Amfiyi Ses Kartına Bağlamak..

arkadaşlar amfiyi ses kartına bağlayabilirmiyim olursa bunu nasıl yapacağım ?
amfi olarak behringer v-tone kafa kullanıyorum ses kartımda m-audio fasttrack pro
amfide yazdığım kendi tonlarım ile kayıt yapmak istiyorum o yüzden ses kartına bağlamanın bir yolu varmıdır

Amfi'de ki stereo kulaklık yada hoparlör çıkışından ses kartında ki line in'e takıcaksınız. Ha verim alırmısınız, bence alamazsınız. Bu yüzden mikrofonlama diye bir olay var.
Geçmişte denemişliğim vardır. Benim nacizane tavsiyem, ucuz yollu bir dinamik mikrofon almanız. Ha yok böyle idare ederim diyorsanızda dediğim gibi olay, kulaklık çıkışından ses kartının girişine takıcaksınız sadece.

giriş çıkış seviyeleri önemli, amfiden çok yüksek göndermiş olabilirsin,
ya da ses kartına giriş seviyesi yüksek olabilir
hatta ses kartının giriş seviye ayarı varsa (input gain) onu minimuma yakın (mümkünse sıfırda) tutup sesi amfiden ayarlamak daha iyi olur
bir de kabin simülasyonu kullanmadan olmaz.

diğer bir ihtimal topraklanma olabilir yada gitar kablolarından kaynaklanan bir durum bazı ses kartlarında giriş seviyesini düşük tutunca gain oranı azalabilir..

Merhabalar ,

Bu konu ile ilgili bir sorum olacak. Amfinin emulated output'undan ses kartına bağlamakla send çıkışından ses kartına bağlamak arasındaki fark nedir ? Emulated olanda kabin simülatörü mü var acaba ?

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Merhabalar ,

Bu konu ile ilgili bir sorum olacak. Amfinin emulated output'undan ses kartına bağlamakla send çıkışından ses kartına bağlamak arasındaki fark nedir ? Emulated olanda kabin simülatörü mü var acaba ?

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Denemedim ama iki çıkış arasında ses farkı varsa emulated output çıkışına giden sinyal preamfiden çıktıktan sonra işleniyor olabilir (tahminimce kulaklık vs aleti bozmayacak hale getiriyordur) ama bilmiyorum. Buna konuya hakim biri açıklık getirsin mümkünse.

Merhabalar ,

emulated output'ta kabin simülasyonu vardır.

çıkan sesten memnunsanız emulated output'tan çıkan sesi ses kartına girip kaydedebilirsiniz. (şahsen bir kaç preamfi dışında bu output'tan güzel bir ses gelen amfiyle karşılaşabilmiş değilim. Emulated output soundunu beğendiğim iki amfiden biri Mesa Boogie Rectifier serisi ve Engl E-530)

send out'ta ise optimize edilmiş 'line sinyali' vardır.

emulated output'tan gelen sound'dan memnun değilseniz, bu çıkışı ses kartına girip, kullandığınız kayıt programında, amfiyi girdiğiniz kanala kabin simülasyonu işlevi görecek herhangi bir yazılım (google'dan araştırın: KeFIR ya da muadili) plug-in'i koyarak, piyasada bulunan milyonlarca kabin efektinden birini seçebilirsiniz.

emulated output'ta kabin simülasyonu vardır.

çıkan sesten memnunsanız emulated output'tan çıkan sesi ses kartına girip kaydedebilirsiniz. (şahsen bir kaç preamfi dışında bu output'tan güzel bir ses gelen amfiyle karşılaşabilmiş değilim. Emulated output soundunu beğendiğim iki amfiden biri Mesa Boogie Rectifier serisi ve Engl E-530)

send out'ta ise optimize edilmiş 'line sinyali' vardır.

emulated output'tan gelen sound'dan memnun değilseniz, bu çıkışı ses kartına girip, kullandığınız kayıt programında, amfiyi girdiğiniz kanala kabin simülasyonu işlevi görecek herhangi bir yazılım (google'dan araştırın: KeFIR ya da muadili) plug-in'i koyarak, piyasada bulunan milyonlarca kabin efektinden birini seçebilirsiniz.

Çok teşekkürler hocam. Gayet açıklayıcı oldu. Her iki çıkıştan da bir kayıt alıp sizin dediğiniz yöntemle kaydedip denemeler yapacağım. Artık hangisi güzelse onu kullanırım :)

Mikrofonlama mevzusunu sihir olarak görmek başınızı çok ağrıtabilir. Hele ki ucuz yollu mikrofonla falan zor o iş. Hiç belli olmuyor mikrofonlama ile elde edilecek sonuç bazen. Okulda projelerden birinde 1500$lık AKG C414ü bela okuyup kaldırıp atıp kayıtta sm57 kullandığım oldu. Mikrofonlama olayında bir çok faktör devreye giriyor ki çoğu zaman benim diyen adam sağlam bir kabin sim.den geçmiş, lineout ile kaydedilmiş bir gitar soundunu ayırt edemez. Sinan Güngörer in dediği kabin sim. olayına bir bak, şaşırtıcı sonuçlar çıkabilir.

Eger odanizin akustik olayi iyi degilse ve elinizde iyi bir condenser yoksa bu ise pek girismeyin cunku alicaginiz sonuclar sizi mutsuz edebilir en iyisi preamp katindan arkadaslarin dedigi gibi baglanti eger kafa seklindeyse biraz arastirisan eger return send yaparak goturebilirsin .
KeremOktay fazlasiyla hakli bazen 2000 € luk mikrofon size istediginiz sonucu vermeyebilir . Programlar uzerinde yani internette dolanan amp. Simulasyon eklentileri cok daha fazla isinize yarayacaktor. Birde bunlari arastirin .

Muzikle Kalin .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Geri