Pulp Fiction

tam anlamıyla harika bi film. bence tarantino o filmi çekerken acaip eglenmiştir. sürekli dalga geçiyo bi şeylerle.
filmde her karesine ayrı ayrı hastayım resmen. her izleyişimde ayrı keyif alıyorum.

dinazor demiş ki:
ne diyorsunuz gencler benim izlemeye doyamadigim filmdir pulp fiction sahneler ardarda degildir diger klasiklerde ki gibi ,quentin tarantino iyi performansi hem yonetirken hem de oynarken sergilemistir Soundtrack desen o da ayri bi bomba gazlar adamı :tap: ayrica o canta da ne oldugu hala mechul ya da ben bilmiom bilen varsa saygı duyarım merakla dinlerim.

quantin tarantino nun röpörtajında okumuştum.çantada ne oldugunu izleyicinin yorumuna bırakıyor.yani ne olguğu muallak.
gitara ilk başladığımda o efsane müziğini çalmak için ne yırtardım kendimi.hey gidi günler.

Ben de bi gece yarısı DivX'ten seyrettim...Zaten Tarantino'nun ustalığı şiddet ögesini kullanışında ve klişe denenleri nasılsa yutturmasında saklıymış (öyle diyolar, ben yalancısıyım diyenlerin..)...

Baştaki müzik Dick Dale and his Del-tones'un...Ben internette o müziğin mikserle nasıl çalındığına şahit oldum..Herifler gitarı mikserle çalıp , kaydedip, net'e salmışlar..

LeftEyeNine demiş ki:
Ben de bi gece yarısı DivX'ten seyrettim...Zaten Tarantino'nun ustalığı şiddet ögesini kullanışında ve klişe denenleri nasılsa yutturmasında saklıymış (öyle diyolar, ben yalancısıyım diyenlerin..)...

Baştaki müzik Dick Dale and his Del-tones'un...Ben internette o müziğin mikserle nasıl çalındığına şahit oldum..Herifler gitarı mikserle çalıp , kaydedip, net'e salmışlar..

ama bu haksızlık.burda küçük bir çocuğun bozulan psikolojisi söz konusu.

Buu filmi sevemedim gitti ve filmde olan konular cok alakasiz ve ilgisiz geldi bana. Pek hosuma gitmedigi gibi, sadece bol kufurlu diyaloglarin oldugu filmler ilgi cekip "cool" kategorisine girerek bir suru hayrani oluyor. Ben sevemiyorum bir turlu nedense. Genelde bu tur statuse ulasan filmler benim de hosuma gidiyor ama bu gitmedi nedense...

vay be ilk defa kötü diyen birine rastlıyorum bu film için. neyse herkes begencek diye bi şey yok tabi.
neyse geçenlerde evde pulp fiction'ın soundtract'i geçti elime. yıllar yılı dinlememiştim. zaten kasedi de ablam almıştı. bu kadar süper bi album olabilir mi yaa. onca şarkıdan bi tanesi mi baymaz yani.

züper ayrıntı diyalogları ile yaran
oyuncular, züper karakterler ve oyunculukları ile hayran bırakan yegane filmim bnm ehuea :) müzikler de tapılası tabi. izleyince konusz gereksiz geliyor cidden nası böyle bir film var mucizevi bişey, tarantinonun önünde eğilmek lazım eheua.
eğilin ulean :p

1994 yapımı bu film cannes da altın palmiye almıştı.uma thurman bu filmde oldukça iyidi.ayrıca samuel jackson la travoltanın diyalogları harika.tabii bu filmde de tarantino diyalog yeteneğini konuşturmuştu.

müthiş bir film bence.vincent vega nın ölmesi üzmüştü beni.bruce wills in canlandırdığı adamın evine başka bir adam yollanabilirdi pekala.gerçi filmin bütününde başrolde ki adamın pek önemi olmadığı hikayede,ölmesi tam tarantino ya göre.rezarvuar köpeklerini bilmem de,kill bill,ucuz roman ın yanında pek film gibi durmuyor.

Öldürmeden önce incilden bölüm okuyan zenci abinin filmin sonunda ermesi beni koparan sahnelerden biridir.Belliydi belli :kicsalla

harika bir film jenerik müziğinin zeki müren'e ait olduğunu kimse bilmez ama...tarantino zeki müren hayattayken ondan bu melodiyi alıyo

marsellus'un ensesindeki yara bandı sayesinde hipnotise olarak islemiştim bu filmi, hala öle bi dövme fikrim var, filmi isledikçe anlam katan bi senaryoya sahip olması bile islmeye değer,

Geri