Teoman

mukemmel degil..idare eder arasira vokal melodileri vurucu olabiliyor,erkekseniz ask mesk siralarinda kan bankasi gibi oluyor... :)
zaten teoman enstrumental muzik yapmaz ki her acidan degerlendirilsin..tek calisiyor adam,rock degil filan artik bayatladi,bana sorarsaniz 80de oldu rock kulturu zaten.ama teoman rock temelinde muzik yapiyor.hafif duzenleme,clean tonda ritimler, arasira ufak sololar,bati anlayinsa bir yuruyusler ve melodiler..budur yani.. :)

onun icin daha cok vokal melodisi,prozodi ve sozler onemli,her vokalist gibi,yani birini dinlerken neye gore dinleniceginide bilmek lazim...

carolgerber demiş ki:
nisan ayında teoman-bülent ortaçgil konserleri olucaktı.ne oldu bu,haberi olan var mı?

neyse öğrendim.

akustik konser:

bülent ortaçgil ve teoman 23 nisan günü lütfi kırdar kongre ve sergi sarayında

akustik ve enstrümental eşliğinde verilecek olan konserde teoman ın paramparça şarkısını bülent ortaçgil,bülent ortaçgil in değirmenler şarkısını teoman seslendirecekmiş.

saat:21.00 da başlayacak konserin ikincisi 30 nisan cumartesi günü Ankara angles showlandde,üçüncüsü 4 mayıs 2004 izmir fuar açıkhava tiyatrosunda gerçekliştirilecekmiş.

sanırım dinletisi en keyifli,kaliteli konserlerden biri(üçü)olacak.

teo hoştur ama bana göre bir o kadar da boştur. neden derseniz müzigini yapıyor ona birsey diyemem hemde severek dinlerim ama özel hayatı pek o kadar iç açıcı değil genel olarak rockçıların adını biraz lekeliyor yani toplumda ön yargı ile bakılmasına sebeb olunuyor sadece teo degil daha bir çogu......................... :metalhead :kicsalla

asipsikopat09 demiş ki:
teo hoştur ama bana göre bir o kadar da boştur. neden derseniz müzigini yapıyor ona birsey diyemem hemde severek dinlerim ama özel hayatı pek o kadar iç açıcı değil genel olarak rockçıların adını biraz lekeliyor yani toplumda ön yargı ile bakılmasına sebeb olunuyor sadece teo degil daha bir çogu......................... :metalhead :kicsalla

keşke herkesin bu adam kadar kültürel faaliyetlerle ilgisi bulunsa..

ben rakçıyım demiyor ki; ben müziğimi yapıyorum canı ne isterse onu yapıyorum diyor; önyargısız yaklaşınca gerçekten fena iş çıkarmadığını görebiliyoruz

teomanı yazdığı güzel sözler taşıyor bana göre.müzikleri ise rutin bir şekilde dönüyor hep aynı hep aynı yenileyemiyor müziklerini.bir dönem remixe merak sardı son dönemdede akustik çalışmalara sanırım daha arıyor ne yapacağını

yener demiş ki:
teomanı yazdığı güzel sözler taşıyor bana göre.müzikleri ise rutin bir şekilde dönüyor hep aynı hep aynı yenileyemiyor müziklerini.bir dönem remixe merak sardı son dönemdede akustik çalışmalara sanırım daha arıyor ne yapacağını

ya şu saçma yorumları bırakın.beyenmiyorum,kötü deyin geçin.mesela bende beyenmiyorum son dönem şarkılarını eskileri kadar.ama son dönemde akustik e merak sardı,daha arıyor ne yapacağını ne demek?bildik bileli akustik ton önem taşıyor şarkılarında,hatta kendi albümleri dışında,1989-90-91 falan senelerinde ki bir çiçek yılı sonra albümünde ki seslendirdiği şarkılar hadi bir yere kadar,98 senesinde ki kent ozanları albümünde ki sessiz eller özellikle..zaten bok atıcam derken övüyorsun aslında,ne güzel işte hala arayış içinde olmak..

soulatabyss demiş ki:
benim için Teoman hala "vur sen beni,ne ekmek ne de su,hepsi bir ya sonunda,papatya"...ikinci albümü de çok iyiydi,sonrası yok...hala Teoman deyince bunlar aklıma geliyor ve ilk iki albümünü dinliyorum ve böyle giderse de Teoman'ı ilk iki albümüyle hatırlayacağım hep...
+1

Teomanın Saklı kent de bi konserine gitme yanlışını yapmıştım. Berbat bir ses sistemi vardı. Bi kaç ay sonrada aynı yerde Malmsteen e gitmiştim. Ses sistemi böyle olur demiştim

Şöyle söyliyim...
Sabahtan akşama kadar 6. cadde, kurban, MVÖ dinleyebilirim ama henüz 30 dakkadır internet cafedeyim ve sadece teoman çalıyor...
Bi türlü sevemedim ya ne biliyim aslında süper şarkı sözleri var ama yine de sevemedim...

Saklı kent in ses sistemi hep kötüymüş duyduğum kadarıyla teo manla alakası olduğunu sanmıyorum.... adam iyi şeyler yapıyo kabul edin... remixler hariç yani bu benim fikrim.

teoman iidir ama şarkıları hep birbirinintekrarı..son albumu çıkarmasaydı keşke veya biras daha çalışsaymıoş üzerinde..bide teomanın bi şarkısının müziği led zeppelinin bi şarkısının aynısı acaba ffarkındamıdır..eheh en güsel şarkısı yağmur bide soluk soluğa

gitgide bozulan isimlerden biri bence. ilk albümleri çok daha güzeldi.kişiliğine gelince artık biraz yere basmasının zamanı geldi die düşünüorum konserlerinde ağzından tek kelime çıkmaması ha saolun dio pardon yemiim hakkını! inanılmaz derecede itici gelmeye başladı bana.dinleyiciyle iletişim 0.ne biliim ya teo da çok değişti - yönde.

akustik best of falan yokmuş.haziran çıkışlı tüm şarkılrın teomana ait olduğu,prodüktörlüğünü tarkan gözübüyük ün yaptığı,sert bir albüm geliyor.tam 12 dakika süren şebnem ferahla düet yapılan,film müziği tadında bir şarkı varmış.bu albüm için şimdiden heyecanlanıyorum.

şebnem düetimi??süper ...sırf bu bile teoman ın albübünü almama yeterli...ben umutsuzum ama umarım dediğiniz gibi sert bişiler yapmıştır...gerçi şimdi tarkan g....ün şebo nun ilk albümündeki güzl katkıları geldi aklıma.o albümle vurulmuş tum şeboya.albüm ün her şarkısı süperdi....hala deli dinlerim...yani umarım teo yada böyle bir katkısı olmuştur..öyleyse dinlenir...

valla lafın ardındayım bireysel konuşmak gerekirse...eğer denildiği gibi bir albümse elbet takdir ederim..saklanmam hatta dinlerim bile iyi müzik olduktan sonra..hem keşke iyi bir albüm olsa..sevinirim bile...

Geri