Hiçbir Zaman Modası Geçmeyen Kitaplar

dante''ilahi komedya''.kimliği,kişiliği,hayat felsefesi ne kadar sağlam,inancı ne olursa olsun,mutlaka değişen bi şeyler olduğunu hissediyo insan,kitabın son sayfasını çevirdiğinde.okumayan ayıp eder!!!yaaa!

Moda ya da demode olan edebi akımlardır, edebi eserin modası olmaz kanaatimce.. Edebi eser, çeşitli zamanlardan ve kültürlerden insanların beğenisini kazanıp popüleritesini korursa klasik olur..

Cin Ali diyecem yaşı 20'nin alyında olan kaç kişi hatırlayacak Cin Ali'yi, demek ki modası geçmiş; ama Cin Ali gönüllerin şampiyonudur o da ayrı konu...

:D

funkyduck demiş ki:
Cin Ali diyecem yaşı 20'nin alyında olan kaç kişi hatırlayacak Cin Ali'yi, demek ki modası geçmiş; ama Cin Ali gönüllerin şampiyonudur o da ayrı konu...

:D
deli misin,kim bilmez cin ali'yi..küçükken ona bakıp çizmeye çalışırdım aynısını..zor da değildi tabi.çöpten bi adam ;)

şimdi bu moda kavramından tiksinen biri olarak o kısmı moda değilde ''değer'' i değişmeyen die ele alıcam ve en başlarda yazılan gibi ''dünya klasikleri'' diyorum..hep aynı tad..hep okunması arzu edilen eserler ve benim en çok haz aldığım kitaplar hep dünya klasiklerindendir..

küçük prens---Antoine de Saint-Exupéry

antoine_de_saint-exupery_der_kleine_prinz.jpg

Klasikler elbette

Modası yada popülerliği gitmiş ama hala akıllarda olan herşeye klasik diyoruz zaten bu yüzden bunun klasiklerden başka bir cevabı yok...
Ama bu tip forumlarda insanlar kendi sevdiklerini görmek ve vay be işte demek isterler o yüzden ayrıntı vermek iidir.....
-Nietzsche--Böyle buyurdu zerdüşt
-Tolstoy--Kreutzer Sonat

Biraz kalıp olacak ama okumaya NUTUK'tan başlasak nasıl olur? Başladıysak Nutuk ile devam etsek?

Ben yeni başladım. Önceleri tembelliğimden okumuyordum ama okumak lazımmış. Şimdi daha iyi anlıyorum.

Açıkcası nı söylemek gerekirse benim en çok aklımda kalan ve en beğendim kitaplardan biri, Aziz Nesin nin istanbul un halleri(seçilmişöyküler) çoğu öyküleri gerçeği aşıp abartılmış olsada seviyorum o kitabı.
montaingne nin denemeler i gerçekten okunmaya değer.
ferhan köroğlu nun tavuk suyuna çorba kitabını çok beğenirim.

Geri