G System Ile Line6 M13 Karşılaştırma

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda cikilan tarafından 13 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

 1. selam arkadaşlar bu iki pedal arasındayım şu anda bende m13 var acaba g system e geçmem mantıklı olur mu?
  cevaplarınız bekliyorum
   
 2. t.c. g-system'da distortion yok, ayrıca m13'teki bazı fantastik modellemelerin yerini tutacak efektler de yok.
  m13 daha eğlenceli bir cihaz sanki :)
   
  gibs55 bunu beğendi.
 3. t.c. g serisi dolayısıyla g system sektör standardıdır. diğeri de daha eğlenceli olabilir bilmiyorum hiç karşıma çıkmadı.
   
 4. m13 çok başarılı bir stompbox modelerdır. ben çok memnunum ve Gsystem aklımdan bie geçmedi açıkçası. Hatta G9.2tt çok iyi olmasın rağmen analog pedallarımla send-return bağlantısını M13 ile yapıyorum. Vintage tonları alıyorum, kompresör , chorus ve delay efektleri haricine gain tonları da çok başarılı.
   
 5. Diğer ekipmanların neler? Bir prosesörden beklediğin nedir? Amfin var mı? m13'te neyi seviyorsun, g system için seni arayışa sokan nedir? Bunları belirtirsen daha iyi bir yönlendirme yapılabilinir.
   
 6. açıkçazı ben de bir karşılaştırma yaparsam hem fiyat hem de efect zenginliği olarak m13 daha avantajlı ama g system de steve vai gibi gitaristlerin kullandığı bir ürün onlar bunu tercih ettiklerine göre bir nedeni vardır.

  diğer ekipmanlarımdan bahsedeç olur isek pitch factor, mini qtron, fulltone octava fuzz, vox wah, bluesbreaker 2, ts9, powerstact. bir prosesorden beklentilerim, içinde tüm efectlerin bulunması ve kullanımının rahat olması, amfim blackstar hd 5r ve mesa boogie express 5:50 (gerçi o satışta), açıkçası m13 den sıkıldım artık daha başka şeyler arıyorum m13 ü satıp eventide ın mod factor ve timefactor pedallarına da yönelebilrim
   
 7. Arkadaşlar Steve Vai vb. sanatçıların bu tür cihazları kullanmalarını kaale almayın. Onlar belki bir efektini bir an kullanıp, veya bir parçada kullanıp o konserde bir daha kullanmıyorlar çünkü çok fazla alet edevatları var. Önemli olan sizin alacağınız aletin özelliklerini bilip ona göre seçim yapmanızdır.
   
  zxcvbnm ve Sinan Güngörer bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş