Badem

Kara Değilmi

Bana Kara diyen dilber gözlerin kara değilmi yüzünü sevdiren gelin kaşların kara değilmi beni kara diye yerme mevlam yaratmış hor görme....

Ezberledim bile süperler ama albümleri nezaman çıkacak merak ediyorum inşallah beklediğim gibidir.....

Yaaa çok merak etiim yaa off nasil dinliycem ben bunu hicbir yerde yoook telefonuna kaydetmis biri yok mu yaww o bile olur :)

çok hoşuma gitti bu şarkı kliptye bayaa güzel özlellikle şu gitaristin suratsızlığı (utanmaz ) çoş şarkı ve badem çok güzel bu arada hasan diye bi arkadaş cümbüşte kullanmışlar demiş ukalalık olarak değerlendirme ama cümbüş değil o banjo

tsunami demiş ki:
çok hoşuma gitti bu şarkı kliptye bayaa güzel özlellikle şu gitaristin suratsızlığı (utanmaz ) çoş şarkı ve badem çok güzel bu arada hasan diye bi arkadaş cümbüşte kullanmışlar demiş ukalalık olarak değerlendirme ama cümbüş değil o banjo
yok ya niye ukalalık olsun ben öyle sanmışım demek ki
yanlışı düzelttiğin için sağol ;)

Az önce televizyonda klibini izledim ve beğenmedim. Şu sıralar piyasada tek atımlık albümler dolaşıyor. Albümü satın alacak arkadaşlara bu konuya dikkat etmelerini öneririm. Bu grubun çıkış(klip) parçasına bakılırsa albüm tek atımlık bile değil ama tabi dinlemeden yorum yapmak doğru olmaz.

bence dıstortionu açıpta akor basıp altı tele birden ölümüne abanıp müzikt yaptığını sanan birazda karışık sözler yazan çoğu gruba göre çok ii en aazından eğlenceli ve güzel bi şarkı

Bir Türk grubunda tamburu duymayalı uzun zaman olmuştu..
Belkide yanlış hatırlıyorumdur, yani belkide hiç duymamışımdır..
Ama çoook sevdiğim bir ensturman olmasından dolayı bi adım daha yakınlar bana albümlerini alcam kesin..
Eglenceli bir grup gibi görünüyorlar..
İskoçyada bi grup vardı adını unuttum hafif onların tadı var şarkılarda, onlarda tambur kullanıyodu tabi ki=)-

Albüm piyasaya çıktı.
Badem albümünün en güzel şarkılarından 4 tanesi için özel olarak stüdyo ortamında çekilen klipler albümde cd-rom formatında yer alıyor.
Hatta konserler geliyor.
Eğer albümdeki şarkiları merak ediyorsanız ki(etmelisiniz) ilk konser 5Kasım Cumartesi günü Olimpia Wish Club'da
Saat: 00:00da
Bilet almak için:
http://www.biletix.com.tr/live/wtsevent.php?Eventcd=FOLB1

Uzun zamandir albumu bekliyordum.
Heyecanlandim:)
websitesini takip edebilirsiniz konserler icin.
www.badem.org

ekstra bilgi:alintidir.

bu yapımda göze ilk çarpan Karacaoğlan şiirleri
Sevgiyi, insani duyguları, doğayı ince bir mizahla ele alan şiirleriyle 17. yüzyılda halk şiirinin doruğuna çıkmış, aynı zamanda benzersiz aşk şiirleri yazmış olan Karacaoğlan’ın, şiirlerindeki sadeliğe karşın ifadesindeki kuvvet ve samimiyet BADEM’in müziğinin özünü oluşturmuş. Albümde şairin 6 şiirinin bestesi yer alıyor. Albümde göze çarpan şarkı sözlerinden bir tanesi ise yine Türk Edebiyatı’nın en önemli isimlerinden sair-yazar Aziz Nesin’in “Arkadaşım Badem Ağacı” isimli şiiri. Uyarlaması Mert Özdemir, bestesi Mustafa Kemal Öztürk ve Mert Özdemir tarafından yapılan şarkı en az sözleri kadar müziği ile de bu yapımın en keyifli ve dikkat çekici şarkılarından birisi.
Albümü oluşturan 11 şarkıdan 3 tanesinin bestesi Mustafa Kemal Öztürk ve Barış Bahçeci ortak çalışması, 1 şarkı Mustafa Kemal Öztürk ve Mert Özdemir’e, diğer tüm besteler Mustafa Kemal Öztürk’e ait.
çıkış parçası olan “Kara Değil mi?”nin sözleri Karacaoğlan’ın en bilinen şiirine ait.

herşeyden önce eğlenceli çabuk kaptırılabilinen bi parça.Çalınan garip bi alet var o nedir bilen var mı?Cümbüş diye duymuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum.Ama gerçekten fantastik bi sesi var

erinch demiş ki:
Bir Türk grubunda tamburu duymayalı uzun zaman olmuştu..
Belkide yanlış hatırlıyorumdur, yani belkide hiç duymamışımdır..
Ama çoook sevdiğim bir ensturman olmasından dolayı bi adım daha yakınlar bana albümlerini alcam kesin..
Eglenceli bir grup gibi görünüyorlar..
İskoçyada bi grup vardı adını unuttum hafif onların tadı var şarkılarda, onlarda tambur kullanıyodu tabi ki=)-
Yav tambur dedim karıştırmışım isimleri=)-
Bari birşey söylüyoruz doğru olsun ensturmanın adı "Banço" dur..
Bazıları cümbüş'ün perdelisi de der..
Profesyoneller ne der bilmem=)-

Arkadaşlar albümde bir şarkı var Sen ağlama adlı benim baya bir hoşuma gitti tavsiye edebilirim ayrıca biografi :

Grup Hakkında
Badem, 1996’da BArış, DEvrim ve Mustafa tarafından vokal topluluğu olarak kuruldu, zaman içindeki değişikliklerle şimdiki pop-rock formatına kavuştu.
Seksenli yılların özlenen akustik ses örgüsünü kendi tarzları ve besteleriyle güncel bir şekilde yorumlayan Badem’in ilgi çekici yanı ise alışılan grup formatının dışında iki solistleri olması ve bu farklılığı özellikle canlı performanslarında öne çıkarmaları ve ustaca kullanmaları.
Vokal düzenlemeleri Badem grubu için parçaların düzenlemesi kadar önemli başka bir uğraş konusu. Her biri ayrı dönemlerde Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Rock Korosunda çeşitli görevlerde bulunan Badem üyeleri, tecrübelerini müziklerine oldukça iyi yansıtmış. Bas gitarda Doğaç ve davulda Emre’nin sergilediği uyumla da rock müziğin hakkını fazlasıyla veriyorlar.

Repertuar
02 Sen Ağlama Söz: Barış Bahçeci / Müzik: M.K. Öztürk
03 Elif Söz: Karacaoğlan / Müzik: M.K. Öztürk
04 Cennetten Beride Yolda Neler Var Söz: Karacaoğlan / Müzik: M.K. Öztürk
05 Sunam Söz-Müzik: Anonim
06 Hal Hal Söz-Müzik: Barış Manço
07 Alagözlerini sevdiğim dilber Söz: Karacaoğlan / Müzik: B. Bahçeci - M.K. Öztürk
08 Frengistan Söz-Müzik: Cem Karaca 09 Kiminsin Sen? Söz: Karacaoğlan / Müzik: B. Bahçeci - M.K. Öztürk
10 Kalk Sevdiğim Söz: Karacaoğlan / Müzik: M.K. Öztürk
11 Zehra Söz-Müzik: Barış Manço
12 Sensiz Olmam Söz-Müzik: B. Bahçeci
13 Doğ Güneş Söz:Fulya Kutluay / Müzik: M.K. Öztürk
14 Hayaller Söz-Müzik : M.K. Öztürk

Geri