prosesör için case

arkadaşlar slm.geçenlerde zuhalden bi gt-8 aldım.fakat bunu nasıl taşıyacağım konusundaki sorunu çözemedim.şimdi padli çanta yaptırılıyo.ama ben sakar bi adam olarak o tarz çantalara güvenmiyorum.hard case tarzı bişey istiyorum.tahta gibi bişeyden yapmayı düşündüm.sitelere gittim.en hafif malzemenin kavak plaka olduğunu söylediler.ondan bi kutu yapcam içini strafor ve kumaşla kaplıyacam dışınıda kumaş kaplıycam.güzel bi hard case olcak.fakat bunun sorun yanı ağırlığı.case boş 6 kg falan olcak.5 kg da gt-8 toplamda 11-12 kg gibi büyük bi ağırlık olcak.taşıması sorun bi ağırlık.

şimdi sizlere sorum şu başka ne gibi bişeyler önerirsiniz?

yada böyle gt-6 gt-8 pod gibi ağır ve büyük prosesörleri olan arkadaşlar varsa onlar neyle taşıyolar?sizlerinde fikirlerinizi almak istedim?

ve prosesörü olan ve ona case yaptıranlar varsa nerde ve ne kadara yaptırdıklarını ve yaklaşık ağırlıklarını yazarlarsa sevinirim.

kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar şunu söylemeyi unuttum.benim kendi yapcağım case en fazla 30 milyona mal olacak.benim bütçemde bu civarda.bi yer sormuştum hamam önünde güzel eri kaplama bi hard case yapıyo ama 150 milyon falan tutuyo.o kadar para veremem.bütün parayı alete verdim zaten.:) yani böyle en fazla 30 milyon civarı bişey olmalı benim için.

aklıma bişey geldi ama çok komik olcak.şu çek çekli bavullardan alsam.hem taşımasıda kolay olur.tekerlekli nasılsa. :LOL: sonra milletin maskarası olcam.:D

melihbozkurt84 demiş ki:
arkadaşlar şunu söylemeyi unuttum.benim kendi yapcağım case en fazla 30 milyona mal olacak.benim bütçemde bu civarda.bi yer sormuştum hamam önünde güzel eri kaplama bi hard case yapıyo ama 150 milyon falan tutuyo.o kadar para veremem.bütün parayı alete verdim zaten.:) yani böyle en fazla 30 milyon civarı bişey olmalı benim için.

aklıma bişey geldi ama çok komik olcak.şu çek çekli bavullardan alsam.hem taşımasıda kolay olur.tekerlekli nasılsa. :LOL: sonra milletin maskarası olcam.:D
valla bizim arkadaşlar 1-2 tane yaptırdılar..hard case gibi(en azından ben bir eksik göremedim) ve 60-80 falan en kalitelileri diye biliyorum ben ama..
valla sen bilirsin..bu işlerde en sağlamı çizicen sonra malzemelerini alıcan al yap diyicen adamlara.. :LOL:

melih o tekerlekli çantadan al üstünede "dikkat içinde boss gt8 var" yaz :D :D

olm sen yapma bari.. biliyosun felsefeyi. sıkıcan büzüğü alacan bi case işte :D :D :D

sansasyon demiş ki:
melih o tekerlekli çantadan al üstünede "dikkat içinde boss gt8 var" yaz :D :D

olm sen yapma bari.. biliyosun felsefeyi. sıkıcan büzüğü alacan bi case işte :D :D :D

abi felsefeyi biliyorumda yani büzük kalmadı sıka sıka kabız oldum artık :LOL:

yavv yapcaz bişiler artık.şu yukardaki arkadaşın dediği yere bi bakcam bu gün.bide ulus çantacılar çarşısına bakcam.orda bond tipi çantalardan bulursam içine sığan ucuz ve sağlam olcak.:D

TheJester demiş ki:
Zühal'den benim GNX2'ye yapmışlardı bi case, çok iyiydi ya öyle tak tuk sağa sola çok sert vurmazsan bir şey olmaz gibime geliyor.

abi zuhale sordum gigbag tarzı bişiler yapıyolarmış.yani padli kılıf.onlarada ben sıcak bakmıyorum.çünkü hem sakarım hemde alet bütün gün benle birlikte dolaşıyo.okula orda kızılaya provaya eve.yani ankarada otobüslerde bu aleti böyle bişi ile dolaştırmak ölüm.onun için hard case gibi bişey düşünüyorum.yinede saol söylediğin için.teşekkürler hepinize.:D

önerilere devam arkadaşlar hala bir çıkar yol bulamadık. :LOL:

Selam, ben de yeni gitar alınca kendime hardcase yaptım 0'dan. :D
Öncelikle kavak ağacı hafif olur ben de onu önerecektim, case'in içini strafor kaplayacaktım ben de sonra strafor yerine sünger tercih ettim, strafor pek esnek bir malzame sayılmaz ve sert bir darbeyi absorbe etmeyebilir, içi zevkine kalmış (ben saten kapladım), dışını kumaş değil de vinlex denilen suni deri ile kaplayabilirsin, su geçirmez. Bu arada kavak bulamadım köknar kullandım ve kapağa kontrplak yerine çok daha ağır olan mdf plaka kullanmama rağmen 7,7 kg çekiyor boş ağırlığı. Case in boyutları yuvarlak hesap 1 metreye 50 cm, senin case bu kadar büyük olmayacak sonuçta tutsa tutsa 2-3 kilo tutar dert etme onu :D Asıl bu sorun 15 gündür benim kafamı kurcalıyor, yani en sonunda tekerlek takacağım çantanın iki yanına :D

abi kavak plaka diye bişey var.ondan yapcaktım işte.plakanın ağırlığı 5-6 kilo var.1 plakadan benim case anca çıkar.buda 5-6 kilo olucak yaklaşık demek.5 kg da alet.ohh ohh.tekerlekmi taksam uaçak motorumu taksam o kendi uyçarak gitse.yoksa taşınmaz o.:D

arkadaşlar dün ulusu karış karış aradıktan ve yapımına 80-100 milyon para istenince kendim case yapmaya karar verdim.gittim sitelerden en hafif ağaç işi dedikleri kavak plaka kestirdim.sonra vinlex aldım.menteşe.kilit kulp falan aldım.sonra gerisini kendim yaptım.ahanda resimleri.fakat bi sorunum var.bu çok ağır oldu alet içine girince 11.5 kilo ağırlığı oluyo ve taşınmıyo. :oops: anlaşılan çok kritik yerlere giderken bunu kullancam.onun dışında bide padli çanta yapcam.bu arada alet bana 35 milyona mal oldu.ağırlığı 6kg.:D

my.php
[/URL][/img]
my.php
[/URL][/img]
my.php
[/URL]

hoca bende pod 2.0 var onu bir kazaga sarip sarmaliyorum sonra sirt çantama atip oyle taşiyorum. gayet rahat oluyor. sen de boyle tasiyabilirsin ama gt-6 ve 8 ler daha büyük oldugu için daha büyük bir çanta gerekicektir sana. :) :)

Melih abi naptin ya nostalji yasattin aglayacagim surada! :roll:
Bu yaptigin canta gibi tahta bi bavulla gelirdi Ankaradaki Dedem bize. cocukluguma dondum serefsizim ! :oops:
Bu arada senden tasarimci olmazmis bunu anladim
Netten GT 8 Cantalarina bakip fikir edinseydin bari. :eek:

Geri