Teknoloji Köşesi, Elektronik Olaylar Vs.

Vay köftehorlar, kulak içi sivri uçluya geçeni beğeniyorlar! BİTSİN BU ZULÜM!

Durmuyor lan kulağımda, yoksa ben de sizin partiye katılırım yani, çeşitleriniz daha bol :D

Yalnız kulak içi modelleri yukarıda da yazdığım gibi denemeye izin vermiyorlar. Sağlık bakanlığınca yasak filan dedi benim sorduğum çocuk, kafa üstü modeller gibi teşhir ürünleri yok hiç birinin. Ben yine de şansımı denedim dün ama olmadı.

Sennheiser CX200 sahibiyim. Çok memnun olduğum söylenemez. Arkadaşta CX300 var onu denedim ve CX200 aldığıma pişman oldum. Bence çok fark var. CX300 tavsiye ediyorum. Kulakta durmama gibi bir şey nasıl oluyor onu da anlamadım 3 farklı boyutu oluyor senheiserlarda. Kulağınıza uyanı takıyorsunuz.

Durmuyor lan kulağımda, yoksa ben de sizin partiye katılırım yani, çeşitleriniz daha bol :D

Yalnız kulak içi modelleri yukarıda da yazdığım gibi denemeye izin vermiyorlar. Sağlık bakanlığınca yasak filan dedi benim sorduğum çocuk, kafa üstü modeller gibi teşhir ürünleri yok hiç birinin. Ben yine de şansımı denedim dün ama olmadı.

Teşvik beğenisi diyelim :)

Aslında o sorun bende de var. Ve sanırım sorun kulak yapımla ilgili. En azından ben öyle düşünüyorum çünkü çevremde başka bu sıkıntıyı yaşayan yok.

Bunun da çözümünü buldum. Nokia BH-505. Enseden geçiyor. Tavşan gibi zıplasam da kulağımdan hiç düşmüyor. Bırak düşmeyi düzeltme ihtiyacı bile hissettirmiyor. Ses kalitesinden de memnunum açıkçası. Sony'nin üst modellerini de kullandım. Ses kalitesi bas-tiz dengesi, surround ve stereo açısından üst model Sony'leri aratmıyor.

Benim olayım, Hem müzik dinleyip yeri geldiğinde de telefon konuşması yapabileceğim, ikisini de yapmadığımda kendi varlığını hissettirmeden boynumda duracak, fonksiyonel, kullanışlı, kaliteli, sağlam, varlığı ile yokluğu belli olmayacak bir şey. Bu sebeple sanırım alacağım bu Sony sbh80 i.

Bende hiç hoşlanmazdım kulak içi olanlardan. Ama son aldığım telefonla gelen kulakta uncanny'nin dediği gibi farklı boyutlarda seçenekleri var. Şimdi çok rahat kullanıyorum. Ayrıca bende sennheizerin çok iyi olduğunu duydum. İş yerinde kullananlar var.

Sennheiser CX200 sahibiyim. Çok memnun olduğum söylenemez. Arkadaşta CX300 var onu denedim ve CX200 aldığıma pişman oldum. Bence çok fark var. CX300 tavsiye ediyorum. Kulakta durmama gibi bir şey nasıl oluyor onu da anlamadım 3 farklı boyutu oluyor senheiserlarda. Kulağınıza uyanı takıyorsunuz.

Evet CX300 için bende çok iyi yorumlar duydum ama deneme imkanı olmadı, olamıyor da teknoloji marketlerin haklı hijyen kaygısından dolayı.

Kulaktan düşme olayı ise kulakiçi kulaklıklar için değil, MX80 tarzı normal kulaklıklar için. Yoksa tabiiki kulakiçi kulaklık nasıl düşsün kulaktan :)

2. CX300'ümü eskitiyorum ben :) Şahsi görüşüm olarak severim ama 5 kHz civarı bir boost var yüksek volume'lerde rahatça hissedilen. Sert tarzlardan hoşlananları rahatsız edeceğini sanmıyorum. Asimetrik kablosu, taşıma kılıfı, soundu benim artısı diyebileceğim yanları :)

Edit: İlk CX 300'üm hala çalışıyor, jack kısmındaki L profil plastik yerinden çıkmıştı. Onu tamir ettim kalınca bir plastik kapladım oraya dışarda kullanamasam da evde stüdyoda güzel bir kontrol imkanı sağlıyor bana :)

Hayır benim bahsettiğim düşme/durmama olayı MX 80 tarzı değil, kulak içine sokulan kulaklıklar için.

Benim aldığım telefonun yanında gelende 3 değil 5 farklı uç var, hiç biri olmuyor. Ben de sizin durumu anlamıyorum valla; kulaklığı kulak çöpünü sokar gibi sokuyor musunuz ne yapıyorsunuz? Ben kulaklarımdan biraz sorunlu olduğum için, daha doğrusu çocukluğumda büyük sıkıntılar çektiğim için normal insanlar gibi değilim sanırım. O kadar bastırıp sokamıyorum içeri.

Neyse herkes bu şekilde mutlu sanırım. : )

@Purgatory kanal tipi kulaklıkları iyice oturtmak lazım kulağa :) Ben de orta kulak iltihabı rahatsızlığı yaşamıştım çocuklukta önyargılarım vardı, lakin sağlık mühim eğer sağlık sorunlarını atlattıysan iyice oturtup dene derim kulaklığını :)
Ayrıca oturtmayınca tam verim alınmıyor kanal tipi kulaklıklardan.

Edit: onlar kahkaha değil tapatalkın işgüzarlığı...

Şimdiki derdim de cep telefonu faturalarıyla ilgili : )

Hayatımda ilk defa taksitli iş yaptım, fatura üzerinden telefon aldım, daha yarısına gelmeden pişman oldum. Bitmiyor arkadaş ne uzun şeymiş bu... Mart ayında ödemeye başladım, daha 1 sene olmasına 5 ay var yahu. Ben, senelerce 30 liradan fazla aylık fatura ödememiş adam, içinde telefon parası da olsa her ay gelen 80 liralık fatura mesajına tutulur oldum artık. Ekrana bakıp bakıp küfrediyorum.

Bu işten parasını vermek suretiyle erken sıyrılamıyor muyuz? Yani fatura kampanyası tamam devam etsin ama aletin ne kadarı kaldıysa vereyim kurtulayım. 2016 Mart'a kadar böyle gider mi arkadaş, o tarihe kim öle kim kala?

İzmir Seferihisar'da denizin ortasındaki o adaya yürüyüşümüzden beter oldu bu iş. Kıyıdan baktığımızda, "biz bunun gelmişini geçmişini burda yeriz" demiş, başlamıştık. Yolun tam yarısındayken, "olum baya uzakmış lan" demiştik (dönmedik o ayrı eheh). Şimdi daha yarısına gelmeden bu telefon olayında daha fazla yoruldum; halbuki başlarken, "24 ay bişe değil lan, baksana şu alete ışıldıyor mnaki" demiştim de, aldanmışım meğer.

Uzun lafın kısası; bu işi düşünen varsa, eğer olayınız çok acil filan değilse hiç tavsiye etmiyorum.

Geri