir arac ama sizler icin bunlar amac gibi gozukuyor.
Birakin herkes istedigini yapsin, begenmezseniz almazsiniz CD'yi.

bu foruma yaklasik 1,5 ay kadar girmedim ama hala aramizda bazi kisiler rock pop tartismasini sürdürmeyi bilmis. helal olsun. 1,5 ay daha girmesem demek ki yine bilcem burada neyin tartisildigini.

SORU: İlk albümü niye bir yana diğerleri öbür yana?

Bence durum budur.

Ama niye bilmiyorum!

Bu başlığa da zaten sırf katılmış olmak için katıldım, bunu da bilimyorum niye yaptım.

İlk iki albümü gerçekten çok iyi. İlk albümü çıktığında 3. sınıfta falandım. İkinci albümüyle tanışmamla Teoman'ın büyük bir hayranı olmam bir olmuştu. Adam benim için idol, ekol, örnek şahıs vb. ne varsa oydu. Hiçbir röportajını kaçırmazdım, onunla ilgili çıkan kitapları alır direk okurdum falan. Gitara onun sayesinde başladım. Tabi sonradan çok şey değişti. Gitar sadece Teoman çalmaktan daha öteye gitti. Müzikle daha ciddi ilgileneye başladım. Ama Teoman benim için dönüm noktasıydı.
Adamın çok güzel bir sesi var. Bunu çok güzel kullanıyor(du). Üçüncü albümü aldığım ilk günü hatırlıyorum. Piyasaa sürülmeden iki gün önce gidip toptancıdan bir yerden bulup almıştım. Ama çok büyük hayal kırıklığı olmuştu. O yaştayken bende çok pop olmuş diyordum. Ondan sonra Teoman hayranlığı bitti. Şimdi bakıyorumda fena albüm değilmiş ama çok ta iyi sayılmaz. Ondan sonraki albümler kendini çok tekrar etti. Aldım bir iki kere dinledim bıraktım.
Teoman'ın çok güzel bir sesi var bunu da çok iyi kullanıyor. İnanılmaz güzel de sözler yazıyor. Kendisi de demiş ben kendimi söz yazarı olarak görüyorum diye (Gerçi madem öyle düşünüyor niye sürekli cover yapıyor?). Kendisini direk tanımasamda çok zeki, entel bir insan olduğu belli.Kişiliğine o zamanlar çok hayrandım şimdi onunla ilgili kafamda kalan az şey var (50 yaşına gelmişim de öyle yazıyormuşum gibi oldu :D Aradan baya yıl geçmişte dinleyeli bir an kendimi birşey sandım). Şimdilerde ne oldu tam olarakta bilmem çok ta takip etmedim

ne olursa olsun teoman sayesinde Ahmet Erhan gibi muhteşem bir şaiirin kitaplarının tümünü edindim. O albümdeydi galiba oğul şarkısı. Adam iyi yanlarıda var ama adını vermeyeceğim bir grubumuzun bşr röportajında da dediği gibi "O" artık bir müzisyen değil iş adamı. Tuvalete giderken bile menejerine danışıyor gibi geliyor bana. Son iki albüm bir birinin kopyası. Yani birinden nota araklamasına gerek yok zira o zaten hep aynı notlara basıooo :)
Ama gönül ister ki yeni albümnde Oğul gibi, papatya gibi şarkıları olsun hoş bu lafın üzerine bu sarkıların sözlerini değiştirip gene önümüze sunabilir. Teoman konusurken bile söylemesi zor sözlerden şarkı yapan iş adamı. :twisted:

Teoman kuskusuz Turkiye'deki en iyi soz yazarlarindan biri.
Muzik turleri; herkesin zevki kendine ancak Teoman'in yazdiklari insanlara hitap ediyor, dusunduruyor ve birseyler hissettiriyor.
Bunda yeteneginin yanisira zekasinin, gorgusunun ve tahsilinin payi var.
Arkadasligimiz cok eskilere dayanir 1986'dan beri tanisiriz. Hala da telefonlasiriz arada, kendisi ile bir kitap veya bir film hakkinda konusabileceginiz, fikir alisverisi yapabileceginiz tarzda bir adamdir o.
Oysa Turkiye'deki diger sohret olmus muzisyenlere bakinca insanin tuyleri urperiyor, bir suru kazma ortada adamim diye geziniyor.

ben tüm albümlerini seviyorum
ama diğer albümlerinde ilk iki albümün tadını, güzelliğini bulamıyorum

son albümde de rapsodi istanbul ve mektup şarkılarını beğendim en çok...

ne olursa olsun teoman çok iyi ya..
bence yerini kimse tutamaz......

teomanı severek dinliyorum taaa lise hazırlık zamanlarımdan berii...ne günlerdi 17 ler param parçalar, rüzgar gülleri ama son kaseti gitmedi biraz şarkılardan bazıları adam akıllı seçilmemiş yne teo yu severim

benim için Teoman hala "vur sen beni,ne ekmek ne de su,hepsi bir ya sonunda,papatya"...ikinci albümü de çok iyiydi,sonrası yok...hala Teoman deyince bunlar aklıma geliyor ve ilk iki albümünü dinliyorum ve böyle giderse de Teoman'ı ilk iki albümüyle hatırlayacağım hep...

Geri