Hiçbir Zaman Modası Geçmeyen Kitaplar

Knut Hamsun - Açlık
Franz Kafka - Dönüşüm
Balzac - Goriot Baba
Homeros - İlyada

Süreklı el uzerınde tutulan modası gecmeyen dili her gecen gun okuyucuya daha ağır gelmesıne rağmen Dört yazar Ve Dört kitap....

Mevlana-mesnevi
Fuzuli-divan
hermann hesse- siddartha
pancarın yada parfümün dansı hangisini seçerseniz
koku vs.

bu kitapların pekde yazılmadığını görmek üzücü ki hepsi özellikle ilk iki tanesi çok farklı boyutlarda kitaplardır.
ha burada şunu da belirtmek isterim burada bir türk edebiyatı yabancı edebiyat kavgasından uzak bir şekilde şunu da belirtmek isterim. rus bir profesör ile nazım hikmet ranın bir tartışmasında şöle bir sonuca varıyor rus profesörü. batıda ki hiç bir şiir sizin Mevlana ve Fuzuli, şeyh Galib'in anlattığı, kullandığı sembolizme ve derinliğe; bir beyitte anlatılanları bir romanda özetleme becerisine ulaşamamışlardır.

ha unutmadan tartışmaya girmeden bir isim daha ekleyeyim
goethe- genç wertherin acıları

pek popüler olmasalar da benim için Pearl S. Buck'tan Ana ve Arundhati Roy'dan Küçük Şeylerin Tanrısı'nın hiç bir zaman modası geçmez.ikisini de üçer kez okudum.

belkı yazdıgınız kıtablar arasında en acayıbı benım yazdığım olacak ama benım için modası hiçbir zaman geçmeyen tek kitap...;
>>>>Erdal Demirkıran=Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım..(okumadıysanız mutlaka okuyun..mutlaka))

oğuz atay -tutunamayanlar gerçekten Türk Edebiyatında oldukça farklı ve mükemmel bi kitap!herkese tavsiye ederim

TOPRAK ANA- CENGİZ AYTMATOV
savaşların hiç bitmediği dünyamızda okunması gereken bi kitap. HAYAT GERÇEÐİNİ GÖSTERMESİ AÇISINDAN DA ZAMANI AŞAN Bİ KURGU.

Geri