Line6 Pod X3 Kayıt Sorunu

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda emreyie tarafından 26 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Başlıkta belirttiğim gibi x3 ile kayıt almada sorun yaşıyorum.Sorun şu ki podu pc ye bağladıktan 15 20 dakika sonra donma oluyor.Bilgisayarın ses denetimi tamamen donuyor podun pc bağlantısını kestikten sonra dahi dahili ses kartı devreye girmiyor.Pc ile ilgili bir problem değil çünkü farklı bilgisayarlarda denedim aynı sorunu yaşadım.Line6 monkey vs gerekli olan programlar ve driverlar kurulu.Bu sorunun pod ile alakalı olmadığına eminim daha önce pod x3 live kullanıyordum ve aynı problemi yaşıyordum.Bağlantıyı şuan kullandığım pod ile 4 5 farklı bilgisayarda denedim ve aynı sorunu yaşadım.Aynı şekilde daha önce kullandığım x3 live ile de farklı bilgisaylarda yaptığım bağlantılarda aynı problemi yaşadım.Problem kullandığım bağlantı kablosu ile ilgili olabilir mi diye düşünüyorum podu için kullanılan bir kablo mu var bilmiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.
   
 2. Bende live var, dediğin olay usb bağlantısını çok kurcaladığın zaman oluyordu diye düşünüyorum, (çarpma, kısa süreli çıkarıp tekrar takma, temassızlık) laptopun usb girişleri sıkıntılı olduğundan. Dediğin gibi komple gidiyordu ses. Hatta direk ses aygıtı olmadığından winamp filan sesi oynatmıyordu bile, ses çıkmıyor değil de. Nasıl çözdüm? Aslında çözmedim sanırım ama, format attım, firmware yeniledim (eskisi vardı), usb kablosunu değiştirdim, usb hub kullanıyorum. Bayağı uzun süredir başıma gelmedi, ama sorun bunlardan mı kaynaklanıyordu, bunlarla mı çözüldü bilmiyorum.
   
 3. Line6 monkey açılıdğında uptade edilemsi gereken yazılımları kendisi gösteriyor ve her güncellemeyi yapıyoru.Pc usb girişlerinde sorun olamaz çünkü evde toplam 4 pc var ve ortalama 12 usb girişi mevcut oluyo :D Kısaca dediğin gibi tak çıkar yapmaktan kaynaklanıyor olabilir.Dediklerini deniyeceğim en azından farklı bir kabloyla.Aslında onu da denedim sorun gene aynı.Siz pcye sürekli bağlı olarak mu kullanıyorsunuz eğer öyle olması gerekiyorsa zaten kullanımı çok zor bir elimde pod gezmem lazım evin içinde bağlantı kesilmesin diye :D Teşekkür ederim kardeşim net sorun budur cevabı alana kadar yapılacakları saymışsın tekrar teşekkürler
   
 4. Aynı sorunu bende çokca yaşadımıştım sorun usb kablosundaydı.
   
 5. Sorunu çözen usb kablosunun standart olanlardan bir farkı varmıydı peki.Çünkü farklı birkaç usb kablosu denedim sonuç aynı
   
 6. Yok ben sadece kayıt alacağım zaman pc ye bağlıyorum, o da bu donma olayı için aldığım bir önlem, önceden oyunları filan da prosesör üzerinden monitöre vererek kullanıyordum sonradan alışkanlık olmuş :) Ne demek efendim, pek yardımcı olamadım ama :)
   
 7. Teşekkürler tekrardan olabildiğin kadar kardeşim pod satan müzik marketlede konuştum ordan da net bir cevap alamadım tüm varyasyonları deneyeceğim artık :D
   
 8. herhangi bir farkı yoktu.. Birde donmayı yaşadığım sıralar windows xp kullanıcısıydım. Kabloyu değiştirdiğim zaman win7'de yüklemiştim 64 veya 32 bit farkındanda olabilir.
   
 9. sağol kerem teşekkürler ilgin için deniyicem :D
   
 10. kesin birşey değil ama muhtemelen bit uyuşmazlığından olabilir :) Neyse bende merak ettim deneyince haber verirsen sevinirim :)
   
 11. Tamamdır eyvallah :D
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş