Yeni Amfi Önerisi Yardım

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda whok2 tarafından 17 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaslar yeni amfi almayi planliyorim. Genel olarak Metal turu caliyorum ve kaliteli bir amfi dusunuyorum. Kullandigim gitar Schecter Synyster Gates Custom - s . Fiyat araligim 750 tl ye kadar

2.  
    whok2 ve hackeiommi bunu beğendi.
  3. Blackstar gayet iyi bir çözümdür. Daha da ekomonik olsun dersen, küçük hoparlörüne rağmen, üzerine bir kabin çıkışı eklemesi yaptırılıp 4 ohm 12 inç hoparlör ile de kullanılabilecek bir Ibanez Valbee.

Fiyatı gayet ekonomik. Mydukkan'da şu an sıfır fiyatı 488 lira: http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5126&gid=89

Biraz sabır ve dikkatle, ikinci el combo Blackstar HT5, HT1 de düşürebilirsin. Sahibinden sitesinde bir kaç ilan var hali hazırda.

4. Bende blackstar ve line6 arasinda kalmistim hocam ama blackstar ht5 i hic biyerde bulamadim. Gerek dore muzik olsun gerek sahibinden olsun. Fikir icin tesekkurler bugun arastirmaya devam edicem sana zahmet bildigin bi sitede ht5 varsa linkini atarmisin

5. kafa modelini alsam mı diye düşünüyordum ben de bu aralar.
    Marshall AVT-50'den de sağlam metal tonları çıkıyor.

6. marshall ne kadar ünlü bir marka olsada ben 100 watt ve altını güçsüz buluyorum , dijital alma , tüplü alabilirsin
    fenderin ve blackstarın kilere bi bak , Mesa 2.el bulursan yada ENGL atla zaten direk . tek model tavsiye edemem ama Orange da kaliteden ödün vermez sesler çok geniş bir aralıkta ve her tonu net olarak tutturabiliyor

7. İyi de ne yaptın FloydRose, 100 watt lambalı ile stadyum konserine çıkılıyor. Bar ve küçük, orta çaplı sahneleri 15-22 watt arası rahatça kurtarır, evde de master volume yüksek ses ancak attenuator ile çalınabilir. Başlığı açan da üst limiti 750 lira olarak belirtmiş. 750 liraya 100 watt tüplü satan varsa buradan da duyuruyorum, gelsin beni bulsun, fazladan 250 lira da ben vereceğim.

Dediğim gibi, biraz sabır. Bu aralar İzmir'de yok şimdilik. Satanlar İzmir dışından hep. Almışken de ikinci eli deneyerek almak en iyisidir. Emsal olarak şimdilik şu linki vereyim:

http://www.sahibinden.com/muzik-muz...ext=blackstar&sorting=price_asc&viewType=List

Sinan Güngörer bunu beğendi.
  8. Okumadan cevap vermek bu olsa gerek :)

9. O fiyata en iyi amfi Ibanez TBX R 65 modelidir ve bende sıfır durumda iki tane var birini satabilirim. Metal ve clean tonları akla zarar. Tüplü olmayan bir amfiden bu kadar iyi sesi veren çok az amfi var.

10. Peki Blackstar almaya karar verirsem oncelikli olarak HT5RH kafa amplisinimi yoksa HT5R kombo amplimi almaliyim

11. Kombo ister istemez kendi hoparlörü ile gelir. Sanırım HT5 kombonun hoparlörü 12 inç ama harici kabin çıkışı yok. Kafanın fiyatı ise kabinsiz. Kabinini ayrı almak gerekecek. Tabii fiyat ta ona göre değişecek. Ben şimdilik kombo almanı öneririm. Kafa + kabin komboya göre biraz tuzlu kaçar. Komboyu tek bir 12 inç ile kullanmanın sakıncası yok. Davulcu hayvani tuşeli değilse, küçük çaplı konserleri de iyi mikrofonlama ile kurtarır. Bir alternatif te, daha sonra ihtiyaca göre 2x12 kabin alınması durumda, önce 2x12 kabin çıkışı modlaması yapılmasıdır.

12. bence kombo versiyonunu almalısın. hem kendi kabiniyle kullanırsın, hem de ilerde gerektiğinde, farklı kabine de bağlayabilirsin.
    PDF manual'inden gördüğüm kadarıyla arkada kabin çıkışı mevcut.

kafa alırsan, ekstradan tahminen 150-200 dolar da kabine vermek durumunda kalacaksın.

Bence 150-200 doları maxon od 808 ya da benzeri bir overdrive/tube screamer:devil: pedala harcarsan daha cillop olur. :)

13. Aslinda gitarda sustainiac ozelligi oldugu icin pek pedal dusunmuyorum ama gerekli olan pedallarda var tabi :D

14. ery

ery

190
    37
    205
    marshall

Bu Sayfayı Paylaş