Vox Tonelab Ex Yardım

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda gilmor tarafından 28 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar, prosesörümle ilgili ciddi bir problem yaşıyorum ve çözemiyorum.Konuyu kısaca anlatayim evdeyken 40 wattlık hiwatt amfime bağlayıp ,doğru düzgün tonlar veren prosesörü stüdyoya götürdüğümde, Marshall Mg100hdfx kafa kabin amfiye bağladığımda tonlar çok berbatlaşıyor.Yani başka prosesörlerdede mi oluyor bilmiyorum ama evdeyken aldığım güzel distortion tonlarını stüdyoda alamıyorum.Gain'imi kısmam gerek bilmiyorum amfi üzerinde.Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa çok iyi olur . Şimdiden teşekkürler
   
 2. Prosesörleri MG serisi marshall'ların return girişine girince güzel sound çıktığını güvendiğim bir müzisyen arkadaşım söyledi.
  Belki Return'ü kullanırsan daha iyi olur. (eğer öyle yapmadıysan diye söylüyorum)
  Bunu yaparken de, prosesör üzerindeki kabin simülasyonunu kapatmak daha iyi olabilir. (iki kez kabin efekti olmasın diye)

  (bu söylediğime kızanlar olabilir ama bence prosesör amfiye gitar girişinden girilerek takılmaz, olmaz ama demokrasi gereği takanlara da saygı duyuyorum)
   
  Sownroth ve Aegnor Luinwe bunu beğendi.
 3. Tufan, Sinan abinin dediği gibi fx girşi varsa oradan tak. Eğer fx girişi yoksa cd/mp3 girşinden tak prosesörü. Diğer türlü normal inputtan girdiğin zaman amfinin preampiyle çakışır.
   
 4. Evet abi hiç denemedim onları fx return veya cd giirşlerini deneyim direk inputtan girince , çok dipses ve yazdığım ton acayip berbatlaşıyor
   
 5. Fx return varsa kebap. Yoksa dediğim gibi o cd girişindende girebilirsin. Ben öyle kullanıyorum. Yalnız prosesörden, çıkışı direct yapman lazım. Yani kabin simülasyonunu kapaman lazım.
   
 6. Ama Oğuz abi kabini kapatırsam ton değişir yani
   
 7. Evet değişir ama diğer türlüde iki tane kabin oluyor. Yav tabi problem değil o. Mesela ben kabini kapattığım zaman prosesörden daha iyi oluyor. Açık olunca biraz daha boğuk bi ses oluyor.
  Bi zararı olmaz, nasıl hoşuna gidiyorsa öyle yap Tufancım.
   
 8. Tamam abicim yarın deneyeceğim ona göre yazarım buraya :) teşekkürler
   
 9. Tamamdır, görüşürüz :)
   

Bu Sayfayı Paylaş